See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obsługa gospodarcza z transportem i pielęgnacją terenu zielonego na terenie SPWSZ w Szczecinie w lokalizacjach przy ul. Arkońskiej 4 (w tym teren przy ul. Broniewskiego) i przy ul. Sokołowskiego 11
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest obsługa gospodarcza z transportem i pielęgnacją terenu zielonego na terenie SPWSZ w Szczecinie w lokalizacjach przy ul. Arkońskiej 4 (w tym teren przy ul. Broniewskiego) i przy ul. Sokołowskiego 11. 2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ oraz w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ i w załączniku nr 1.1-1.11 do SWZ. 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. 4. Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia będzie Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie z siedzibą przy ulicy Arkońskiej 4, 71-455 Szczecin, w lokalizacji przy ul. Arkońskiej 4 (w tym teren przy ul. Broniewskiego) i przy ul. Sokołowskiego 11. 5. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację następujących elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom: 1) odśnieżanie dachów płaskich, lądowiska (pkt 6.1 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 2) czyszczenie rynien wraz z rurami spustowymi, dachów płaskich (pkt 6.2 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 3) sporządzenie opinii przyrodniczej (ornitologicznej, chiropterologicznej) związanej z wycinką drzew (pkt 6.5 Opisu Przedmiotu Zamówienia), 4) transport pacjentów zmarłych u Zamawiającego z obu lokalizacji do Chłodni Miejskiej w Szczecinie w przypadku zapełnienia chłodni w prosektorium Zamawiającego (pkt 6.6 Opisu Przedmiotu Zamówienia). W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców, Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na ofercie. W przypadku braku wskazania w ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. 6. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. 7. Zamówienia, o których mowa w pkt 6 powyżej, będą polegały na powtórzeniu usług zgodnych z usługami stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia oraz usług podobnych do nich w aspekcie technologicznym ich wykonawstwa. Zakresem rzeczowym usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 6 powyżej, objęta będzie obsługa gospodarcza z transportem i pielęgnacją terenu zielonego w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie, czyli czynności wskazane rodzajowo w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ i świadczone w sposób tam opisany, przy dostosowaniu zakresu zamówienia i terminu jego realizacji do potrzeb zamówienia. 8. Zakres rzeczowy usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 7 powyżej nie przekroczy wartości 2 757 802,61 zł netto. 9. Zamówienia, o których mowa w pkt 6 powyżej, będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki. 10. Zamówienia, o których mowa w pkt 6 powyżej, będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia na skutek warunków przyrodniczych bądź atmosferycznych, lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, jak również w przypadku zwiększenia ilości jednostek organizacyjnych, które będą objęte zakresem zamówienia (w stosunku do stanu początkowego) w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania SPWSZ w Szczecinie (utworzenie nowego oddziału lub innej analogicznej jednostki organizacyjnej), czy konieczności zapewnienia nieprzerwanego świadczenia usługi w przypadku wydłużenia terminów wynikających z postępowania przetargowego na kolejny okres. 11. Miejscem realizacji zamówień, o których mowa w pkt 6 powyżej, będzie obszar Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie z siedzibą przy ulicy Arkońskiej 4, 71-455 Szczecin, w lokalizacji przy ul. Arkońskiej 4 (w tym teren przy ul. Broniewskiego) i przy ul. Sokołowskiego 11. 12. Wizja lokalna: Zamawiający nie przewiduje obligatoryjnej wizji lokalnej, co oznacza, iż brak udziału w wizji lokalnej przez Wykonawcę nie spowoduje odrzucenia złożonej przez niego oferty. Zamawiający umożliwia natomiast dokonanie oględzin terenu związanego ze świadczeniem usług w ramach wykonania przedmiotu zamówienia: 1) w dniu 13.11.2025 r. na godz. 12:30 - dla lokalizacji przy ul. Arkońskiej 4. Początek spotkania w Dziale Gospodarczym Zamawiającego, w budynku „W” (wejście od ul. Broniewskiego), 2) w dniu 13.11.2025 r. na godz. 11:00 - dla lokalizacji przy ul. Sokołowskiego 11. Początek spotkania w Dziale Gospodarczym Zamawiającego, klatka 11E, pok. nr 113/114 przy ul. Sokołowskiego 11 (Szczecin-Zdunowo). Wykonawca, który zamierza dokonać oględzin terenu, zobowiązany jest do poinformowania o tym Zamawiającego, w dniu je poprzedzającym do godziny 14:30 na adres: - zygmunt@spwsz.szczecin.pl - dla lokalizacji przy ul. Arkońskiej 4, - magganczarska@spwsz.szczecin.pl - dla lokalizacji przy ul. Sokołowskiego 11.
Vorherige Bekanntmachung: 726620-2025
Interne Kennung: EP/220/89/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77310000 Anpflanzungs- und Pflegearbeiten an Grünflächen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft, 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste, 63100000 Frachtumschlag, Frachtlagerung und zugehörige Dienste, 90600000 Reinigung und Sanierung des städtischen und ländlichen Raumes, und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: EP/220/89/2025 - zadanie nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy („Opcja”). 2. Przedmiotem Opcji będą usługi związane z obsługą gospodarczą i transportem, tożsame z opisanymi w załączniku nr 1 do SWZ (Opis Przedmiotu Zamówienia, dalej – „OPZ”) i wycenione przez Wykonawcę w formularzu ofertowym, stanowiącym część oferty. 3. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, może zostać zlecona usługa odśnieżania dachów płaskich, lądowiska (w zakresie określonym w pkt 6.1 OPZ), czyszczenie rynien wraz z rurami spustowymi, dachów płaskich (w zakresie określonym w pkt 6.2 OPZ), obsługa związana z wymagającymi warunkami pogodowymi, tzw. „akcja zima” (w zakresie określonym w pkt 6.3 OPZ), transport wewnętrzny w razie wystąpienia okoliczności szczególnych, tj. przenoszenia jednostek organizacyjnych w ramach terenu Zamawiającego i inne usługi wykraczające poza zakres harmonogramów OPZ (w zakresie określonym w pkt 6.4 OPZ), sporządzenie opinii przyrodniczej (ornitologicznej, chiropterologicznej) związanej z wycinką drzew (w zakresie określonym w pkt 6.5 OPZ) oraz transport pacjentów zmarłych u Zamawiającego z obu lokalizacji do Chłodni Miejskiej w Szczecinie (w zakresie określonym w pkt 6.6 OPZ). 4. Maksymalna wartość Opcji, o których mowa powyżej, nie może przekroczyć wartości 2 339 300,85 zł netto/2 573 687,77 zł brutto. 5. Oświadczenie o skorzystaniu z Opcji Zamawiający uprawniony jest złożyć na każdym etapie realizacji Umowy, jednakże nie później niż na 1 dzień przed zakończeniem obowiązywania umowy. 6. Okoliczności skorzystania z Opcji: konieczność wykonania czynności odśnieżania dachów płaskich, lądowiska oraz czyszczenia rynien wraz z rurami spustowymi, dachów płaskich ze względu na warunki pogodowe powodujące wzmożone zaleganie liści, innych zanieczyszczeń i śniegu; konieczność wykonania czynności związanych z tzw. „akcją zima” spowodowanych wzmożonymi opadami śniegu; konieczność wykonania czynności transportu wewnętrznego w razie wystąpienia okoliczności szczególnych, tj. przenoszenia jednostek organizacyjnych w ramach terenu Zamawiającego i inne usługi wykraczające poza zakres harmonogramów OPZ pozostające w bezpośrednim związku ze zmianami organizacyjnymi na terenie SPWSZ w Szczecinie; konieczność sporządzenia opinii przyrodniczej (ornitologicznej, chiropterologicznej) związanej z wycinką drzew, konieczność transportu pacjentów zmarłych u Zamawiającego z obu lokalizacji do Chłodni Miejskiej w Szczecinie w przypadku zapełnienia chłodni w prosektorium Zamawiającego. 7. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia usług objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Usługi będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości określonej w załączniku nr 1 do SWZ. Podstawą określenia wartości usług zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będzie stawka za 1 m² odśnieżania dachów płaskich i lądowiska, stawka 1 osobogodziny za wykonanie prac w zakresie czyszczenia rynien wraz z rurami spustowymi i dachów płaskich oraz za usługę transportu wewnętrznego w razie wystąpienia okoliczności szczególnych, tj. przenoszenia jednostek organizacyjnych i inne usługi wykraczające poza zakres harmonogramów OPZ, stawka za 1 dobę odśnieżania placów, parkingów, chodników, dróg (utrzymanie drożności) w ramach tzw. „akcji zima”, stawka za sporządzenie opinii przyrodniczej (ornitologicznej, chiropterologicznej) związanej z wycinką drzew oraz zryczałtowana stawka za 1 transport zwłok od Zamawiającego z obu lokalizacji do Chłodni Miejskiej w Szczecinie w przypadku zapełnienia chłodni w prosektorium Zamawiającego, zawarta w formularzu ofertowym, stanowiącym cześć oferty.