See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: TISGRADE - 31212181 publicatie gegunde opdracht
Beschreibung: Opdracht is gegund aan TNO wegens technische redenen. De uitvoering van de opdracht is een onderdeel van het EU-project TISGRADE (Traffic management Information Services upGRAde Europe), waar Rijkswaterstaat samenwerkt met meer dan 50 Europese partners. TISGRADE werkt aan de verbetering van de beschikbaarheid, kwaliteit, toegankelijkheid en interoperabiliteit van (cruciale) real-time verkeersinformatie datasets, zoals gespecificeerd in de herziene EU-verordening over Real Time Traffic Information (RTTI) (2022/670). Dit gebeurt via een EU-brede, geharmoniseerde uitrol van datavoorziening en relevante tooling voor validatie en onderhoud van data, uitgevoerd door nationale, regionale en lokale wegbeheerders en NAP's, in nauwe samenwerking met serviceproviders. In dit kader dient te worden gewerkt aan de opzet van de architectuur voor een publiek private feedbackloop en de uitrol van die feedbackloop. Door het werken aan die feedbackloop kan Rijkswaterstaat een structurele terugkoppeling krijgen van serviceproviders op de bruikbaarheid en kwaliteit van gegevens die Rijkswaterstaat voor weggebruikers ter beschikking stelt. Hiermee kan de samenwerking met serviceproviders worden versterkt en uiteindelijk daarmee ook de dienstverlening aan de weggebruiker. Rijkswaterstaat schakelt TNO in voor deze opdracht. TNO heeft unieke kennis en ervaring als het gaat om de ontwikkeling van een hierboven bedoelde feedbackloop. TNO heeft deze kennis en ervaring met name opgedaan in het project DITM. DITM is een Nationaal Groeifonds project dat wordt gesubsidieerd door de Nederlandse overheid. Binnen het project werkt TNO aan de ontwikkeling en de implementatie van nieuwe technieken m.b.t. digitale infrastructuur om mobiliteit efficiënter en veiliger te maken. Bovendien combineert TNO deze specifieke opgedane expertise met veel algemene toonaangevende kennis binnen het vakgebied van Smart Mobility (o.a. in de toepassing van I2V/V2I communicatie) en ervaring daarbij in internationale projecten (o.a. het EU-project InterCor en C-Roads platform). TNO heeft een unieke bundeling van alle benodigde kennis, competenties en uitrusting voor deze opdracht onder één dak en kan de specifieke expertise uit DITM inbrengen. De inschatting is dat er marktpartijen zijn die bepaalde onderdelen van de opdracht zouden kunnen uitvoeren, maar voor specifieke onderdelen eerst veel ontwikkelwerk zouden moeten uitvoeren of zelf TNO zouden moeten inschakelen om de gewenste laatste kennis op dit gebied in te kunnen brengen. Alles afwegende is daarmee voor Rijkswaterstaat op dit moment voor het inschakelen van TNO geen redelijk alternatief binnen de randvoorwaarden van het afgesprokene binnen TISGRADE (planning, budget, vereiste expertise).
Interne Kennung: 31212181
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72222300 Informationstechnologiedienste
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 1