2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Brzesko w roku 2026
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych (odzysk lub unieszkodliwienie) wytworzonych na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Brzesko w sposób zapewniający osiągniecie odpowiednich poziomów recyklingu przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa małopolskiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Brzesko. 2. Przedmiotem zamówienia objęty jest również odbiór i zagospodarowania odpadów komunalnych zebranych w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) mieszczącego się przy ul. Przemysłowej 11 w Brzesku. 3. Odbiór i zagospodarowania przeterminowanych leków, odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, gromadzonych w pojemnikach w aptekach, zgodnie z załącznikiem do niniejszego OPZ. 4. Przedmiot zamówienia nie obejmuje odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych wytworzonych w związku prowadzoną działalnością gospodarczą lub rolniczą, oraz odbieranie odpadów budowlanych i remontowych. 5. Nie dopuszcza się wspólnego zbierania odpadów od podmiotów trzecich. 6. Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w całym okresie realizacji zamówienia odbiór i zagospodarowanie każdej ilości odebranych odpadów komunalnych poprzez odzysk i unieszkodliwianie, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku oraz ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, o których mowa w ustawie z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (tj. Dz. U z 2024 r., poz. 399 ze zm.), w okresie od 01.01.2025 roku do 31.12.2025 roku. 7. Przedmiot zamówienia obejmuje odbiór i zagospodarowanie następujących kategorii odpadów komunalnych gromadzonych przez mieszkańców w sposób określony w Regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminach: 1) Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne o kodzie 20 03 01 w szacowanej ilości około 6 000,00 Mg; 2) Odpady ulegające biodegradacji (bioodpady) o kodzie 20 02 01 i 20 01 08 w szacowanej ilości około 1 000 Mg; 3) Odpady papieru i tektury, opakowania z papieru i tektury o kodzie 15 01 01 i 20 01 01 w szacowanej ilości około 150 Mg ; 4) Odpady metali, opakowaniowe z metali, tworzyw sztucznych i opakowania z tworzyw sztucznych, opakowania wielomateriałowe o kodzie 20 01 40, 15 01 04, 20 01 39 i 15 01 02, 15 01 05 w szacowanej ilości około 950 Mg; 5) Odpady szkła bezbarwnego i kolorowego, opakowania ze szkła o kodzie 20 01 02 i 15 01 07 w szacowanej ilości około 595 Mg ; 6) Odpady wielkogabarytowe niepochodzące z działalności gospodarczej i rolniczej o kodzie 20 03 07, 16 01 03 w szacowanej ilości około 629 Mg: w tym: a) zużyte urządzenia elektryczne i elektroniczne innych niż wymienione w 20 01 21, 20 01 23 w tym o kodach 20 01 35* , 20 01 36 , 20 01 34 i 16 02 14, 20 01 33* w szacowanej ilości około 35 Mg; b) opony do 3,5 Mg 16 01 03- w szacowanej ilosci około 3,7 Mg 7) Przeterminowane leki, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek o kodach 20 01 31 *, 20 01 32 w szacowanej ilości około 3,7 Mg; 8) Odpady betonu oraz gruz betonowy z rozbiórek i remontów, gruz cegielniany o kodach 17 01 02, 17 01 07 w szacowanej ilości około 10 Mg . SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA STANOWI ZAŁĄCZNIK NR 9 DO SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 622857-2025
Interne Kennung: ZP.271.2.20.2025.IP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Brzesko w roku 2025
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług polegających na odbiorze i zagospodarowaniu odpadów komunalnych (odzysk lub unieszkodliwienie) wytworzonych na terenie nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy na terenie Gminy Brzesko w sposób zapewniający osiągniecie odpowiednich poziomów recyklingu przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z zapisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz aktami wykonawczymi, a także aktualnymi w okresie wykonywania zamówienia zapisami Planu gospodarki odpadami dla województwa małopolskiego i przepisami prawa miejscowego w szczególności określającymi szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Brzesko. SZCZEGÓŁOWY OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA STANOWI ZAŁĄCZNIK NR 9 DO SWZ.