2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej Obiekt Hydrotechniczny Siemianówka, Elektrownia Wodna Siemianówka z zakupem energii elektrycznej, usługą bilansowania handlowego i raportowaniem REMIT w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej Obiekt Hydrotechniczny Siemianówka Elektrownia Wodna Siemianówka z zakupem energii elektrycznej, usługą bilansowania handlowego i raportowaniem REMIT w 2026 r. Szacowany wolumen energii elektrycznej dla potrzeb własnych instalacji OZE PGW WP wynosi 1069,000 MWh a usługi bilansowania handlowego wynosi 79,000 MWh w ramach zamówienia podstawowego. W przypadku, gdy szacowana ilość wolumenu w zamówieniu podstawowym zostanie wykorzystana, Zamawiający na podstawie art. 444 ust. 1 Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji do 30 % wartości zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 6 do SWZ. Wykaz instalacji OZE objętych niniejszym postępowaniem obejmuje Załącznik nr 7 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 714908-2025
Interne Kennung: B.ROZ.2710.73.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 132 Pzp 2. Zamawiający zastosuje procedurę określoną w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia z postępowania. 3. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. 4. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 5. Przed wszczęciem postępowania nie przeprowadzono konsultacji rynkowych. 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych, nie przewiduje zawarcia umowy ramowej ani aukcji elektronicznej. 7. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 Pzp. 9. Wykonawca w terminie składania ofert składa: 1) Formularz ofertowy Zał Nr 1 do SWZ i Formularz asortymentowo-cenowy Zał Nr 2 do SWZ. 2) Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu złożone na formularzu JEDZ (w zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku Wyk. nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ) oraz wstępne oświadczenie sankcyjne stanowiące załącznik 3A do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez wykonawców, JEDZ oraz oświadczenie sankcyjne zgodne z zał. 3A do SWZ składa każdy z Wyk. 3) Odpis lub informacja z KRS lub CEIDG lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wyk. jest umocowana do jego reprezentowania. 4) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wyk. jeżeli w imieniu Wyk. działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 3. 5) Pełnomocnictwo do reprezentowania Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w przypadku składania oferty przez Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 6) W przypadku Wyk. wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w odniesieniu do warunków dotyczących uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, oświadczenie z którego wynika, które dostawy wykonają poszczególni Wyk. zał nr 8 do SWZ 10. Zgodnie z art. 126 ust. 1 Pzp przed wyborem najkorzystniejszej oferty, Zam. wezwie Wyk., którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie braku podstaw wykluczenia i spełnienia warunków udziału w postępowaniu tj.: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 Pzp, sporządzonej nie wcześniej niż 6 m-cy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz.U. z 2024 r. poz. 594 ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 3) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu JEDZ, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w: art. 108 ust. 1 pkt 3, 4, 5 i 6 Pzp. 4) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu wstępnym, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania, o których mowa w art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. 5) aktualna koncesja na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu energią elektryczną wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 266 z późn. zm.) oraz aktów wykonawczych. 11. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozp. MRPiT w zakresie wskazanym w pkt 10 powyżej. 12. Zamawiający nie żąda złożenia przedmiotowych środków dowodowych. 13. Zamawiający nie będzie badać, czy wobec podwykonawcy niebędącego podmiotem udostępniającym zasoby zachodzą podstawy wykluczenia z zastrzeżeniem okoliczności wskazanych w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2025 r. poz. 2033), tj. przypadku podwykonawców, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 14. Zamówienie zostało ujęte w aktualizacji planu postępowań w Biuletynie Zamówień Publicznych w dniu 16.10.2025 nr 2025/BZP 00112251/14/P pod numerem 2.2.150.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej Obiekt Hydrotechniczny Siemianówka, Elektrownia Wodna Siemianówka z zakupem energii elektrycznej, usługą bilansowania handlowego i raportowaniem REMIT w 2026 r. Szacowany wolumen energii elektrycznej dla potrzeb własnych instalacji OZE PGW WP wynosi 1069,000 MWh a usługi bilansowania handlowego wynosi 79,000 MWh w ramach zamówienia podstawowego. W przypadku, gdy szacowana ilość wolumenu w zamówieniu podstawowym zostanie wykorzystana, Zamawiający na podstawie art. 444 ust. 1 Pzp przewiduje zastosowanie prawa opcji do 30 % wartości zamówienia podstawowego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Załącznik nr 6 do SWZ. Wykaz instalacji OZE objętych niniejszym postępowaniem obejmuje Załącznik nr 7 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 ust. 1 Pzp Zamawiający przewiduje realizację prawa opcji będzie odbywać się na następujących warunkach: 1) będzie polegać na zwiększeniu do 30% wartości netto zamówienia podstawowego, wynikającej z formularza asortymentowo-cenowego, stanowiącego Załącznik nr 2 do SWZ, 2) prawo opcji dla ww. okoliczności, realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe, 3) cena świadczenia usług świadczonych w ramach prawa opcji będzie identyczna jak zamówienia podstawowego, określona w Formularzu oferty złożonym przez Wykonawcę (Załącznik nr 1 do SWZ), zgodnie z cenami jednostkowymi formularza asortymentowo-cenowego, wynikającymi z Załącznika nr 2 do SWZ, 4) Zamawiający (odbiorca) uzależnia możliwość wykorzystania prawa opcji od zwiększenia zapotrzebowania na dostawę energii elektrycznej na potrzeby własne i zwiększenie produkcji energii w instalacjach OZE, 5) o zamiarze skorzystania z prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę odrębnym pismem/oświadczeniem z określeniem zakresu, w jakim Zamawiający będzie z prawa opcji korzystał, 6) usługi świadczone w ramach prawa opcji muszą być świadczone zgodnie z wymaganiami opisanymi w Załączniku nr 6 do SWZ „Opisie przedmiotu zamówienia”. Do świadczenia usługi w ramach prawa opcji zastosowanie mają postanowienia określające warunki i sposób zapłaty wynagrodzenia, warunki świadczenia usługi oraz kar umownych, 7) Zamawiający nie ma obowiązku korzystać z prawa opcji. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania prawa opcji lub jego pełnej.