859620-2025 - Ergebnis
Dänemark – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Norddjurs Kommune - Forsikringsudbud
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelNorddjurs Kommune - Forsikringsudbud
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker tilbud på en eller flere af følgende delaftaler: • Delaftale 1: Bygnings- løsøre- og all-risk forsikringer • Delaftale 2: Ansvarsforsikring • Delaftale 3: Kommunalt ledelsesansvar • Delaftale 4: Professionelt ansvar • Delaftale 5: Autoforsikring • Delaftale 6: Arbejdsskadeforsikring katastrofedækning og voldskadedækning • Delaftale 7: Kollektive ulykke • Delaftale 8: Kriminalitet • Delaftale 9: Søfartsforsikring • Delaftale 10: Passageransvarsforsikring. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. januar 2026.
Interne Kennung403538
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen, 66514150 Schiffsversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelDelaftale 1: Bygnings- løsøre- og all-risk forsikringer
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor bygnings- løsøre- og all-risk forsikringer. Der skal afgives tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung1-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
LosLOT-0002
TitelDelaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ansvarsforsikring.
Interne Kennung2-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0003
TitelDelaftale 3: Ledelsesansvar
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor ledelsesansvar.
Interne Kennung3-2
LosLOT-0004
TitelDelaftale 4: Professionelt ansvar
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor professionelt ansvar.
Interne Kennung4-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0005
TitelDelaftale 5: Motor
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorforsikring.
Interne Kennung5-4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
LosLOT-0006
TitelDelaftale 6: Arbejdsskadeforsikring katastrofedækning og voldskadedækning
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring katastrofedækning og voldskadedækning.
Interne Kennung6-5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
LosLOT-0007
TitelDelaftale 7: Kollektive ulykke
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektive ulykke.
Interne Kennung7-6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Optionen
Beschreibung der Optionen3.1 Elever i Praktik
LosLOT-0008
TitelDelaftale 8: Kriminalitet
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring.
Interne Kennung8-7
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515410 Geldverlustversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
LosLOT-0009
TitelDelaftale 9: Søfartøj
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Søfartøjsforsikring.
Interne Kennung9-8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514120 See-, Luftfahrt- und sonstige Transportversicherungen, 66514150 Schiffsversicherungen
LosLOT-0010
TitelDelaftale 10: Passageransvarsforsikring
BeschreibungNorddjurs Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Passageransvarsforsikring.
Interne Kennung10-9