859263-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tuchów w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Tuchów w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r.
Beschreibung3.1. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. 3.2. Przedmiotem zamówienia jest odbiór i zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Tuchów oraz utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Opadów w podziale na 3 części: 3.2.1. Część 1 – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tuchów oraz z PSZOK w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1 znajduje się w załączniku nr 1.1. do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umownych załącznik nr 3.1. do SWZ. 3.2.2. Część 2 – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z budynków niezamieszkałych, stanowiących własność Gminy Tuchów oraz z terenów użyteczności publicznej Miasta i Gminy Tuchów w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. wraz z opcjami dodatkowymi: obsługą nielegalnych wysypisk śmieci, akcji sprzątania świata organizowanych w Gminie Tuchów oraz odbioru odpadów medycznych Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 2 znajduje się w załączniku nr 1.2. do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umownych załącznik nr 3.2. do SWZ. 3.2.3. Część 3 – Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 3 znajduje się w załączniku nr 1.3. do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umownych załącznik nr 3.3. do SWZ. Wykonawca w formularzu ofertowym zobowiązany jest wskazać położenie nieruchomości, na której będzie miał być utworzony PSZOK.
Vorherige Bekanntmachung580053-2025
Interne KennungZP-271-UE/1/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90511200 Einsammeln von Hausmüll
5. Los
LosLOT-0001
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tuchów oraz z PSZOK w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r.
BeschreibungCzęść 1 – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Tuchów oraz z PSZOK w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 1 znajduje się w załączniku nr 1.1. do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umownych załącznik nr 3.1. do SWZ.
Interne KennungCzęść 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
Optionen
Beschreibung der Optionen3.2.4. Dotyczy części nr 1 i 2 - określone w formularzu ofertowym ilości odpadów dla wskazanych części postępowania w podziale na poszczególne frakcje odpadów są ilościami maksymalnymi. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia zakresu realizowanego zamówienia, co jest równoznaczne z niepełnym wykorzystaniem ilości wynikających z formularza oferty. Rzeczywiste ilości odpadów do odbioru mogą różnić się od podanych i będą zależne od rzeczywistego zapotrzebowania Zamawiającego. Minimalny zakres zamówienia realizowany przez wykonawcę nie będzie jednak mniejszy niż: - 70% ilości poszczególnych frakcji odpadów wskazanych w formularzu ofertowym dla części 1; - 40% ilości poszczególnych frakcji odpadów wskazanych w formularzu ofertowym dla części 2; 3.3. Zamówienie z prawem opcji - część 1, 2: 3.3.1. Zakres zamówienia podstawowego dla poszczególnych części postępowania stanowią ilości odpadów w podziale na poszczególne frakcje odpadów w Mg/rok określone w formularzu ofertowym dla danej części (część nr 1 i 2). Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w zakresie do maksymalnie 10% zwiększenia odbioru i zagospodarowania ilości odpadów w podziale na poszczególne frakcje i miejsca określone w formularzu ofertowym dla danej części postępowania (część nr 1 i 2). 3.3.2. Ponadto, w ramach części 2 Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z dodatkowego prawa opcji polegającego na świadczeniu na wezwanie Zamawiającego dodatkowych świadczeń opcjonalnych, tj.: - Likwidacji Nielegalnych wysypisk śmieci – przez co Zamawiający rozumie zebranie przez Wykonawcę do worków odpadów rozproszonych na terenach będących własnością gminy Tuchów wskazanych przez Zamawiającego, załadunek odpadów, ich transport i zagospodarowanie zgodnie z pozostałymi warunkami wynikającymi z umowy w sprawie zamówienia publicznego - Obsługi akcji porządkowych w Gminie Tuchów – przez co Zamawiający rozumie odebranie przez Wykonawcę zapakowanych w worki odpadów, ich transport i zagospodarowanie zgodnie z pozostałymi warunkami wynikającymi z umowy w sprawie zamówienia publicznego. 3.3.3. Uprawnienie do skorzystania z prawa opcji będzie związane z bieżącymi potrzebami Zamawiającego dotyczącymi konieczności odbioru i zagospodarowania większej ilości odpadów niż ilości odpadów przewidziane w formularzu ofertowym, wynikającej z ilości odpadów wytworzonych. 3.3.4. W celu uruchomienia opcji Zamawiający przekaże Wykonawcy, w formie pisemnej, oświadczenie, w którym wyrazi wolę skorzystania z prawa opcji oraz określi, w jakim zakresie korzysta z prawa opcji. Złożenie oświadczenia nastąpi nie później niż 14 dni przed terminem realizacji usługi objętej prawem opcji. W przypadku skorzystania z prawa opcji, Zamawiający przekaże Wykonawcy oświadczenie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, najpóźniej 30 dni przed zakończeniem realizacji umowy obejmującej zakres podstawowy zamówienia, z zastrzeżeniem zdania kolejnego. 3.3.5. W zakresie części 2, w odniesieniu do dodatkowych świadczeń opcjonalnych, Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania zamówienia opcjonalnego w terminie 2 dni od doręczenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji w tym zakresie, lub innym, dłuższym terminie wskazanym w tym oświadczeniu. 3.3.6. W zakresie zamówienia opcjonalnego, Wykonawca jest zobowiązany do rozpoczęcia świadczenia usługi na podstawie pisemnego oświadczenia Zamawiającego o skorzystaniu z prawa opcji. 3.3.7. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w kilku częściach. W przypadku realizacji opcji w kilku częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia nie później niż przed momentem wyczerpania maksymalnego zakresu wynikającego z prawa opcji. 3.3.8. Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami niniejszej SWZ wraz z załącznikami oraz ofertą Wykonawcy. 3.3.9. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za faktyczne ilości odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych umową oraz na podstawie cen jednostkowych wskazanych przez Wykonawcę w ofercie, których wykaz obejmuje załącznik nr 2 do SWZ. 3.3.10. Prawo opcji jest jednostronnym uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie ma obowiązku skorzystać w ramach realizacji przedmiotu zamówienia. W przypadku nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. 3.3.11. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga sporządzenia aneksu do umowy.
LosLOT-0002
TitelOdbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z budynków niezamieszkałych, stanowiących własność Gminy Tuchów oraz z terenów użyteczności publicznej Miasta i Gminy Tuchów w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. wraz z opcjami dodatkowymi: obsługą nielegalnych wysypisk śmieci, akcji sprzątania świata organizowanych w Gminie Tuchów oraz odbioru odpadów medycznych
BeschreibungCzęść 2 – Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z budynków niezamieszkałych, stanowiących własność Gminy Tuchów oraz z terenów użyteczności publicznej Miasta i Gminy Tuchów w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. wraz z opcjami dodatkowymi: obsługą nielegalnych wysypisk śmieci, akcji sprzątania świata organizowanych w Gminie Tuchów oraz odbioru odpadów medycznych Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 2 znajduje się w załączniku nr 1.2. do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umownych załącznik nr 3.2. do SWZ.
Interne KennungCzęść 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90513200 Beseitigung von kommunalem Müll, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 34928480 Abfallcontainer und -körbe
LosLOT-0003
TitelUtworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r.
BeschreibungCzęść 3 – Utworzenie i prowadzenie Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w okresie od dnia 1 stycznia 2026 r. do dnia 31 grudnia 2026 r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia dla części 3 znajduje się w załączniku nr 1.3. do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia oraz w Projektowanych postanowieniach umownych załącznik nr 3.3. do SWZ. Wykonawca w formularzu ofertowym zobowiązany jest wskazać położenie nieruchomości, na której będzie miał być utworzony PSZOK.
Interne KennungCzęść 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden