See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Midttrafiks 75. udbud - SmukFest Kørsel
Beschreibung: Midttrafiks 75. udbud omfatter driften af smukfestkørsel. Kørslen udbydes i 3 selvstændige pakker (delkontrakter) med mulighed for kombinationstilbud på alle 3 pakker. Pakke 1: Kørsel fra Skanderborg Station. Kørselsomfanget omfatter på udbudstidspunktet 436 køreplantimer om året med anvendelse af 6 kontraktbusser. Pakke 2: Kørsel fra Silkeborg og Galten/Låsby. Kørselsomfanget omfatter på udbudstidspunktet 232 køreplantimer om året med anvendelse af 5 kontraktbusser. Pakke 3: Kørsel fra Tranbjerg/Solbjerg, Odder/Højvangen og Horsens. Kørselsomfanget omfatter på udbudstidspunktet 454 køreplantimer om året med anvendelse af 11 kontraktbusser. Kombination A: Kørsel fra Skanderborg Station + Kørsel fra Silkeborg og Galten/Låsby + Kørsel fra Tranbjerg/Solbjerg, Odder/Højvangen og Horsens. Kørselsomfanget omfatter på udbudstidspunktet 1122 køreplantimer om året med anvendelse af 22 kontraktbusser.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakke 1
Beschreibung: Kørsel i Skanderborg.
Haupteinstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Option på HVO-Biodiesel ved tilbud med dieselbusser.
Los: LOT-0002
Titel: Pakke 2
Beschreibung: Kørsel fra Silkeborg-området.
Los: LOT-0003
Titel: Pakke 3
Beschreibung: Kørsel fra Horsens-, Odder- og Solbjerg/Tranbjergområdet.
Los: LOT-0004
Titel: Kombination A
Beschreibung: Kørsel i Skanderborg, Kørsel fra Silkeborg-området og Kørsel fra Horsens-, Odder- og Solbjerg/Tranbjergområdet.