See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Usługi sprzątania pomieszczeń i terenów zewnętrznych Sądu Rejonowego w Olsztynie w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi sprzątania pomieszczeń i terenów zewnętrznych Sądu Rejonowego w Olsztynie w 2026 r. Szczegółowy zakres zadań Wykonawcy został opisany w Załączniku nr 8 do SWZ – opis przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 657751-2025
Interne Kennung: G.261.3.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone będzie przy użyciu Platformy Zakupowej https://ezamowienia.gov.pl (dalej: Platforma). Postępowanie prowadzone jest na Platformie w zakładce „POSTĘPOWANIA” pod „NAZWĄ” zgodną z nazwą prowadzonego postępowania. 2. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Ofertę należy złożyć według wzoru Formularza Ofertowego, dołączonego do SWZ, w formie elektronicznej. Szczegółowa instrukcja dla Wykonawców dotycząca złożenia oferty znajduje się na stronie internetowej pod adresami: https://ezamowienia.gov.pl/pl/instrukcje- interaktywn_category/dla-wykonawcy/ 3. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami w niniejszym postępowaniu odbywa się przy użyciu Platformy. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania określonym przez Zamawiającego na pierwszej stronie SWZ tj.G. 261.3.2025. 4. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z Platformy dotyczące w szczególności logowania, pobrania dokumentacji, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl 5. Wymagania techniczne i organizacyjne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych opisane zostały w „Regulaminie Platformy e-Zamówienia” oraz „Instrukcjach dla Wykonawców" zamieszczonych na stronie internetowej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/pl W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią regulaminu i instrukcji, o których mowa wyżej, a treścią SWZ zastosowanie mają zapisy SWZ. 6. Pozostałe informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie się komunikował z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji określone zostały w pkt.15 SWZ. 7. Oferta oraz dokumenty i oświadczenia składane wraz z ofertą muszą być sporządzone i przekazane zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz. U. z 2020r. poz. 2415 z póź.zm.) (dalej zwanym: Rozporządzeniem o podmiotowych środkach dowodowych oraz innych dokumentach lub oświadczeniach) oraz Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. z 2020r. poz. 2452) (dalej zwanym: Rozporządzeniem o dokumentach elektronicznych oraz środkach komunikacji elektronicznej). 8. Termin wykonania zamówienia: Planowany termin związania umową wynosi: 12 miesięcy od dnia 01.01.2026 r. 9. Zgodnie z art. 139 ust. 1 Ustawy Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Zgodnie z art. 139 ust. 2 Ustawy w związku z art. 139 ust. 1 Ustawy, Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy, ponieważ Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona. Zamawiający zgodnie z art. 125 ust. 1 Ustawy w związku z art. 139 ust. 2 Ustawy wezwie wyłącznie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Ustawy oraz oświadczeń, o których mowa w pkt 12.5 i 12.6. SWZ. 10.Zamawiający wymaga aby Wykonawca wziął udział w wizji lokalnej w budynkach Sądu. Wykonawcy zgłaszają swój udział w wizji do pani Małgorzaty Danilewicz-Hinz telefonicznie lub e-mailem z podaniem osób w niej uczestniczących – tel.: - 509 344 106; e-mail: malgorzata.danilewicz-hinz@olsztyn.sr.gov.pl. Umówione wizje lokalne odbędą się w holu budynku przy ul. Dąbrowszczaków 44 o g. 13.00 w dniu ustalonym z Wykonawcą. Zamawiający informuje, że nie przewiduje zebrania wykonawców w celu wyjaśnienia wątpliwości dotyczących treści SWZ, a w trakcie wizji lokalnej nie będzie udzielał odpowiedzi na pytania dotyczące treści SWZ. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp Zamawiający odrzuca ofertę, która została złożona bez odbycia wizji lokalnej w przypadku, gdy zamawiający tego wymagał w dokumentach zamówienia. Zamawiający z sporządzi protokół z odbycia wizji lokalnej. Zamawiający informuje, że przypadku składania oferty przez wykonawców występujących wspólnie wystarczy aby jeden z wykonawców występujących wspólnie (np. lider lub podwykonawca) oddelegował swojego przedstawiciela do odbycia wizji. Zamawiający informuje, w wizji lokalnej może wziąć udział osoba reprezentująca firmę lub posiadająca pisemne upoważnienie do jej reprezentowania. 11. Zamawiający przewiduje wymagania, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ppkt e) ustawy, tj. wymaga zatrudnienia przez wykonawcę do realizacji zamówienia osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2024 r., poz. 44 tj.) w liczbie minimum 5 osób przez cały okres obowiązywania umowy . W przypadku rozwiązania umowy o zatrudnienie osób wskazanych przez zamawiającego przed zakończeniem okresu, na jaki zatrudnienie jest wymagane, wykonawca zobowiązuje się do niezwłocznego zatrudnienia innej osoby z grupy wskazanej przez zamawiającego, w celu zapewnienia realizacji warunku zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Szczegółowe wymagania zostały określone w załączniku nr 9 do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90911200 Gebäudereinigung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung, 90620000 Schneeräumung, 90914000 Parkplatzreinigung, 98312000 Textilreinigung
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90911300 Fensterreinigung, 90914000 Parkplatzreinigung, 90620000 Schneeräumung, 98312000 Textilreinigung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega prawo opcji polegające na możliwości zmniejszenia lub zwiększenia zakresu zamówienia; 1) w przypadku zwiększenia zamówienia opcja obejmuje maksymalnie zwiększenie powierzchni do sprzątania o 500 m2; 2) w przypadku zmniejszenia zakresu zamówienia opcja obejmuje maksymalnie zmniejszenie zwiększenie powierzchni do sprzątania o 500 m2; 3) skorzystanie z prawa opcji nie stanowi zmiany umowy; 4) zlecenie realizacji dodatkowych usług lub rezygnacja z podstawowego zakresu usług w ramach prawa opcji może nastąpić w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego, realizacja prac w ramach prawa opcji może być zlecona w całości, w części albo wcale, lub odpowiednio rezygnacja z części prac może być w całości, w części lub wcale; 5) Zlecenie prawa opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego; 6) w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, Wykonawcy przysługuje wynagrodzenie wyliczone w oparciu ceny jednostkowe wskazane w Formularzu ofertowym; 7) Wykonawcy nie przysługuje prawo domagania się realizacji zamówienia ani zmniejszenia przedmiotu zamówienia w zakresie prawa opcji, jeżeli Zamawiający nie skorzysta z przedmiotowego prawa; 8) nieskorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji nie wymaga podania przyczyny i nie stanowi podstawy do dochodzenia względem niego odpowiedzialności z tytułu niewykonania umowy; 9) ewentualne skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie polegało na przekazaniu przez Zamawiającego względem Wykonawcy pisemnego oświadczenia w przedmiocie skorzystania z tego prawa ze zleceniem realizacji prac w ramach pkt 1a) lub zmniejszenia zakresu zamówienia w ramach pkt 2, na warunkach określonych w niniejszej umowie.;