See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa energii elektrycznej w ramach usługi kompleksowej na potrzeby zasilania lokali i budynków oraz oświetlenia ulicznego w okresie 12 miesięcy od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. dla Gminy Chorzele oraz podległych jednostek.
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest „Dostawa energii elektrycznej w ramach usługi kompleksowej na potrzeby zasilania lokali i budynków oraz oświetlenia ulicznego w okresie 12 miesięcy od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. dla Gminy Chorzele oraz podległych jednostek”. 2) Dostawa Energii Elektrycznej w ramach usługi kompleksowej w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. 3) Przewidywane zużycie energii w okresie 12 miesięcy od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wynosi łącznie 2 258,521 MWh. 4) Wykaz punktów odbioru i przewidywane zużycie w punktach zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia – wykaz PPE - załącznik nr 13 do SWZ. 5) Zamawiający informuje, że Operatorem Usług Dystrybucji dla punktów poboru energii objętych postępowaniem jest PGE Dystrybucja S.A. Sprzedawcą jest PGE Obrót S.A.. Umowy kompleksowe. 6) Zamawiający oświadcza, że przewidywane zużycie stanowi jedynie przybliżoną wartość, która może ulec zmniejszeniu bądź zwiększeniu. Niezależnie od wielkości faktycznego zużycia Sprzedawca zobowiązany jest do stosowania zaoferowanej w ofercie przetargowej ceny energii. Sprzedawca nie może dochodzić od odbiorców końcowych, żadnych roszczeń, jeżeli w okresie obowiązywania umowy odbiorcy końcowi zakupią mniejszą lub większą ilość energii elektrycznej od przewidywanej, w szczególności spowodowanej zwiększeniem lub zmniejszeniem ilości punktów poboru energii, zmianą grupy taryfowej, zmianą mocy zamówionej lub parametrów technicznych punktów poboru energii, faktycznych poborów energii. 7) W przypadku zwiększenia się w trakcie trwania umowy zapotrzebowania Zamawiającego na energię elektryczną, Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia wielkości zamówienia do 10% w stosunku do wielkości zamówienia podstawowego określonego w Specyfikacji Warunków Zamówienia – prawo opcji. 8) Na punktach PPE na których zainstalowane są instalacje fotowoltaiczne, Wykonawca zawrze z Zamawiającym odpowiednie umowy odkupu energii na wzorach umów przedstawionych przez Wykonawcę. 9) Energia elektryczna powinna spełniać parametry techniczne zgodnie z zapisami ustawy Prawo energetyczne oraz rozporządzeniami wykonawczymi do tej ustawy i Polskimi Normami. 10) Energia elektryczna zużywana będzie na potrzeby odbiorcy końcowego. 11) Szacunkowa ilość dostarczanej energii w okresie dostawy wynosi 2 258,521 MWh. Szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych punktów poboru energii elektrycznej przedstawione w zestawieniu zbiorczym stanowiącym załącznik nr 9.1 do wzoru umowy sprzedaży energii elektrycznej (załącznik nr 9 do SWZ). 12) Zamówienie obejmuje sprzedaż energii elektrycznej do 171 punktów poboru energii elektrycznej, dla których płatnikami faktur są następujące jednostki: a) Gmina Chorzele; b) Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach; c) Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Chorzelach; 13) Każdy z ww. płatników zawrze z Wykonawcą jedną umowę obejmującą wszystkie punkty poboru energii należące do płatnika. Dane niezbędne do zawarcia poszczególnych umów zawarte są w załączniku nr 9 do SWZ. 14) Wykonawca wyłoniony w postępowaniu w imieniu i na rzecz Zamawiającego wykona następujące czynności wynikające z procedury zmiany sprzedawcy w odniesieniu do punktów poboru energii elektrycznej, do których odnosi zamówienie: a) zgłoszenia właściwemu Operatorowi Systemu Dystrybucyjnego do realizacji zawartej z Wykonawcą umowy kompleksowej sprzedaży energii elektrycznej, b) składania oświadczeń woli w zakresie wypowiadania dotychczas obowiązujących umów sprzedaży energii elektrycznej, świadczenia usług dystrybucji oraz umów kompleksowych. 15) Zamawiający w tym celu udzieli Wykonawcy pełnomocnictwa wg wzoru określonego w zał. nr 9.2 do niniejszej SWZ. Zamawiający przekaże Wykonawcy informacje niezbędne do przeprowadzenia procesów zmian sprzedawcy energii, a w szczególności okresy obowiązywania aktualnych oraz okresy wypowiedzeń aktualnych umów sprzedaży energii elektrycznej. 16) Planowana przez zamawiającego ilość energii elektrycznej, grupa taryfowa OSD oraz moce umowne dla poszczególnych PPE mogą ulec zmianie, tj. zwiększeniu lub zmniejszeniu, w zależności od rzeczywistych potrzeb. Zmiany mogą dotyczyć: liczby punktów poboru energii, ilości energii, wielkości mocy umownej w przedziale w przypadku: a) rezygnacji z punktów poboru energii spowodowanej w szczególności przekazaniem, sprzedażą, wynajmem innemu właścicielowi, zamknięciem, likwidacją, b) powstania nowych punktów poboru energii lub przejęcia punktów poboru energii od innych podmiotów. Rozliczenie dodatkowych punktów odbioru będzie się odbywać według tych samych cen jednostkowych energii elektrycznej i stawek taryfowych za usługi dystrybucji i na tych samych warunkach, które określone zostały w ofercie i treści SWZ. (Zwiększenie punktów poboru lub zmiana grupy taryfowej możliwe jest jedynie w obrębie grup taryfowych, które zostały ujęte w SWZ oraz wycenione w Formularzu Ofertowym Wykonawcy). c) zmiany zapotrzebowania na energię elektryczną oraz moc w danym punkcie poboru energii. (Zamawiający może zwiększyć moc przyłączeniową/ umowną do obiektów w ramach określonych przez Zamawiającego w przedmiocie zamówienia grup taryfowych. Zmiana mocy przyłączeniowej nastąpi po dokonaniu przez Zamawiającego wszelkich czynności związanych ze zmianą warunków przyłączenia u OSD i przedstawieniu „Potwierdzenia możliwości świadczenia usługi dystrybucji i określenie parametrów technicznych dostaw” lub wydaniu decyzji przez OSD. Zmiana warunków przyłączeniowych wiązać się może z koniecznością dostosowania kosztem Odbiorcy, na warunkach określonych przez OSD, urządzeń elektroenergetycznych (w tym układu pomiarowo-rozliczeniowego dla grup przyłączeniowych II i III) do nowych warunków dostarczania energii elektrycznej lub realizacji nowych warunków przyłączenia).
Vorherige Bekanntmachung: 598997-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: R.272.18.2025