2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych położonych na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego w 2026 roku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na odbiorze, transporcie i przekazaniu do zagospodarowania do wskazanych przez Zamawiającego lokalizacji odpadów komunalnych z terenu Miasta Nowy Dwór Mazowiecki gromadzonych przez właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a prowadzana jest działalność gospodarcza (odpady komunalne powstające z bytności pracowników i klientów) zgodnie z harmonogramami odbioru ustalonymi z Wykonawcą, przestrzegając przepisów ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2022 r. poz. 2519), zapisami obowiązującego Wojewódzkiego Planu Gospodarki Odpadami dla województwa mazowieckiego, Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz.U z 2013 r., poz. 122), Rozporządzenie Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 10 maja 2021 r. w sprawie sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. 2021 poz. 906)
Interne Kennung: WPI.271.1.59.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art.138 ust. 2 ustawy Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy w związku z obowiązkiem składania ofert w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji dla przedmiotu zamówienia, o którym mowa w ust. 1. 1) Prawo opcji będzie polegało na możliwości zwiększenia ilości odpadów do odebrania. 2) Zamawiający przewiduje 100 Mg jako maksymalną ilość odpadów przewidzianą do odbioru w ramach prawa opcji. 3) Zakres świadczenia Wykonawcy został określony w OPZ. 4) Zamawiający zastrzega, iż prawo opcji jest jego uprawnieniem, a nie obowiązkiem Zamawiającego, co oznacza, że Wykonawcy nie przysługuje żadne roszczenie w przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji. 5) Wykonawca zobowiązany będzie, w ramach zamówienia opcjonalnego, do świadczenia usługi określonej w OPZ według cen wskazanych w ofercie. 6) Zasady świadczenia przedmiotu umowy realizowanego w ramach prawa opcji będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji podstawowego przedmiotu umowy. 7) Zamawiający o konieczności skorzystania z prawa opcji powiadomi Wykonawcę na piśmie, poprzez złożenie stosownego oświadczenia zawierającego szczegółowe informacje o zakresie świadczenia usług. 8) Jeżeli Zamawiający skorzysta z prawa opcji obowiązkiem umownym Wykonawcy jest wykonanie usługi w zakresie objętym wykorzystanym prawem opcji. 9) Skorzystanie z prawa opcji nie wymaga aneksowania przedmiotowej umowy lub jej zmiany.