2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Dostawa i montaż wyposażenia do pomieszczeń budynku biurowego Nadleśnictwa Tuszyma”
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia zawiera rozdział IV SWZ. Poszczególne punkty ogłoszenia Zamawiający przedstawia poniżej: 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę wraz z montażem wyposażenia do pomieszczeń budynku biurowego Nadleśnictwa Tuszyma zlokalizowanego w Tuszyma 147, 39-321 Tuszyma. 4. Zamawiający dopuszcza składanie ofert obejmujących wyposażenie o parametrach i funkcjach technicznych nie gorszych niż wymienione w Szczegółowym Opisie Elementów Wyposażenia stanowiącym Załącznik nr 1B do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej SWZ. Podane w Szczegółowym Opisie Elementów Wyposażenia parametry i funkcje techniczne należy traktować jako wymagania minimalne. W formularzu wyceny – Załączniku nr 1A do SWZ, Wykonawca powinien podać producenta oferowanego asortymentu i jego symbol, przy każdej pozycji, która posiada wyżej wymienione pola. Pole „symbol” w formularzu wyceny powinno zawierać pełny symbol produktu w nomenklaturze producenta, potwierdzający, że produkt posiada wszystkie parametry wymagane w SWZ, umożliwiając Zamawiającemu ich samodzielną weryfikację na podstawie ogólnie dostępnych informacji - takich jak katalogi producentów. Wykonawca ma obowiązek podania symbolu w pełnej nomenklaturze, co do ostatniego znaku oznaczającego daną opcję/wersję produktu. Podanie przez Wykonawcę oznaczenia ogólnego, które uniemożliwi Zamawiającemu jednoznaczną identyfikację produktu odnośnie jego wersji, może skutkować odrzuceniem oferty. 7. Wymagania dotyczące wyposażenia objętego przedmiotem zamówienia: 1) wykaz elementów wyposażenia znajduje się w formularzu wyceny – Załączniku nr 1A do SWZ. Szczegółowy Opis Elementów Wyposażenia znajduje się w Załączniku nr 1B do SWZ. Poszczególne elementy wyposażenia muszą zostać rozmieszczone i zamontowane w pomieszczeniach według Załącznika nr 1C do SWZ, 2) Zamawiający wymaga, aby elementy wyposażenia tego samego typu objęte przedmiotem zamówienia pochodziły z jednej kolekcji, tj. aby posiadały wspólną stylistykę, kolorystykę, formę, detale. Meble typu A, typu B, typu C, typu D powinny stanowić elementy systemu meblowego z nadanymi symbolami, który Wykonawca posiada w ofercie lub utworzy go na potrzeby postępowania, umożliwiając Zamawiającemu zmianę konfiguracji mebli oraz rozbudowę w przyszłości o kolejne elementy, 3) dostarczone elementy wyposażenia muszą pochodzić z autoryzowanego kanału dystrybucji producenta przeznaczonego na teren Unii Europejskiej, a korzystanie przez Zamawiającego z dostarczonego produktu nie może stanowić naruszenia majątkowych praw autorskich osób trzecich. Niedopuszczalne jest oferowanie przez Wykonawcę cudzego produktu pod własną marką z zatajeniem oryginalnych oznaczeń. W przypadku wystąpienia podejrzenia oferowania jako własnego produktu, który istnieje lub istniał w ofercie innego podmiotu pod inną nazwą, Wykonawca zostanie wezwany do złożenia wyjaśnień dotyczących pochodzenia produktu oraz zgody podmiotu posiadającego prawa do wzoru przemysłowego danego produktu na modyfikację i dalszą odsprzedaż produktu pod inną nazwą. W przypadku braku pisemnej zgody podmiotu posiadającego prawa do wzoru przemysłowego danego produktu na dalszą odsprzedaż produktu pod inną nazwą oferta Wykonawcy zostanie odrzucona, 4) dostarczone elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, niepoddawane żadnym naprawom, wolne od wad, w pełni sprawne i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania przedstawione w SWZ. 15. We wszystkich miejscach SWZ i załącznikach do SWZ, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 Pzp, a w każdym przypadku, działając zgodnie z art. 99 ust. 6 i art. 101 ust. 4 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w SWZ, pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. 16. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych. 17. Zamawiający zobowiązuje Wykonawców do wykazania rozwiązań równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji postępowania. W myśl art. 101 ust. 5 Pzp Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne (w sytuacji, gdy opis przedmiotu zamówienia odnosi się do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 us.t 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp), jest obowiązany udowodnić w ofercie, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone w SWZ. 19. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań dotyczących przedmiotu zamówienia. Wykonawca może powierzyć realizację elementów (części) przedmiotu zamówienia podwykonawcom. W przypadku zamiaru wykonywania przedmiotu zamówienia z udziałem podwykonawców Wykonawca zobowiązany jest do wskazania w swojej ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wskazanie takie należy umieścić w formularzu oferty – Załączniku nr 1 do SWZ. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 Pzp, w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
Interne Kennung: SA.270.1.1.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39100000 Möbel, 39113000 Verschiedene Sitze und Stühle
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Dostawa i montaż wyposażenia do pomieszczeń budynku biurowego Nadleśnictwa Tuszyma
Beschreibung: 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę wraz z montażem wyposażenia do pomieszczeń budynku biurowego Nadleśnictwa Tuszyma zlokalizowanego w Tuszyma 147, 39-321 Tuszyma.
Interne Kennung: 270.1.1.2024