See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dowozy szkolne – usługi transportowe
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przewóz regularny specjalny dzieci i uczniów do szkół i przedszkoli gminy Gostyń, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej oraz zapewnienie opieki w pojazdach podczas przewozów.
Vorherige Bekanntmachung: 653491-2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60130000 Personensonderbeförderung (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Przewóz regularny specjalny uczniów do szkół gminy Gostyń, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i z szkół. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci i młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły autobusami dzieci i uczniów z placówek oświatowych na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).
Los: LOT-0002
Titel: Przewóz wahadłowy dzieci i uczniów ze szkół i przedszkoli gminy Gostyń na basen w Gostyniu przy ulicy Starogostyńskiej 9a, według tras i harmonogramu określonego w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły autobusami dzieci i uczniów z placówek oświatowych według tras i harmonogramu określonego w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej.
Los: LOT-0003
Titel: Przewóz regularny specjalny dzieci do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Gostyniu na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy. 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każde dowożone dziecko musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem dzieci do przedszkoli miejskich na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej.
Los: LOT-0004
Titel: Przewóz regularny specjalny dzieci do Szkoły Podstawowej w Goli, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy. 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każde dowożone dziecko musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad dziećmi w czasie dowozu i odwozu do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym dzieciom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem dzieci do Szkoły Podstawowej w Goli na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).
Los: LOT-0005
Titel: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do Zespołu Szkół Specjalnych w Brzeziu oraz do Zespołów Rewalidacyjno – Wychowawczych w Chwałkowie, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, likwidacji szkoły, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniem w czasie dowozu i odwozu ucznia do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Do obsługi realizacji dowozu ucznia niepełnosprawnego należy zabezpieczyć pojazd przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, dostosowany do przewozu osób na wózku inwalidzkim. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem ucznia niepełnosprawnego na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).
Los: LOT-0006
Titel: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do szkół specjalnych w Rydzynie i w Lesznie, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każde dowożone dziecko musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę (2 osoby) nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem uczniów niepełnosprawnych na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).
Los: LOT-0007
Titel: Przewóz regularny specjalny uczniów niepełnosprawnych do szkoły specjalnej w Górznie, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3.Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każde dowożone dziecko musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem uczniów niepełnosprawnych na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).
Los: LOT-0008
Titel: Przewóz regularny specjalny ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Borzęciczkach, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie poniedziałki i piątki od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, likwidacji szkoły, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona tylko w poniedziałki i piątki z wyjątkiem świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna ), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniem w czasie dowozu i odwozu ucznia do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem ucznia niepełnosprawnego na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 8. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).
Los: LOT-0009
Titel: Przewóz regularny specjalny ucznia niepełnosprawnego do Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, likwidacji szkoły, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniem w czasie dowozu i odwozu ucznia do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem ucznia niepełnosprawnego na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 8. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).
Los: LOT-0010
Titel: Przewóz regularny specjalny ucznia niepełnosprawnego do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Owińskach, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, poniedziałki i piątki od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, likwidacji szkoły, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona tylko w poniedziałki i piątki z wyjątkiem świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniem w czasie dowozu i odwozu ucznia do i ze szkoły. Opiekunem dowozu nie może być kierowca busa. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 7. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osoby, tj. kierowcy która będzie przewoziła busem ucznia niepełnosprawnego na trasie określonej w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 8. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).
Los: LOT-0011
Titel: Przewóz regularny specjalny uczniów do szkół gminy Gostyń, na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej od stycznia 2025 roku do grudnia 2025 roku.
Beschreibung: 1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość wprowadzenia na określone dni innego niż ustalony rozkład jazdy, po wcześniejszym powiadomieniu Wykonawcy. 2. Rozliczenia będą dokonywane w cyklu miesięcznym na podstawie faktury VAT wystawionej przez Wykonawcę. 3. Zamawiający zastrzega możliwość odstępstw od podanego harmonogramu przewozów z powodu zmiany planów lekcji, liczby dzieci, likwidacji szkół, zmiany organizacji roku szkolnego, odpracowania dni wolnych, itd. 4. Usługa będzie świadczona w dni powszednie z wyjątkiem sobót, świąt i innych dni ustawowo wolnych od pracy, a także przerw w realizacji zajęć dydaktyczno – wychowawczych (ferie zimowe i letnie, wiosenna i zimowa przerwa świąteczna), określonych na podstawie przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (t. j. Dz. U. z 2023 r., poz. 1211). 5. W przypadku zmiany organizacji zajęć polegającej na odpracowywaniu zajęć z dnia wypadającego pomiędzy dwoma dniami świątecznymi ustawowo wolnymi od pracy lub piątku wypadającego bezpośrednio po dniu świątecznym ustawowo wolnym od pracy w sobotę, przewoźnik zostaje powiadomiony przez Zamawiającego za pośrednictwem dyrektora danej placówki o zmianie terminu dowozu. 6. Każdy dowożony uczeń musi mieć zapewnione miejsce siedzące. 7. Wykonawca zapewni opiekę nad uczniami w czasie dowozu i odwozu uczniów do i z szkół. Opiekunem dowozu nie może być kierowca autobusu. Zakres obowiązków opiekuna obejmuje w szczególności: sprawowanie nadzoru nad poprawnym zachowaniem dzieci i młodzieży w pojazdach, otwieranie drzwi po upewnieniu się, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub jego utrudnienia, wprowadzanie i wyprowadzanie dzieci i młodzieży do i z pojazdu, przeprowadzanie dzieci i młodzieży przez jezdnię, udzielanie wszelkiej niezbędnej pomocy przewożonym uczniom w celu zapewnienia im bezpieczeństwa podczas przejazdu. 8. Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę osób, tj. kierowców które będą przewoziły busami dzieci i uczniów z placówek oświatowych na trasach określonych w załączniku nr 1 do SWZ, we wszystkie dni nauki szkolnej. 9. Wykonawca weryfikuje pracowników sprawujących opiekę nad uczniami podczas przewozu do szkoły na podstawie art. 21 ustawy z dnia 13 maja 2016 roku o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczością na tle seksualnym i ochronie małoletnich (tekst jednolity z 2024 r. Dz. U. poz. 560).