2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dodávka HW, SW a vybavení serverovny pro zajištění a realizaci vybraných technických opatření kybernetické bezpečnosti archivačního a databázového systému v rámci KII
Beschreibung: Veřejná zakázka je zaměřena na realizaci technických bezpečnostních opatření v souladu se zákonem č. 181/2014 Sb., o kybernetické bezpečnosti, resp. vyhlášky č. 82/2018 Sb., (Hlava II) o bezpečnostních opatřeních, kybernetických bezpečnostních incidentech, reaktivních opatřeních, náležitostech podání v oblasti kybernetické bezpečnosti a likvidaci dat (dále jen „vyhláška o kybernetické bezpečnosti“), respektive navazujících právních předpisů. Předmětem veřejné zakázky je inovace kritické informační infrastruktury ČHMÚ, využívané pro zajištění produkčního provozu a udržení kontinuity státních a veřejných sdílených služeb. Hlavním cílem projektu je zvýšit odolnost informačního a komunikačního systému v oblasti kybernetické bezpečnosti. Výsledek bude mít zásadní význam pro udržitelnost kybernetické bezpečnosti kritické informační infrastruktury ČHMÚ, kterou v současné době ohrožuje hned několik faktorů. Technologická zastaralost provozní infrastruktury a s tím spojená rostoucí nekompatibilita s moderními standardy a systémy. Zásadním způsobem s tím snižuje možnost efektivně reagovat na dynamický nárůst, diverzifikaci a sofistikovanost kybernetických útoků. Veřejná zakázka řeší konkrétně infrastrukturu a systémy určené pro dlouhodobé ukládání a archivaci dat (dále jen Archiv), provoz databázových systémů, produkční a servisních služeb ČHMÚ (dále jen Databázové a aplikační služby). Jak Archiv, tak Databázové a aplikační služby jsou klíčové systémy pro udržení provozu služeb a realizaci produktů ČHMÚ. Zároveň jde o systémy, které jsou součástí KII s názvem „Informační systém odborných útvarů ČHMÚ. Předmětem veřejné zakázky je realizace technických opatření dle § 5 odst. 3 ZKB formou dodávky hardware a software nástrojů pro zvýšení odolnosti a kybernetické bezpečnosti informačního a komunikačního systému provozovaného zadavatelem včetně vybavení serverovny. Předmětem veřejné zakázky je tak komplexní soubor plnění, a to konkrétně: • provedení detailní analýzy požadavků zadavatele na dodávku technologických hardware a software prvků a prostředí zadavatele a vytvoření návrhu postupu implementace hardware a software v rámci technického vybavení zadavatele; implementační analýza bude obsahovat upřesnění technických parametrů hardware a software a jeho implementace, rozpracování akceptačních kritérií a bude v souladu se specifikací funkčních a dalších požadavků na hardware a software dle technické specifikace; • dodání hardware, tedy fyzicky existujících technických zařízení a vybavení odpovídajícího požadavkům zadavatele , vč. dodání SW nezbytného pro fungování hardware, a to dle detailní specifikace uvedené v technické specifikaci; • zajištění implementace hardware a software v prostředí zadavatele, vč. nezbytných kroků instalace a zajištění nezbytného programového vybavení pro provoz prvků v prostředí zadavatele; • zajištění záruční podpory výrobce po dobu 5 let ode dne akceptace poslední dílčí dodávky hardware, a to pro veškerý dodaný hardware; • zajištění záruční provozní podpory dodaného software po dobu 5 let ode dne akceptace takového software; • poskytnutí služeb jako jsou konzultační činnosti, servisní služby, služby rozvoje a školení v rozsahu a dle potřeb zadavatele; a • poskytnutí služeb exitu.
Interne Kennung: 01
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48800000 Informationssysteme und Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72253200 Systemunterstützung, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 51611100 Hardwareinstallation, 72267100 Wartung von Informationstechnologiesoftware, 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 32422000 Netzkomponenten, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 72222300 Informationstechnologiedienste, 72268000 Bereitstellung von Software, 72263000 Software-Implementierung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: VZ01
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48730000 Sicherheitssoftwarepaket, 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 51611100 Hardwareinstallation, 72250000 Systemdienstleistungen und Unterstützungsdienste, 72220000 Systemberatung und technische Beratung, 72253200 Systemunterstützung, 72267100 Wartung von Informationstechnologiesoftware, 72263000 Software-Implementierung, 72511000 Dienste in Verbindung mit Netzwerkverwaltungssoftware, 32422000 Netzkomponenten, 72268000 Bereitstellung von Software, 72222300 Informationstechnologiedienste
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si vyhrazuje v souladu s § 100 odst. 2 ZZVZ změnu dodavatele v průběhu plnění veřejné zakázky, a to v případě, kdy uzavřená smlouva s vybraným dodavatelem bude ukončena do akceptace implementačního plánu ke všem prokazovaným aktivitám.