86159-2025 - Ergebnis
Polen – Sektorale Forstplanung – Opracowanie projektów Planów Urządzenia Lasu dla Nadleśnictw Białogard, Leśny Dwór, Karnieszewice, Polanów, Miastko, opracowania siedliskowo-fitosocjologicznego dla Nadleśnictw Dretyń, Trzebielino oraz opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa Ustka
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Opracowanie projektów Planów Urządzenia Lasu dla Nadleśnictw Białogard, Leśny Dwór, Karnieszewice, Polanów, Miastko, opracowania siedliskowo-fitosocjologicznego dla Nadleśnictw Dretyń, Trzebielino oraz opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa Ustka
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi polegające na opracowaniu projektów Planów Urządzenia Lasu dla Nadleśnictw Białogard, Leśny Dwór, Karnieszewice, Polanów, Miastko, opracowania siedliskowo-fitosocjologicznego dla Nadleśnictw Dretyń, Trzebielino oraz opracowania fitosocjologicznego dla Nadleśnictwa Ustka. Opis wymagań dotyczących realizacji Części nr I, III-V zawarto w pkt. 3.1.1. SWZ. Opis wymagań dotyczących realizacji Części II zawarto w pkt. 3.1.2. SWZ. Opis wymagań dotyczących realizacji Części VI zawarto w pkt. 3.1.3. SWZ. Opis wymagań dotyczących realizacji Części VII zawarto w pkt. 3.1.4. SWZ. Opis wymagań dotyczących realizacji Części VIII zawarto w pkt. 3.1.5. SWZ. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania.
Vorherige Bekanntmachung: 722315-2024
Interne Kennung: ZI.270.1.4.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77231900 Sektorale Forstplanung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77231400 Forstinventur, 71351500 Bodenuntersuchungen, 90711400 Dienstleistungen im Zusammenhang mit der Umweltfolgenabschätzung in anderen Bereichen als dem Bausektor
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Wykonanie projektu planu urządzenia lasu na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2036 r., wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla Nadleśnictwa Białogard dla powierzchni 22 830 ha
Beschreibung: Opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu wraz z programem ochrony przyrody, prognozą oddziaływania na środowisko obejmuje: a) wykonanie inwentaryzacji stanu lasu wraz z wstępnym określeniem miąższości drzewostanów i określeniem wskazań gospodarczych z wykorzystaniem ortofotomapy oraz danych ISOK; b) inwentaryzację zasobów drzewnych wraz z rozdziałem miąższości do klas wieku i poszczególnych drzewostanów; c) opracowanie wyników inwentaryzacji stanu lasu; d) opracowanie wyników taksacji, w tym sporządzenie mapy gospodarczej, map gospodarczo-przeglądowych, przeglądowych oraz mapy sytuacyjnej; e) sporządzenie zestawień zbiorczych danych inwentaryzacyjnych (w formie tabel i wykazów) oraz zebranie danych uzupełniających do planu urządzenia lasu i programu ochrony przyrody z uwzględnieniem prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000; f) sporządzenie ogólnego opisu lasów nadleśnictwa, w części dotyczącej spraw związanych z inwentaryzacją stanu lasu i jej wynikami; g) sporządzenie opisów taksacyjnych drzewostanów; h) opracowanie zweryfikowanego i zaktualizowanego Programu ochrony przyrody, opracowanie mapy walorów przyrodniczo-kulturowych; i) sporządzenie prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000 wraz z mapą obszarów chronionych i funkcji lasu z uwzględnieniem wymogów wskazanych w uzgodnieniu zakresu i stopnia szczegółowości tej prognozy; j) opracowanie aktualizacji zakresu planu zadań ochronnych dla części obszarów N2000: a. PLH320009 Dorzecze Parsęty b. PLH320022 Dolina Radwi, Chocieli i Chotli określonych przepisami art. 28 ust. 10 ustawy z dnia 16 kwietnia 2024 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2024 r. poz. 1478 z zm.) oraz w oparciu o metodykę wykonania aktualizacji zakresów PZO uzgodnionych z RDOŚ w Szczecinie. (załącznik nr 16 do SWZ); k) opracowanie projektu PUL winno być wykonane z użyciem aktualnej wersji oprogramowania WebTaksator. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 200 ha powierzchni opracowania dla poszczególnych Nadleśnictw, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, nabycia, zbycia), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, co pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zmiany przekraczające (+/-) 200 ha zostaną rozliczone zgodnie z metodyką opisaną w § 3 wzoru umowy (załącznik 10 do SWZ) w ramach ostatniej faktury. Zamawiający na podstawie art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na: Opracowanie urządzeniowe: a) prace terenowe – taksacja, inwentaryzacja zasobów drzewnych, uzgodnienie z nadleśnictwem, b) prace kameralne - opracowanie map oraz elaboratu, POP, prognozy oddziaływania na środowisko, aktualizacji zakresu zadań ochronnych dla obszarów N2000. - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom, z zastrzeżeniem pkt 16.2. ppkt 3) SWZ (kryterium oceny ofert „Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia”). W zakresie w jakim Wykonawca nie zobowiąże się do samodzielnej realizacji kluczowych elementów (części) zamówienia w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa powyżej, w przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Wymagane terminy realizacji zamówienia opisano w rozdziale 4.
Interne Kennung: Część nr I
Los: LOT-0002
Titel: Wykonanie projektu planu urządzenia lasu na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2036 r., wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla Nadleśnictwa Leśny Dwór dla powierzchni 20 987 ha.
Beschreibung: Opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu wraz z programem ochrony przyrody, prognozą oddziaływania na środowisko obejmuje: a) wykonanie inwentaryzacji stanu lasu wraz z wstępnym określeniem miąższości drzewostanów i określeniem wskazań gospodarczych z wykorzystaniem ortofotomapy oraz danych ISOK; b) inwentaryzację zasobów drzewnych wraz z rozdziałem miąższości do klas wieku i poszczególnych drzewostanów; c) opracowanie wyników inwentaryzacji stanu lasu; d) opracowanie wyników taksacji, w tym sporządzenie mapy gospodarczej, map gospodarczo-przeglądowych, przeglądowych oraz mapy sytuacyjnej; e) sporządzenie zestawień zbiorczych danych inwentaryzacyjnych (w formie tabel i wykazów) oraz zebranie danych uzupełniających do planu urządzenia lasu i programu ochrony przyrody z uwzględnieniem prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000; f) sporządzenie ogólnego opisu lasów nadleśnictwa, w części dotyczącej spraw związanych z inwentaryzacją stanu lasu i jej wynikami; g) sporządzenie opisów taksacyjnych drzewostanów; h) opracowanie zweryfikowanego i zaktualizowanego Programu ochrony przyrody, opracowanie mapy walorów przyrodniczo-kulturowych; i) sporządzenie prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000 wraz z mapą obszarów chronionych i funkcji lasu z uwzględnieniem wymogów wskazanych w uzgodnieniu zakresu i stopnia szczegółowości tej prognozy; j) opracowanie projektu PUL winno być wykonane z użyciem aktualnej wersji oprogramowania WebTaksator. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 200 ha powierzchni opracowania dla poszczególnych Nadleśnictw, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, nabycia, zbycia), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, co pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zmiany przekraczające (+/-) 200 ha zostaną rozliczone zgodnie z metodyką opisaną w § 3 wzoru umowy (załącznik 10 do SWZ) w ramach ostatniej faktury. Zamawiający na podstawie art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na: Opracowanie urządzeniowe: a) prace terenowe – taksacja, inwentaryzacja zasobów drzewnych, uzgodnienie z nadleśnictwem, b) prace kameralne - opracowanie map oraz elaboratu, POP, prognozy oddziaływania na środowisko. - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom, z zastrzeżeniem pkt 16.2. ppkt 3) SWZ (kryterium oceny ofert „Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia”). W zakresie w jakim Wykonawca nie zobowiąże się do samodzielnej realizacji kluczowych elementów (części) zamówienia w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa powyżej, w przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Wymagane terminy realizacji zamówienia opisano w rozdziale 4.
Interne Kennung: Część nr II
Los: LOT-0003
Titel: Wykonanie projektu planu urządzenia lasu na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2036 r., wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla Nadleśnictwa Karnieszewice dla powierzchni 18 978 ha.
Beschreibung: Opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu wraz z programem ochrony przyrody, prognozą oddziaływania na środowisko obejmuje: a) wykonanie inwentaryzacji stanu lasu wraz z wstępnym określeniem miąższości drzewostanów i określeniem wskazań gospodarczych z wykorzystaniem ortofotomapy oraz danych ISOK; b) inwentaryzację zasobów drzewnych wraz z rozdziałem miąższości do klas wieku i poszczególnych drzewostanów; c) opracowanie wyników inwentaryzacji stanu lasu; d) opracowanie wyników taksacji, w tym sporządzenie mapy gospodarczej, map gospodarczo-przeglądowych, przeglądowych oraz mapy sytuacyjnej; e) sporządzenie zestawień zbiorczych danych inwentaryzacyjnych (w formie tabel i wykazów) oraz zebranie danych uzupełniających do planu urządzenia lasu i programu ochrony przyrody z uwzględnieniem prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000; f) sporządzenie ogólnego opisu lasów nadleśnictwa, w części dotyczącej spraw związanych z inwentaryzacją stanu lasu i jej wynikami; g) sporządzenie opisów taksacyjnych drzewostanów; h) opracowanie zweryfikowanego i zaktualizowanego Programu ochrony przyrody, opracowanie mapy walorów przyrodniczo-kulturowych; i) sporządzenie prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000 wraz z mapą obszarów chronionych i funkcji lasu z uwzględnieniem wymogów wskazanych w uzgodnieniu zakresu i stopnia szczegółowości tej prognozy; j) opracowanie aktualizacji zakresu planu zadań ochronnych dla części obszarów N2000: a. PLH320003 Dolina Grabowej, e. PLH320053 Dolina Bielawy, określonych przepisami art. 28 ust. 10 ustawy z dnia 16 kwietnia 2024 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2024 r. poz. 1478 z zm.) oraz w oparciu o metodykę wykonania aktualizacji zakresów PZO uzgodnionych z RDOŚ w Szczecinie. (załącznik nr 16 do SWZ); k) opracowanie projektu PUL winno być wykonane z użyciem aktualnej wersji oprogramowania WebTaksator. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 200 ha powierzchni opracowania dla poszczególnych Nadleśnictw, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, nabycia, zbycia), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, co pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zmiany przekraczające (+/-) 200 ha zostaną rozliczone zgodnie z metodyką opisaną w § 3 wzoru umowy (załącznik 10 do SWZ) w ramach ostatniej faktury. Zamawiający na podstawie art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na: Opracowanie urządzeniowe: a) prace terenowe – taksacja, inwentaryzacja zasobów drzewnych, uzgodnienie z nadleśnictwem, b) prace kameralne - opracowanie map oraz elaboratu, POP, prognozy oddziaływania na środowisko, aktualizacji zakresu zadań ochronnych dla obszarów N2000. - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom, z zastrzeżeniem pkt 16.2. ppkt 3) SWZ (kryterium oceny ofert „Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia”). W zakresie w jakim Wykonawca nie zobowiąże się do samodzielnej realizacji kluczowych elementów (części) zamówienia w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa powyżej, w przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Wymagane terminy realizacji zamówienia opisano w rozdziale 4.
Interne Kennung: Część nr III
Los: LOT-0004
Titel: Wykonanie projektu planu urządzenia lasu na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2036 r., wraz z prognozą oddziaływania na środowisko dla Nadleśnictwa Polanów dla powierzchni 16 950 ha.
Beschreibung: Opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu wraz z programem ochrony przyrody, prognozą oddziaływania na środowisko obejmuje: a) wykonanie inwentaryzacji stanu lasu wraz z wstępnym określeniem miąższości drzewostanów i określeniem wskazań gospodarczych z wykorzystaniem ortofotomapy oraz danych ISOK; b) inwentaryzację zasobów drzewnych wraz z rozdziałem miąższości do klas wieku i poszczególnych drzewostanów; c) opracowanie wyników inwentaryzacji stanu lasu; d) opracowanie wyników taksacji, w tym sporządzenie mapy gospodarczej, map gospodarczo-przeglądowych, przeglądowych oraz mapy sytuacyjnej; e) sporządzenie zestawień zbiorczych danych inwentaryzacyjnych (w formie tabel i wykazów) oraz zebranie danych uzupełniających do planu urządzenia lasu i programu ochrony przyrody z uwzględnieniem prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000; f) sporządzenie ogólnego opisu lasów nadleśnictwa, w części dotyczącej spraw związanych z inwentaryzacją stanu lasu i jej wynikami; g) sporządzenie opisów taksacyjnych drzewostanów; h) opracowanie zweryfikowanego i zaktualizowanego Programu ochrony przyrody, opracowanie mapy walorów przyrodniczo-kulturowych; i) sporządzenie prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000 wraz z mapą obszarów chronionych i funkcji lasu z uwzględnieniem wymogów wskazanych w uzgodnieniu zakresu i stopnia szczegółowości tej prognozy; j) opracowanie aktualizacji zakresu planu zadań ochronnych dla części obszarów N2000: a. PLH320022 Dolina Radwi, Chocieli i Chotli, b. PLH320040 Jezioro Bobięcińskie, określonych przepisami art. 28 ust. 10 ustawy z dnia 16 kwietnia 2024 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2024 r. poz. 1478 z zm.) oraz w oparciu o metodykę wykonania aktualizacji zakresów PZO uzgodnionych z RDOŚ w Szczecinie. (załącznik nr 16 do SWZ); k) opracowanie projektu PUL winno być wykonane z użyciem aktualnej wersji oprogramowania WebTaksator. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 200 ha powierzchni opracowania dla poszczególnych Nadleśnictw, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, nabycia, zbycia), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, co pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zmiany przekraczające (+/-) 200 ha zostaną rozliczone zgodnie z metodyką opisaną w § 3 wzoru umowy (załącznik 10 do SWZ) w ramach ostatniej faktury. Zamawiający na podstawie art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na: Opracowanie urządzeniowe: a) prace terenowe – taksacja, inwentaryzacja zasobów drzewnych, uzgodnienie z nadleśnictwem, b) prace kameralne - opracowanie map oraz elaboratu, POP, prognozy oddziaływania na środowisko, aktualizacji zakresu zadań ochronnych dla obszarów N2000 - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom, z zastrzeżeniem pkt 16.2. ppkt 3) SWZ (kryterium oceny ofert „Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia”). W zakresie w jakim Wykonawca nie zobowiąże się do samodzielnej realizacji kluczowych elementów (części) zamówienia w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa powyżej, w przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Wymagane terminy realizacji zamówienia opisano w rozdziale 4.
Interne Kennung: Część nr IV
Los: LOT-0005
Titel: Wykonanie projektu planu urządzenia lasu na okres od 01.01.2027 r. do 31.12.2036 r., wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, dla Nadleśnictwa Miastko dla powierzchni 23 147 ha.
Beschreibung: Opracowanie projektu Planu Urządzenia Lasu wraz z programem ochrony przyrody, prognozą oddziaływania na środowisko obejmuje: a) wykonanie inwentaryzacji stanu lasu wraz z wstępnym określeniem miąższości drzewostanów i określeniem wskazań gospodarczych z wykorzystaniem ortofotomapy oraz danych ISOK; b) inwentaryzację zasobów drzewnych wraz z rozdziałem miąższości do klas wieku i poszczególnych drzewostanów; c) opracowanie wyników inwentaryzacji stanu lasu; d) opracowanie wyników taksacji, w tym sporządzenie mapy gospodarczej, map gospodarczo-przeglądowych, przeglądowych oraz mapy sytuacyjnej; e) sporządzenie zestawień zbiorczych danych inwentaryzacyjnych (w formie tabel i wykazów) oraz zebranie danych uzupełniających do planu urządzenia lasu i programu ochrony przyrody z uwzględnieniem prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000; f) sporządzenie ogólnego opisu lasów nadleśnictwa, w części dotyczącej spraw związanych z inwentaryzacją stanu lasu i jej wynikami; g) sporządzenie opisów taksacyjnych drzewostanów; h) opracowanie zweryfikowanego i zaktualizowanego Programu ochrony przyrody, opracowanie mapy walorów przyrodniczo-kulturowych; i) sporządzenie prognozy oddziaływania planu urządzenia lasu na środowisko i na obszary Natura 2000 wraz z mapą obszarów chronionych i funkcji lasu z uwzględnieniem wymogów wskazanych w uzgodnieniu zakresu i stopnia szczegółowości tej prognozy; j) opracowanie aktualizacji zakresu planu zadań ochronnych dla części obszarów N2000: a. PLH320003 Dolina Grabowej, b. PLH320040 Jezioro Bobięcińskie, określonych przepisami art. 28 ust. 10 ustawy z dnia 16 kwietnia 2024 r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2024 r. poz. 1478 z zm.) oraz w oparciu o metodykę wykonania aktualizacji zakresów PZO uzgodnionych z RDOŚ w Szczecinie. (załącznik nr 16 do SWZ); k) opracowanie projektu PUL winno być wykonane z użyciem aktualnej wersji oprogramowania WebTaksator. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 200 ha powierzchni opracowania dla poszczególnych Nadleśnictw, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, nabycia, zbycia), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, co pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zmiany przekraczające (+/-) 200 ha zostaną rozliczone zgodnie z metodyką opisaną w § 3 wzoru umowy (załącznik 10 do SWZ) w ramach ostatniej faktury. Zamawiający na podstawie art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na: Opracowanie urządzeniowe: a) prace terenowe – taksacja, inwentaryzacja zasobów drzewnych, uzgodnienie z nadleśnictwem, b) prace kameralne - opracowanie map oraz elaboratu, POP, prognozy oddziaływania na środowisko, aktualizacji zakresu zadań ochronnych dla obszarów N2000 - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom, z zastrzeżeniem pkt 16.2. ppkt 3) SWZ (kryterium oceny ofert „Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia”). W zakresie w jakim Wykonawca nie zobowiąże się do samodzielnej realizacji kluczowych elementów (części) zamówienia w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa powyżej, w przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Wymagane terminy realizacji zamówienia opisano w rozdziale 4.
Interne Kennung: Część nr V
Los: LOT-0006
Titel: Wykonanie prac siedliskowo - fitosocjologicznego na powierzchni 14 340 ha dla Nadleśnictwa Dretyń.
Beschreibung: Wykonanie prac siedliskowo-fitosocjologicznych obejmuje: a) Wykonanie opracowania w drugim stopniu zagęszczenia; b) W ramach prac terenowych należy wykonać: a. 350 podstawowych typologicznych powierzchni siedliskowych, w tym co najmniej 75 % w pierwszej kolejności celem rozpoznania lokalnych, specyficznych uwarunkowań na terenie całego nadleśnictwa, pozostałe 25 % należy wykonać po dokładniejszym siedliskowym rozpoznaniu obiektu (poprzez kartowanie oraz powierzchnie pomocnicze); b. 2350 pomocniczych typologicznych powierzchni siedliskowych c. 350 zdjęć fitosocjologicznych (I etap 70% zdjęć) oraz wykonanie aspektu wiosennego we wszystkich zdjęciach fitosocjologicznych w zbiorowiskach o bogatym runie wiosennym w okresie maj-połowa czerwca, uzupełnienie zdjęć fitosocjologicznych w płatach zbiorowisk, które zostały pominięte podczas pierwszego wyznaczania lokalizacji zdjęć lub w celu uzupełnienia liczby zdjęć do liczby zalecanej w ramach zbiorowiska (II etap 30% zdjęć); c) badania laboratoryjne gleb, obliczanie i diagnostyczne zastosowanie SIG, na wybranych powierzchniach typologicznych; d) zestawienie danych ze zdjęć fitosocjologicznych w tabele, sporządzenie kluczy do kartowania zbiorowisk, przegląd wyróżnionych zbiorowisk oraz przygotowanie map do kartowania zbiorowisk; e) rozpoznanie i skartowanie gleb i siedlisk oraz zbiorowisk roślinnych z uwzględnieniem: - w odniesieniu do gleb: typu, podtypu, odmiany , rodzaju i gatunku gleby - w odniesieniu do siedlisk: typu, stopnia i wariantu uwilgotnienia oraz stanu; - w odniesieniu do roślinności: zespołu lub zbiorowiska rzeczywistego, potencjalnego, w miarę możliwości do rangi podzespołu, wariantu, odmiany regionalnej, siedliska przyrodniczego wraz z jego oceną; - badania laboratoryjne właściwości fizycznych i chemicznych gleb należy wykonywać w laboratorium posiadającym certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji; f) sporządzenie części opisowej zawierającej opis warunków przyrodniczych obiektu, charakterystykę gleb i typów siedliskowych lasu oraz wytyczne do planowania hodowlano urządzeniowego, mapy siedliskowych i fitosocjologicznych, przedstawiające naturalne zróżnicowanie gleb, siedlisk i zbiorowisk roślinnych, dokumentację źródłową – dane z typologicznych powierzchni siedliskowych, zestawienie analiz składu granulometrycznego oraz właściwości chemicznych gleb, warstwa siedliskowa w SLMN; g) Mapy zgodnie z §10 IUL część II - 2 komplety wydruków – przekazanie zgodnie z pkt 4.3. ppkt 7) SWZ. h) Elektronicznej – w warstwach w standardzie LMN zgodnie z IUL (siedliska leśne, typologiczne powierzchnie siedliskowe) – przekazanie zgodnie z pkt 4.3. ppkt 7) SWZ. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 200 ha powierzchni opracowania dla poszczególnych Nadleśnictw, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, nabycia, zbycia), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, co pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zmiany przekraczające (+/-) 200 ha zostaną rozliczone zgodnie z metodyką opisaną w § 3 wzoru umowy (załącznik 10a do SWZ) w ramach ostatniej faktury. Zamawiający na podstawie art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na: Opracowanie siedliskowe i fitosocjologiczne: a) prace terenowe – taksacja siedlisk z wykonaniem powierzchni pomocniczych (wierceń) oraz brulionów map gruntów leśnych i gruntów przeznaczonych do zalesienia, uzgodnienie z nadleśnictwem, zdjęcia fitosocjologiczne, skartowanie leśnych zbiorowisk roślinnych, b) prace kameralne - opracowanie map siedliskowych i fitosocjologicznych oraz elaboratu siedliskowo-fitosocjologicznego - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom, z zastrzeżeniem pkt 16.2. ppkt 3) SWZ (kryterium oceny ofert „Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia”). W zakresie w jakim Wykonawca nie zobowiąże się do samodzielnej realizacji kluczowych elementów (części) zamówienia w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa powyżej, w przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Wymagane terminy realizacji zamówienia opisano w rozdziale 4.
Interne Kennung: Część nr VI
Los: LOT-0007
Titel: Wykonanie prac siedliskowo - fitosocjologicznego na powierzchni 18 504 ha dla Nadleśnictwa Trzebielino.
Beschreibung: Wykonanie prac siedliskowo-fitosocjologicznych obejmuje: a) Wykonanie opracowania w pierwszym stopniu zagęszczenia; b) W ramach prac terenowych należy wykonać: a. 300 podstawowych typologicznych powierzchni siedliskowych, w tym co najmniej 75 % w pierwszej kolejności celem rozpoznania lokalnych, specyficznych uwarunkowań na terenie całego nadleśnictwa, pozostałe 25 % należy wykonać po dokładniejszym siedliskowym rozpoznaniu obiektu (poprzez kartowanie oraz powierzchnie pomocnicze); b. 2300 pomocniczych typologicznych powierzchni siedliskowych c. 360 zdjęć fitosocjologicznych (I etap 70% zdjęć) oraz wykonanie aspektu wiosennego we wszystkich zdjęciach fitosocjologicznych w zbiorowiskach o bogatym runie wiosennym w okresie maj-połowa czerwca, uzupełnienie zdjęć fitosocjologicznych w płatach zbiorowisk, które zostały pominięte podczas pierwszego wyznaczania lokalizacji zdjęć lub w celu uzupełnienia liczby zdjęć do liczby zalecanej w ramach zbiorowiska (II etap 30% zdjęć); c) badania laboratoryjne gleb, obliczanie i diagnostyczne zastosowanie SIG, na wybranych powierzchniach typologicznych; d) zestawienie danych ze zdjęć fitosocjologicznych w tabele, sporządzenie kluczy do kartowania zbiorowisk, przegląd wyróżnionych zbiorowisk oraz przygotowanie map do kartowania zbiorowisk; e) rozpoznanie i skartowanie gleb i siedlisk oraz zbiorowisk roślinnych z uwzględnieniem: - w odniesieniu do gleb: typu, podtypu, odmiany , rodzaju i gatunku gleby - w odniesieniu do siedlisk: typu, stopnia i wariantu uwilgotnienia oraz stanu; - w odniesieniu do roślinności: zespołu lub zbiorowiska rzeczywistego, potencjalnego, w miarę możliwości do rangi podzespołu, wariantu, odmiany regionalnej, siedliska przyrodniczego wraz z jego oceną; - badania laboratoryjne właściwości fizycznych i chemicznych gleb należy wykonywać w laboratorium posiadającym certyfikat Polskiego Centrum Akredytacji; f) sporządzenie części opisowej zawierającej opis warunków przyrodniczych obiektu, charakterystykę gleb i typów siedliskowych lasu oraz wytyczne do planowania hodowlano urządzeniowego, mapy siedliskowych i fitosocjologicznych, przedstawiające naturalne zróżnicowanie gleb, siedlisk i zbiorowisk roślinnych, dokumentację źródłową – dane z typologicznych powierzchni siedliskowych, zestawienie analiz składu granulometrycznego oraz właściwości chemicznych gleb, warstwa siedliskowa w SLMN; g) Mapy zgodnie z §10 IUL część II - 2 komplety wydruków – przekazanie zgodnie z pkt 4.3. ppkt 7) SWZ. h) Elektronicznej – w warstwach w standardzie LMN zgodnie z IUL (siedliska leśne, typologiczne powierzchnie siedliskowe) – przekazanie zgodnie z pkt 4.3. ppkt 7) SWZ. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 200 ha powierzchni opracowania dla poszczególnych Nadleśnictw, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, nabycia, zbycia), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, co pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zmiany przekraczające (+/-) 200 ha zostaną rozliczone zgodnie z metodyką opisaną w § 3 wzoru umowy (załącznik 10a do SWZ) w ramach ostatniej faktury. Zamawiający na podstawie art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na: Opracowanie siedliskowe i fitosocjologiczne: a) prace terenowe – taksacja siedlisk z wykonaniem powierzchni pomocniczych (wierceń) oraz brulionów map gruntów leśnych i gruntów przeznaczonych do zalesienia, uzgodnienie z nadleśnictwem, zdjęcia fitosocjologiczne, skartowanie leśnych zbiorowisk roślinnych, b) prace kameralne - opracowanie map siedliskowych i fitosocjologicznych oraz elaboratu siedliskowo-fitosocjologicznego - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom, z zastrzeżeniem pkt 16.2. ppkt 3) SWZ (kryterium oceny ofert „Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia”). W zakresie w jakim Wykonawca nie zobowiąże się do samodzielnej realizacji kluczowych elementów (części) zamówienia w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa powyżej, w przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Wymagane terminy realizacji zamówienia opisano w rozdziale 4.
Interne Kennung: Część nr VII
Los: LOT-0008
Titel: Wykonanie opracowania fitosocjologicznego na powierzchni 15 257 ha dla Nadleśnictwa Ustka.
Beschreibung: wykonanie opracowania fitosocjologicznego w trzecim stopniu zagęszczenia obejmuje: a) wykonanie 500 zdjęć fitosocjologicznych (I etap 70% zdjęć); b) zestawienie danych ze zdjęć fitosocjologicznych w tabele, sporządzenie kluczy do kartowania zbiorowisk, przegląd wyróżnionych zbiorowisk oraz przygotowanie map do kartowania zbiorowisk; c) rozpoznanie i skartowanie leśnych zbiorowisk roślinnych (I etap 40%, II etap 60%); d) wykonanie aspektu wiosennego we wszystkich zdjęciach fitosocjologicznych w zbiorowiskach o bogatym runie wiosennym w okresie maj-połowa czerwca, uzupełnienie zdjęć fitosocjologicznych w płatach zbiorowisk, które zostały pominięte podczas pierwszego wyznaczania lokalizacji zdjęć lub w celu uzupełnienia liczby zdjęć do liczby zalecanej w ramach zbiorowiska (II etap 30% zdjęć); e) opracowanie dokumentacji końcowej w skład której wchodzą: część opisowa zawierająca opis warunków przyrodniczych, charakterystykę florystyczną zbiorowisk roślinnych oraz wytyczne do planowania hodowlano-urządzeniowego, mapy zbiorowisk roślinnych, dokumentację źródłową – zestawienia fitosocjologiczne; f) Mapy przeglądowe zasięgu należy wykonać w skali 1:25000 - 2 komplety wydruków – przekazanie zgodnie z pkt 4.4. ppkt 3) SWZ. g) Elektronicznej – w warstwie poligonowej .shp zawierającej informacje w zakresie składowych diagnozy syntetycznej zbiorowiska leśnego – przekazanie zgodnie z pkt 4.4. ppkt 3) SWZ. Zakres udzielonego zamówienia obejmuje także: a) weryfikację ciągłości oraz spójności warstw poligonowych i liniowych dla gruntów sąsiadujących z obiektami objętymi zamówieniem; b) kontrolę prawidłowości wykonania transformacji z układów współrzędnych, obowiązujących w Ewidencji gruntów i budynków, do układu PUWG 1992, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości ich wyeliminowanie w uzgodnieniu z nadleśnictwem. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi także wykonanie dokumentacji w formie elektronicznej, wykonanej odrębnie dla każdego nadleśnictwa, którą Wykonawca przekaże Zamawiającemu na nośnikach elektronicznych. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się, po wcześniejszym uzgodnieniu z Zamawiającym, przekazanie danych w innych formacie, jeżeli w dacie zakończenia opracowania będzie to spowodowane np. modyfikacją lub zmianą oprogramowania. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany (+/-) do 200 ha powierzchni opracowania dla poszczególnych Nadleśnictw, która może być wynikiem weryfikacji ewidencji gruntów, obrotu nieruchomościami (zamian, nabycia, zbycia), przeniesienia lub wygaszenia zarządu w trakcie wykonywania prac urządzeniowych, co pozostanie bez wpływu na wysokość wynagrodzenia. Zmiany przekraczające (+/-) 200 ha zostaną rozliczone zgodnie z metodyką opisaną w § 3 wzoru umowy (załącznik 10b do SWZ) w ramach ostatniej faktury. Zamawiający na podstawie art. 95 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na: Opracowanie fitosocjologiczne: a) prace terenowe – wykonanie zdjęć fitosocjologicznych, skartowanie leśnych zbiorowisk roślinnych, b) prace kameralne - opracowanie map fitosocjologicznych oraz elaboratu fitosocjologicznego, - jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2023 r. poz. 1465 z późn. zm.). Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom, z zastrzeżeniem pkt 16.2. ppkt 3) SWZ (kryterium oceny ofert „Samodzielna realizacja kluczowych elementów (części) zamówienia”). W zakresie w jakim Wykonawca nie zobowiąże się do samodzielnej realizacji kluczowych elementów (części) zamówienia w ramach kryterium oceny ofert, o którym mowa powyżej, w przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia (zakresów rzeczowych), których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić na Ofercie. W przypadku braku wskazania w Ofercie podwykonawstwa Wykonawca będzie mógł wprowadzić podwykonawcę wyłącznie na warunkach określonych w umowie. Wymagane terminy realizacji zamówienia opisano w rozdziale 4.
Interne Kennung: Część nr VIII