861137-2025 - Ergebnis
Polen – Kreditgewährung – udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 15 000 000 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniejszych zobowiązań oraz finansowanie planowanego deficytu
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titeludzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 15 000 000 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniejszych zobowiązań oraz finansowanie planowanego deficytu
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 15 000 000 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniejszych zobowiązań oraz finansowanie planowanego deficytu. 2. Zakres rzeczowy zadania będącego przedmiotem postępowania opisany jest szczegółowo w specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach. 3. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia na zasadach określonych w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych. 4. Planowany okres kredytowania: 7 lat; spłata kapitału - kwartalnie począwszy od I kwartału 2026 r. 5. Waluta – PLN. 6. Oprocentowanie: zmienne obliczone dla każdego miesięcznego okresu odsetkowego w oparciu o WIBOR 3M z ostatniego notowania w miesiącu poprzedzającym okres obrachunkowy powiększony o stałą marżę banku wyrażoną w punktach procentowych i niezmienną w okresie obowiązywania umowy. 7. Stopa bazowa do ustalenia oprocentowania: - do oferty: według stawki WIBOR 3M na dzień 31 lipca 2025 r. - do umowy: oprocentowanie kredytu w dniu zawarcia umowy to suma stawki WIBOR 3M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego, w którym zostanie zawarta umowa i marży Wykonawcy - ma zastosowanie do końca miesiąca kalendarzowego, w którym zostanie zawarta umowa. Przy naliczaniu odsetek za każdy kolejny okres odsetkowy wykonawca stosuje stawkę WIBOR 3M z ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc obrachunkowy powiększoną o marżę wykonawcy, czyli np. odsetki od 1-go listopada – WIBOR 3M – 31 października. Zmiana oprocentowania następuje każdego pierwszego dnia roboczego następnego miesiąca. 8. Raty kapitałowe kredytu – płatne kwartalnie. Spłata kwartalnych rat kredytu – płatna do 20. dnia miesiąca kończącego kalendarzowy kwartał począwszy od I kwartału roku 2026. Liczba rat kredytowych – zgodnie z harmonogramem, który stanowi załącznik do SWZ. 9. Uruchomienie kredytu: w jednej transzy najwcześniej od dnia podpisania umowy a najpóźniej do 31 grudnia 2025 r. (po uzgodnieniu z Zamawiającym). 10. Zastrzega się prawo wcześniejszej spłaty kredytu bez dodatkowej prowizji (kosztów). 11. Zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie weksel in blanco. 12. Odsetki od kredytu naliczane będą w okresach miesięcznych i płatne w okresach miesięcznych do dnia 20. dnia każdego miesiąca za miesiąc poprzedni począwszy od grudnia 2025 r. Za spłatę odsetek przyjmuje się dzień wpływu należności na rachunek kredytowy. Jeżeli termin płatności przypada na dzień uznany ustawowo wolny od pracy, spłata odsetek następuje w pierwszym dniu roboczym przypadającym po dniu ustawowo wolnym od pracy. 13. Prowizję banku i wszystkie opłaty związane z udzieleniem kredytu należy ująć w marży Banku doliczanej do stawki WIBOR 3M. 14. Zamawiający żąda wskazania przez wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, i podania przez wykonawcę firm podwykonawców. 15. Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności opisane w SWZ. 16. W cenie oferty należy zawrzeć wszystkie koszty związane z udzieleniem kredytu. Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia są określone obowiązującym Prawem Bankowym. 17. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego w rozumieniu art. 132 P.z.p., przy zastosowaniu procedury, o której mowa w art. 139 P.z.p. (tzw. procedura odwrócona). 18. Wykonawca zobowiązany jest wnieść wadium przed upływem terminu składania ofert w wysokości: 50 000 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100). 19. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. 20. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/tarnowo-podgorne w myśl Ustawy Pzp na stronie internetowej prowadzonego postępowania do dnia 22 września 2025 r. do godz. 10:00. 21. Otwarcie ofert nastąpi 22 września 2025 r. godz. 10:05.
Vorherige Bekanntmachung593040-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
LosLOT-0001
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie kredytu długoterminowego w wysokości 15 000 000 zł z przeznaczeniem na spłatę wcześniejszych zobowiązań oraz finansowanie planowanego deficytu. 2. Zakres rzeczowy zadania będącego przedmiotem postępowania opisany jest szczegółowo w specyfikacji warunków zamówienia i jej załącznikach.
Interne KennungWOP.271.41.2025