2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa paliwa gazowego
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę na rzecz Zamawiającego kompleksowej dostawy paliwa gazowego polegającej na sprzedaży paliwa gazowego i zapewnieniu świadczenia usługi jego dystrybucji, do instalacji znajdujących się w obiektach Zamawiającego, zwanych dalej "Miejscami odbioru", których wykaz znajduje się w załączniku nr 1 do SWZ I. 2. Prognozowane zapotrzebowanie paliwa gazowego na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r. wskazane jest w załączniku nr 2.a do SWZ I. a) Zapotrzebowanie paliwa gazowego uwzględnia podział na PPG podlegające Ustawie z dnia 26 stycznia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców paliw gazowych w związku z sytuacją na rynku gazu; b) Zamawiający złoży na etapie podpisania umowy stosowne oświadczenia odbiorcy paliw gazowych o przeznaczeniu paliwa gazowego na wzorze zaproponowanym przez Wykonawcę (na podstawie rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 28 stycznia 2022 r.) potwierdzające oświadczenia o procentowym zużyciu wolumenu podlegającego ochronie zawarte w załączniku nr 1 do SWZ I. 3. Podana wielkość wolumenu paliwa gazowego określona w ust. 2 jest wartością szacowaną na podstawie dotychczasowego zużycia i służy wyłącznie do porównania i oceny ofert. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia lub zwiększenia łącznego wolumenu paliwa gazowego, względem ilości określonej w ust. 2 w wysokości +/- 10 %. Ewentualna zmiana szacowanego zużycia określonego w ust. 2 nie będzie skutkowała dodatkowymi kosztami dla Zamawiającego, poza rozliczeniem za faktycznie zużytą ilość paliwa gazowego. 4. Zamówienie na paliwo gazowe w poszczególnych miesiącach gazowych oraz zamówienie mocy umownej określa Załącznik nr 1 do SWZ I. 5. Kompleksowa dostawa paliwa gazowego odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami Ustawy PE oraz zgodnie z wydanymi do tej ustawy przepisami wykonawczymi. 6. Usługa dystrybucji paliwa gazowego do Miejsc odbioru odbywać się będzie za pośrednictwem sieci dystrybucyjnej należącej do lokalnego OSD. 7. Wyłoniony w postępowaniu Wykonawca jest zobowiązany, na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Zamawiającego do: a) zgłoszenia w imieniu Zamawiającego umowy kompleksowej dostawy paliwa gazowego do OSD w celu realizacji zawartej umowy kompleksowej dostawy paliwa gazowego, b) wypowiedzenia dotychczasowych umów kompleksowych dostawy paliwa gazowego, bądź też złożenia oświadczenia o rozwiązaniu umów kompleksowych dostawy paliwa gazowego w trybie zgodnego porozumienia stron, c) dokonania wszelkich czynności i uzgodnień z OSD oraz dotychczasowym sprzedawcą niezbędnych do przeprowadzenia procedury zmiany sprzedawcy i skutecznego rozpoczęcia kompleksowej dostawy paliwa gazowego.
Vorherige Bekanntmachung: 701868-2025
Interne Kennung: WZP 271.1-4/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09120000 Gasförmige Brennstoffe
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09123000 Erdgas, 65200000 Gasversorgungsunternehmen und zugehörige Dienste
5. Los
Los: LOT-0001