857830-2025 - Wettbewerb
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Likwidacja nielegalnych składowisk odpadów znajdujących się na nieruchomościach będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie woj. dolnośląskiego
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelLikwidacja nielegalnych składowisk odpadów znajdujących się na nieruchomościach będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie woj. dolnośląskiego
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest likwidacja nielegalnych składowisk odpadów znajdujących się na nieruchomościach będących w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa na terenie woj. dolnośląskiego. Zamówienie podzielono na 3 odrębne przedmioty zamówienia. Przedmioty zamówienia nie mogą być dzielone przez Wykonawców, oferty nie zawierające pełnego zakresu przedmiotu zamówienia określonego w zadaniu częściowym zostaną odrzucone. Zakres prac obejmuje między innymi: a) Sortowanie (segregację) odpadów, b) Załadunek na samochody posegregowanych odpadów, c) Transport odpadów do miejsca ich zbierania lub przetwarzania, d) W przypadku odpadów niebezpiecznych przekazanie do ostatecznego procesu odzysku lub ostatecznego procesu unieszkodliwienia przez posiadacza opadów prowadzącego taki pro-ces, e) Rozplantowanie terenu po zakończeniu prac, f) Oznakowanie terenu poprzez ustawienie tablic informacyjnych o zakazie wysypywania śmieci. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy: a) przejęcie terenu nielegalnych wysypisk. Z chwilą przejęcia terenu Wykonawca staje się posiadaczem i wytwórcą odpadów. b) niezwłoczne rozpoczęcie realizowania przedmiotu zamówienia, c) zagospodarowanie przejętego terenu na własny koszt, d) wykonywanie prac w sposób zapewniający ochronę środowiska naturalnego oraz pod względem przeciwpożarowym oraz bezpieczeństwa i ochrony pracy, e) pisemne powiadomienie Zamawiającego o planowanych odbiorze końcowym z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem, f) przekazanie Zamawiającemu dowodu przekazania odpadów podmiotowi, który posiada stosowne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odzysku oraz unieszkodliwiania odpadów. W przypadku gdy Wykonawca zagospodarowuje odpady we własnej instalacji dowodem przekazania odpadów może być kwit wagowy lub oświadczenie odbioru odpadu na potrzeby własne. Szczegółowy opis oraz zakres usługi w poszczególnych przedmiotach zamówienia zawarto w załączniku nr 1 do umowy „Szczegółowy opis i zakres zamówienia”. Wykonawca zobowiązany jest wykonać całość zamówienia zgodnie z: a) Ustawą z dn. 14 grudnia 2012 r. o odpadach, b) Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w za-kresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest, c) Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierają-cych azbest d) Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy z dnia 14 października 2005r w sprawie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest oraz programu szkolenia w zakresie bezpiecznego użytkowania takich wyrobów, e) Innymi obowiązującymi przepisami nie wymienionymi wyżej w zakresie objętym zamówieniem. Przed przystąpieniem do składania ofert Zamawiający zaleca wykonanie wizji lokalnej na nieruchomościach objętych zamówieniem. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załącznik 8 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy. W załączniku nr 1 do umowy „Szczegółowy opis i zakres zamówienia” oraz projektowanych po-stanowieniach umownych, stanowiących załącznik 8 do SWZ - wskazano wymagania jakościowe odnoszące się do wszystkich przedmiotów zamówienia, w tym szczegółowy opis terenu wysypiska, opis ilości i jakości zgromadzonych odpadów (wraz z planem sytuacyjnym określający miejsce/ miejsca pozostawienia odpadów), szczegółową klasyfikację zgromadzonych odpadów wraz z ich sposobem zagospodarowania oraz kodami, szczegółowy zakres prac dot. planowanej inwestycji wraz z kosztami likwidacji oraz wszelkie inne istotne informacje mające wpływ na realizację po-szczególnych przedmiotów zamówienia.
Interne KennungWRO.WO.260.45.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
LosLOT-0001
TitelPrzedmiot 1 likwidacja nielegalnych składowisk odpadów znajdujących się na działce 650/8 ob. Minkowice Oławskie, gm. Jelcz-Laskowice
BeschreibungZakres prac obejmuje między innymi: a) Sortowanie (segregację) odpadów, b) Załadunek na samochody posegregowanych odpadów, c) Transport odpadów do miejsca ich zbierania lub przetwarzania, d) W przypadku odpadów niebezpiecznych przekazanie do ostatecznego procesu odzysku lub ostatecznego procesu unieszkodliwienia przez posiadacza opadów prowadzącego taki proces, e) Rozplantowanie terenu po zakończeniu prac, f) Oznakowanie terenu poprzez ustawienie tablic informacyjnych o zakazie wysypywania śmieci. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy: a) przejęcie terenu nielegalnych wysypisk. Z chwilą przejęcia terenu Wykonawca staje się posiadaczem i wytwórcą odpadów. b) niezwłoczne rozpoczęcie realizowania przedmiotu zamówienia, c) zagospodarowanie przejętego terenu na własny koszt, d) wykonywanie prac w sposób zapewniający ochronę środowiska naturalnego oraz pod względem przeciwpożarowym oraz bezpieczeństwa i ochrony pracy, e) pisemne powiadomienie Zamawiającego o planowanych odbiorze końcowym z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem, f) przekazanie Zamawiającemu dowodu przekazania odpadów podmiotowi, który posiada stosowne zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie odzysku oraz unieszkodliwiania odpadów. W przypadku gdy Wykonawca zagospodarowuje odpady we własnej instalacji dowodem przekazania odpadów może być kwit wagowy lub oświadczenie odbioru odpadu na potrzeby własne. Szczegółowy opis oraz zakres usługi w poszczególnych przedmiotach zamówienia za-warto w załączniku nr 1 do umowy „Szczegółowy opis i zakres zamówienia”. Wykonawca zobowiązany jest wykonać całość zamówienia zgodnie z: a) Ustawą z dn. 14 grudnia 2012 r. o odpadach, b) Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, z dnia 13 grudnia 2010 r. w sprawie wymagań w za-kresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest, c) Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 2 kwietnia 2004r. w sprawie sposobów i warunków bezpiecznego użytkowania i usuwania wyrobów zawierających azbest d) Rozporządzeniem Ministra Gospodarki, Pracy z dnia 14 października 2005r w sprawie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy przy zabezpieczaniu i usuwaniu wyrobów zawierających azbest oraz programu szkolenia w zakresie bezpiecznego użytkowania takich wyrobów, e) Innymi obowiązującymi przepisami nie wymienionymi wyżej w zakresie objętym zamówieniem. Pozostałe warunki realizacji zamówienia zawarte są w projektowanych postanowieniach umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy stanowiących załącznik 8 do SWZ. Złożenie oferty jest jednoznaczne z akceptacją projektowanych postanowień umowy, które zostaną wprowadzone do treści umowy.
Interne KennungPrzedmiot 1
LosLOT-0002
TitelPrzedmiot 2 likwidacja nielegalnych składowisk odpadów znajdujących się na: działce 3/2 AM-6 ob. Żar, m. Wrocław i działce 10 AM-26 ob. Rędzin, m. Wrocław
Interne KennungPrzedmiot 2
LosLOT-0003
TitelPrzedmiot 3 likwidacja nielegalnych składowisk odpadów znajdujących się na: działki 282/10 ob. Gościsław, gm. Udanin
Interne KennungPrzedmiot 3