860523-2025 - Ergebnis
Polen – Server – Dostawa sprzętu informatycznego
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa sprzętu informatycznego
BeschreibungDostawa sprzętu informatycznego
Vorherige Bekanntmachung679791-2025
Interne KennungZP/17/25
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, że wyznaczając termin składania ofert korzysta z regulacji art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. Zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia: dla części I-V z uwagi na konieczność niezwłocznego uruchomienia systemu bezpiecznej akwizycji i przechowywania danych naukowo-badawczych, co ma kluczowe znaczenie dla ciągłości realizacji zadań i projektów B+R Instytutu. Dodatkową przesłanką jest konieczność wydatkowania środków finansowych w bieżącym roku budżetowym. a dla części VI-IX ze względu na konieczność wymiany przestarzałego sprzętu i oprogramowania celem zapewnienia ciągłości realizacji zadań Instytutu, w tym m.in. projektów badawczych, a publikacja postępowania następuje w terminie, który uniemożliwia zastosowanie standardowych terminów składania ofert. Jednocześnie termin publikacji postępowania uniemożliwia zastosowanie standardowego 35-dniowego terminu. W ocenie Zamawiającego nie istnieje ryzyko ograniczenia konkurencyjności w związku ze skróceniem terminu składania ofert, gdyż dokumentacja postępowania będzie publicznie dostępna zgodnie z zasadami określonymi dla trybu przetargu nieograniczonego. Zamawiający nie żąda od Wykonawców przedstawienia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych, a także stosuje odwróconą kolejność oceny ofert, co minimalizuje ilość dokumentów niezbędnych do złożenia przez Wykonawcę wraz z ofertą i ułatwia oraz przyspiesza jej złożenie. Ponadto przedmiot zamówienia jest powszechnie dostępny na rynku, co ułatwia i przyspiesza złożenie oferty.
Zentrale Elemente des VerfahrensPostępowanie jest prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej jako „Platforma”) pod adresem: https://platformazakupowa.pl. Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. Zamawiający wskazuje, iż stosownie do treści art. 139 ustawy Pzp, najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. Wykonawca nie jest obowiązany do złożenia wraz z ofertą oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP - Zamawiający przewiduje możliwość żądania tego oświadczenia wyłącznie od Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, zgodnie z art. 139 ust. 2 ustawy PZP. Wykonawca jest związany ofertą do dnia 27.01.2026 r. - dotyczy wszystkich części.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 30231310 Flachbildschirme, 30213500 Taschencomputer
5. Los
LosLOT-0007
TitelMonitor Z4 – 6 szt.
BeschreibungMonitor Z4 – 6 szt.
Interne KennungCzęść VII
Haupteinstufung (cpv): 30231310 Flachbildschirme
LosLOT-0008
TitelMini PC – 6 szt.
BeschreibungMini PC – 6 szt.
Interne KennungCzęść VIII
Haupteinstufung (cpv): 30213500 Taschencomputer