2. Verfahren
Verfahren
Titel: DAS Compute & Storage 2024-10C - Rectificatie
Beschreibung: Op 20 november 2025 heeft de Categorie Datacenters een rectificatie gepubliceerd voor de ophoging van de geraamde waarde van het DAS Compute & Storage 2024-10C (hierna: DAS). Wij hebben geconstateerd dat de toelichting hierbij mogelijk niet voldoende was. Om transparantie en gelijke behandeling (en daarmee gelijke kansen) te borgen voor marktpartijen, hebben wij besloten een nieuwe rectificatie te plaatsen waarin wij een aanvullende toelichting geven op de eerder gedane rectificatie. Wij zijn van oordeel dat de ophoging van de geraamde waarde van het DAS niet zal leiden tot een nieuwe kring van gegadigden, en daarom geen wezenlijke wijziging inhoudt om de volgende redenen: • De wijziging, ophoging van de waarde van het DAS, is niet gerelateerd aan de thans geldende geschiktheidseisen, zoals de omvang van de referentie. Anders gezegd de toelatingsleidraad blijft ongewijzigd. Nieuwe gegadigden zullen conform dezelfde toelatingsleidraad worden beoordeeld als de huidige reeds toegelaten leveranciers; • De wijziging leidt eveneens niet tot de keuze voor een andere inschrijving. Immers binnen het DAS vindt telkens een offerteaanvraag plaats. De offerteaanvraag staat open voor iedere leverancier die toegelaten is tot het DAS. Na de doorgevoerde wijziging blijft het mogelijk voor iedere geïnteresseerde marktpartij om zich aan te melden voor het DAS. • De opdracht wordt niet uitgebreid met leveringen en/of diensten die oorspronkelijk niet waren opgenomen. De aard van de leveringen en/of diensten blijft gelijk. Er is slechts sprake van een ophoging in geraamde waarde. • Het economisch evenwicht verandert eveneens niet ten voordele van de opdrachtnemer. Er dient immers bij iedere opdracht nog een offerteaanvraag te worden doorlopen. In de offerteaanvraag staan de (economische) condities beschreven waaronder de opdrachtnemer de opdracht zal moeten uitvoeren. Zoals aangegeven in de eerder gedane rectificatie, hogen wij de geraamde waarde van het DAS op met €117.000.000,- exclusief btw. Daarmee wordt de nieuwe geraamde waarde van het DAS bijgesteld naar €197.000.000,- exclusief btw. Wij hanteren vanaf de datum van publicatie van deze nieuwe rectificatie een termijn van dertig (30) kalenderdagen, tot en met 26 januari 2026, waarbinnen nieuwe marktpartijen zich alsnog kunnen aanmelden om mee te dingen naar opdrachten binnen het DAS. Omdat de oorspronkelijk geraamde waarde van het DAS, te weten €80.000.000,- exclusief btw, op dit moment nog niet is uitgenut, kunnen er in de tussentijd nog uitvragen in het DAS worden uitgezet. Mochten er echter nieuwe opdrachten zijn waarmee de oorspronkelijke waarde wordt overschreden, dan worden die opdrachten niet eerder geplaatst dan na de termijn van dertig (30) kalenderdagen. Hiermee borgen we dat nieuwe marktpartijen mee kunnen dingen. Op die manier wordt er volgens ons oordeel, recht gedaan aan de belangen van de markt en de aanbestedingsbeginselen (transparantie, gelijke behandeling en proportionaliteit). Mocht u bezwaar hebben tegen de ophoging dan is het mogelijk om een klacht in te dienen. De dag na publicatie van de rectificatie gaat de bezwaartermijn in. De bezwaartermijn duurt 7 werkdagen (tot en met 6 januari 2026). De bezwaartermijn geldt als een fatale termijn. Na de bezwaartermijn zijn uw rechten vervallen om tegen de ophoging in rechte op te komen.
Vorherige Bekanntmachung: 664835-2024
Interne Kennung: CAT-DAS-RO-IUCN24070316
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Betreft een rectificatie op de geraamde opdrachtwaarde van een Dynamisch aankoopsysteem.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30211500 Hauptprozessor (CPU) oder Prozessoren, 48821000 Netzwerkserver, 48823000 Dateiverwalter, 51611100 Hardwareinstallation, 72100000 Hardwareberatung, 72110000 Beratung bei der Hardwareauswahl
5. Los
Los: LOT-0000