2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy oleju napędowego do garażowej stacji paliw w Czołowie
Beschreibung: 2.2. Przedmiotem zamówienia jest zakup oleju napędowego dla autobusów wraz z dostawą do garażowej stacji paliw w Czołowie, przy ul. Kórnickiej 1, w łącznej ilości 922000 litrów ON B7 (922 m3 ON). 2.3. Zakupione paliwo przez Zamawiającego przeznaczone będzie tylko i wyłącznie na użytek własny. 2.4. Zamawiający posiada zbiornik naziemny o pojemności 20 tys. litrów. Zamawiający będzie przyjmował dostawy od Poniedziałku do Piątku w godz. od 7 do 15. 2.5. Zamawiający zastosuje procedurę odwróconą – zgodnie z art. 139 uPzp 2.6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia podstawowego wolumenu ON B7 do 25 %, tj. o 230500 l (230,5 m3 ON) w ramach prawa opcji, na warunkach przedstawionych w ofercie wykonawcy, przy uwzględnieniu postanowień umowy (w tym zmiany). Prawo opcji należy rozumieć jako uprawnienie, nie zaś zobowiązanie zamawiającego. Realizacja prawa opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. W przypadku zwiększonych potrzeb Zamawiającego na olej napędowy może on wykonać przysługujące mu prawo opcji stosownym oświadczeniem woli w tym zakresie złożonym Wykonawcy. Wstępny harmonogram wykorzystania tych opcji w miesiącach: 12. Opust cenowy w ramach prawa opcji nie ulega zmianie w stosunku do opustu cenowego określonego w formularzu ofertowym, chyba że SWZ lub umowa stanowią inaczej. 2.7. Zamawiający zapłaci Wykonawcy wynagrodzenie za wykonane dostawy przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie do 30 dni (kryteria oceny ofert – min. 14 dni), licząc od dnia doręczenia Zamawiającemu prawidłowo sporządzonej faktury. 2.8. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą będą odbywały się wyłącznie w polskich złotych (PLN), z wyłączeniem walut obcych. 2.9. Wykonawca gwarantuje, że sprzedawane paliwo będzie spełniało wymogi jakościowe określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (t.j. Dz. U. z 2024 r., poz. 1080) i wymogi określone normą zastępującą normę PN-EN 590 normą PN-EN 590+A1:2017-06, chyba że zmianie ulegną ww. przepisy. Wówczas obowiązuje norma obowiązująca. 2.10. Wykonawca będzie dostarczał paliwo do zbiornika naziemnego Zamawiającego w wyznaczonym terminie, przy użyciu środków transportu spełniających normy przewidziane w przepisach dotyczących ochrony środowiska. 2.11. Miejsce dostaw paliwa: garażowa stacja paliw usytuowana na terenie bazy Zamawiającego w Czołowie przy ul. Kórnickiej 1. 2.12. Zamawiający nie prowadzi obrotu paliwami ciekłymi. Zamawiane paliwo wykorzystywane będzie tylko do celów własnych. 2.13. Pomiar ilości przyjmowanego paliwa będzie odbywać się na legalizowanym zbiorniku. Zbiornik posiada wymagane prawem cechy oraz terminy legalizacyjne i spełnia wymogi określone w Rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 24 lipca 2023 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać bazy i stacje paliw płynnych, bazy i stacje gazu płynnego, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. z 2024 r. poz. 1707), 2.14. Urządzenia pomiarowe Zamawiającego spełniają przepisy rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 22 stycznia 2008 r. sprawie wymagań, którym powinny odpowiadać zbiorniki pomiarowe, oraz szczegółowego zakresu badań i sprawdzeń wykonywanych podczas prawnej kontroli metrologicznej tych przyrządów pomiarowych (tj. Dz.U. 2024 poz. 1467) 2.15. Wszystkie koszty i składniki związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, w szczególności koszty związane z dostawą i transportem, ubezpieczeniem, z uwzględnieniem opłat celnych, podatków, koszty robocizny itp. powinny zostać uwzględnione w cenie ofertowej. Szczegółowy zakres oraz sposób wykonania dostaw określony jest w zapisach projektu umowy stanowiący załącznik do SWZ. 2.16. CPV: 09134220 – paliwo do silników diesla. Szczegółowe informacje w SWZ - brak miejsca w ogłoszeniu
Vorherige Bekanntmachung: 731314-2024
Interne Kennung: K-ZP.S.2.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
5. Los
Los: LOT-0001
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134220 Dieselkraftstoff (EN 590)
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 2.6. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia podstawowego wolumenu ON B7 do 25%, tj. o 230500 l (230,5 m3 ON) w ramach prawa opcji, na warunkach przedstawionych w ofercie wykonawcy, przy uwzględnieniu postanowień umowy (w tym zmiany). Prawo opcji należy rozumieć jako uprawnienie, nie zaś zobowiązanie zamawiającego. Realizacja prawa opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. W przypadku zwiększonych potrzeb Zamawiającego na olej napędowy może on wykonać przysługujące mu prawo opcji stosownym oświadczeniem woli w tym zakresie złożonym Wykonawcy. Wstępny harmonogram wykorzystania tych opcji w miesiącach: 12. Opust cenowy w ramach prawa opcji nie ulega zmianie w stosunku do opustu cenowego określonego w formularzu ofertowym, chyba że SWZ lub umowa stanowią inaczej.