2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Środa Wielkopolska w latach 2026-2028
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z odpadami, obejmująca odbiór i transport odpadów komunalnych zmieszanych i selektywnie zbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Środa Wielkopolska. Odpady trafiać będą do instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, zlokalizowaną w Witaszyczkach, gm. Jarocin. Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Środa Wielkopolska w latach 2026-2028
Vorherige Bekanntmachung: 807067-2025
Interne Kennung: IiZ.271.16.2025
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z odpadami, obejmująca odbiór i transport odpadów komunalnych zmieszanych i selektywnie zbieranych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Środa Wielkopolska. Odpady trafiać będą do instalacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów, zlokalizowaną w Witaszyczkach, gm. Jarocin. Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu gminy Środa Wielkopolska w latach 2026-2028. Umowa zostanie zawarta od 1 styczeń 2026 do 31 grudnia 2028.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający – zgodnie z art. 441 ustawy Prawo zamówień publicznych – przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w okresie trwania umowy podstawowej (w okresie 3 lat, jednak nie wcześniej niż od dnia1 stycznia 2026 r.).Opcja stanowi uprawnienie Zamawiającego, z którego może, ale nie musi on skorzystać, a więc opcja nie jest źródłem zobowiązań Zamawiającego w momencie udzielania zamówienia podstawowego. Zamawiający zastrzega możliwość wielokrotnego korzystania z prawa opcji z uwzględnieniem poniższych granic. Okolicznością, w której zwiększenie zakresu może nastąpić są rzeczywiste bieżące potrzeby Zamawiającego dotyczące konieczności odbioru większej ilości odpadów niż szacowane ilości odpadów przewidziane w oświadczeniu woli składanym w odpowiedzi na zaproszenie do udziału w negocjacjach, tzn. w przypadku, gdy faktyczny strumień odpadów komunalnych w poszczególnych frakcjach, które Zamawiający ma odebrać będzie większy - Zamawiający będzie mógł uruchomić prawo opcji. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie realizacji zamówienia, tj. 3 lat następujących po sobie (nie wcześniej niż od dnia 1 stycznia 2026 r.) w zakresie do maksymalnie +30% wartości zamówienia podstawowego. Wykonawcy nie będzie przysługiwało jakiekolwiek roszczenie wobec Zamawiającego o zwiększenie strumienia odpadów komunalnych i uruchomienia opcji zwiększającej w zakresie do plus 30% wartości zamówienia podstawowego. Korzystanie z prawa opcji przez Zamawiającego może być dokonane jednorazowo na całą wartość zamówienia opcjonalnego lub w częściach – w miarę potrzeby. W przypadku opcji zwiększającej zakres zamówienia uruchamianej w częściach, Zamawiający będzie składał Wykonawcy kolejne oświadczenia. Zamawiający zastrzega, że zamówienie objęte prawem opcji będzie realizowane na warunkach zamówienia podstawowego, zgodnie z postanowieniami umowy oraz zaproszenia do negocjacji. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji (zwiększającej), Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie za ilości faktycznie odebranych odpadów komunalnych. Wynagrodzenie Wykonawcy za realizację usługi objętej prawem opcji zostanie wyliczone na zasadach przewidzianych umową oraz na podstawie cen jednostkowych wynegocjowanych przez strony i wskazanych w protokole z negocjacji oraz umowie o zamówienie z odpowiednim uwzględnieniem art. 632 § 2 ustawy Kodeks cywilny oraz klauzul waloryzacyjnych przewidzianych w umowie.