2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie w roku 2026 - Postępowanie II
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, pozyskania i zrywki drewna do wykonania na terenie Nadleśnictwa Górowo Iławeckie w roku 2026, Leśnictwa: Stejno i Kiwajny
Interne Kennung: ZG.270.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP 1. Brak pilnego wyłonienia wykonawcy usług leśnych skutkować będzie niewykonaniem w 2026 r. zadań z zakresu gospodarki leśnej wynikających z ustawy o lasach jak również określonych w Planie Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwa Górowo Iławeckie. Może to rodzić negatywne konsekwencje dla stanu lasu. 2. Brak pozyskania drewna spowodować może utratę płynności finansowej nadleśnictwa oraz odbiorców drewna, z którymi zawarto umowy na dostawy surowca. Może to spowodować negatywne konsekwencje dla lokalnego rynku pracy. Dodatkowo może narazić nadleśnictwo na koszty odszkodowań związane z niewywiązywaniem się z zawartych umów kupna-sprzedaży drewna. 3. Przesunięcie terminu wykonania prac może de facto uniemożliwić wykonanie niektórych z nich z uwagi na to, że część prac na niektórych pozycjach odbywa się na terenach podmokłych, do których dostęp jest wyłącznie zimą przy sprzyjających warunkach pogodowych. 4. Tryb ten jest podstawowym trybem udzielania zamówień publicznych (art. 129 ust. 2 PZP), zapewnia najszerszy możliwy dostęp wykonawców do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, jak również najkrótszy czas uzyskania ofert przez Zamawiającego (licząc od dnia przekazania do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ogłoszenia o zamówieniu do dnia składania ofert).
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet 6 - leśnictwa Stejno, Kiwajny
Beschreibung: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie leśnictw: Stejno, Kiwajny
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung