2. Verfahren
Verfahren
Titel: ODBIÓR ZMIESZANYCH I SEGREGOWANYCH ODPADÓW KOMUNALNYCH ORAZ ODBIÓR I ZAGOSPODAROWANIE ODPADÓW PROBLEMOWYCH Z TERENU GMINY MIEJSKIEJ WĄGROWIEC
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór zmieszanych i segregowanych odpadów komunalnych oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów problemowych z terenu Gminy Miejskiej Wągrowiec. 2. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: A. odbiór z nieruchomości zamieszkałych, niezamieszkałych i nieruchomości rekreacyjno-wypoczynkowych 1) zmieszanych odpadów komunalnych, zgromadzonych w pojemnikach lub kontenerach (20 03 01), 2) odpadów zielonych ulegających biodegradacji, zgromadzonych w pojemnikach (20 02 01), 3) odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny w pojemnikach lub workach, obejmujących: a) szkło ( 15 01 07, 20 01 02), b) papier (15 01 01, 20 01 01), c) tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe zbierane łącznie w jednym pojemniku lub worku ( 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, 20 01 39, 20 01 40) B. odbiór z nieruchomości zamieszkałych oraz rekreacyjno-wypoczynkowych: a) odpadów wielkogabarytowych b) naturalnych choinek z zastrzeżeniem, że ich odbiór realizowany będzie na przełomie stycznia i lutego 2026 roku z terenu nieruchomości zamieszkałych (20 02 01). C. Odbiór i zagospodarowanie odpadów z nieruchomości zamieszkałych i nieruchomości rekreacyjno- wypoczynkowych: a) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego b) przeterminowanych leków z pojemników ustawionych w aptekach, zgodnie z wykazem stanowiącym Załącznik nr 13 do SWZ (20 01 31*, 20 01 32), c) zużytych baterii i akumulatorów przenośnych z obiektów użyteczności publicznej, zgodnie z wykazem stanowiącym Załącznik nr 13 do SWZ ( 20 01 34 ), D. Odbiór z gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odpadów przekazywanych przez mieszkańców wskazanych w ust. 4, pkt 1-5 oraz 9. E. Odbiór i zagospodarowanie z gminnego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) odpadów przekazywanych przez mieszkańców wskazanych z ust. 4 pkt 6-8 oraz 10-11. 3. Zamówienie nie obejmuje odbioru z nieruchomości: 1) zamieszkałych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe odpadów wymienionych w ust. 4 pkt 6-9 oraz 11, 2) niezamieszkałych odpadów wymienionych w ust. 4 pkt 5-11. 4. Właściciele nieruchomości zamieszkałych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, mają prawo do nieodpłatnego przekazania do gminnego PSZOK, następujących frakcji odpadów: 1) szkła (15 01 07), 2) papieru ( 15 01 01), 3) tworzyw sztucznych, metali oraz opakowań wielomateriałowych (15 01 02 ), 4) odpadów zielonych ulegających biodegradacji, w tym odpadów z drewna ( 20 02 01), 5) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (20 03 07), 6) zużytych opon (16 01 03), 7) odpadów niebezpiecznych, w tym przeterminowanych leków, chemikaliów (15 01 10*, 20 01 32 ), 8) zużytych baterii i akumulatorów ( 20 01 35*, 20 01 36), 9) odpadów budowlanych i rozbiórkowych, pochodzących z drobnych prac remontowych, które są prowadzone samodzielnie oraz na które nie są wymagane decyzje organu budowlanego np. pozwolenie na budowę lub zgłoszenie robót (17 01 01, 17 01 02, 17 01 07, 17 03 80, 17 06 04), 10) zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (20 01 35*, 20 01 36), 11) tekstylia i odzież (20 01 10, 20 01 11). 5. Realizując obowiązek zagospodarowania odebranych odpadów komunalnych, o których mowa w ust. 2 oraz 4, (gdzie zagospodarowanie leży po stronie zamawiającego) podmiot odbierający odpady zobowiązany jest do przekazania odpadów zmieszanych i selektywnych do Międzygminnego Składowiska Odpadów Komunalnych Spółka z o.o. Toniszewo 31, 62-104 Pawłowo Żońskie. 6. Prognozowana ilość odpadów komunalnych, jaka zostanie wytworzona na terenie miasta Wągrowca w trakcie trwania umowy tj. 1 stycznia 2026 r. – 31 grudnia 2026 r.: 1) odpady komunalne zmieszane 20 03 01 - 7200,00 Mg 2) odpady zielone ulegające biodegradacji 20 02 01 - 1600,00 Mg 3) szkło, opakowania ze szkła 20 01 02, 15 01 07 - 520,00 Mg 4) papier i tektura, opakowania z papieru i tektury 20 01 01, 15 01 01 - 450,00 Mg 5) tworzywa sztuczne, opakowania z tworzyw sztucznych, metale, opakowania wielomateriałowe 20 01 39, 20 01 40, 15 01 02, 15 01 04, 15 01 05, - 700,00 Mg 6) zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07, 17 03 80, 17 06 04, - 100,00 Mg 7) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne 20 01 35*. 20 01 36- 30,00 Mg 8) odpady wielkogabarytowe 20 03 07 - 350,00 Mg 9) zużyte opony 16 01 03 - 35,00 Mg 10) tekstylia i odzież 20 01 10, 20 01 11 - 30 Mg 11) odpady niebezpieczne, np. zużyte chemikalia, przeterminowane leki, środki ochrony roślin, farby, oleje 15 01 10*, 16 02 13*, 17 03 80, 17 06 04, 20 01 23* 20 01 32, 20 01 31*, 15 01 11*, 20 01 34, 20 01 99 - 20,00 Mg Razem ilość odpadów: 11035,00 Mg Z uwagi na ograniczoną ilość znaków opis przedmiotu zamówienia został w pełni wskazany na stronie prowadzonego postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1186663. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz ze wskazaniem prognozowanych rodzajów i ilości odpadów stanowi Załącznik nr 11 do SWZ. Na opis przedmiotu zamówienia składają się również projektowane postanowienia umowy stanowiące Załącznik Nr 12 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 710304-2025
Interne Kennung: SZ.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Ustawy Pzp, z zastosowaniem możliwości zgodnie z art. 139 ustawy Pzp tzw. procedury odwróconej. 2. Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 4 Prawa zamówień Publicznych wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy niż określony w art. 138 ust. 1 Prawa zamówień publicznych, bowiem składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust.1 Prawa zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511300 Müllsammlung, 90511400 Altpapiersammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0000
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90511200 Einsammeln von Hausmüll, 90511300 Müllsammlung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90514000 Recycling von Siedlungsabfällen, 90524000 Dienstleistungen für medizinische Abfälle, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający gwarantuje realizację 70% maksymalnego wynagrodzenia Wykonawcy brutto – bez żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy. Zamawiający przewiduje prawo opcji realizowane na zasadach określonych szczegółowo w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 12 do SWZ. Zamawiający stosownie do art. 441 PZP, przewiduje możliwość zwiększenia zakresu zamówienia polegającego na zwiększeniu ilości odpadów podlegających odbiorowi i zagospodarowaniu w określonych szczegółowo w umowie przypadkach na którą Wykonawca składa ofertę: 1) do 30% wielkości zamówienia w odniesieniu do ilości odpadów wraz z możliwością odpowiedniego zwiększenia łącznego maksymalnego wynagrodzenia za wykonanie zwiększonego zakresu usług na warunkach określonych w umowie w okresie obowiązywania umowy - przy zastosowaniu cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy; 2) poprzez przedłużenie obowiązującej umowy do maksymalnie 4 (czterech) miesięcy wraz z możliwością odpowiedniego zwiększenia łącznego maksymalnego wynagrodzenia za wykonanie zwiększonego i przedłużonego zakresu usług na warunkach określonych w umowie - przy zastosowaniu cen jednostkowych wynikających z oferty Wykonawcy.