2. Verfahren
Verfahren
Titel: Budowa dojazdu wewnętrznego wraz z obiektem mostowym (kładka pieszo – rowerowa) przez rzekę Grabowa dla obsługi terenów produkcyjno - portowych, magazynów i składów na terenie Darłowa
Beschreibung: Opis przedmiotu zamówienia: Inwestycja realizowana jest w obszarze Morskiego Portu w Darłowie. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na działaniach infrastrukturalnych służących przystosowaniu Portu Morskiego w Darłowie do możliwości prowadzenia w nim usług offshore. Głównymi elementami przedsięwzięcia będą prace budowlane polegające na: - Budowie dojazdu wewnętrznego dla obsługi terenów zabudowy produkcyjno-portowej, magazynów i składów; - Budowie obiektu mostowego – kładki pieszo – rowerowej na zakończeniu dojazdu wewnętrznego; - Budowie oświetlania dojazdu wewnętrznego oraz obiektu mostowego. Cały zakres inwestycji zapewni swobodną komunikację wewnętrzną w obrębie terenów produkcyjno – portowych, magazynowych i składów na terenie Portu Morskiego Darłowo. Cała realizacja inwestycji będzie przeprowadzona na terenach niezurbanizowanych. Istniejące zagospodarowanie terenów: Obszar inwestycji jest zlokalizowany w obrębie terenu zalewowego rzeki Wieprzy oraz wpływającej do niej rzeki Grabowej. Teren inwestycji od strony miasta Darłowo – strony południowo – wschodniej - jest skomunikowany poprzez drogę dojazdową oraz plac manewrowy. Od strony północno – zachodniej teren inwestycji graniczy z terenem basenu rybackiego. Na terenie przewidzianym pod inwestycję występują rowy melioracyjne, teren w większości porośnięty roślinnością charakterystyczną dla łąk. W sąsiedztwie rzeki Wieprzy występują liczne drzewa i krzewy. Wzdłuż granicy z kanałem portowym (wzdłuż rzeki Wieprzy) fragmentarycznie przebiega wał ochronny, natomiast od strony z granicy z rzeką Grabową przebiega pełny wał ochronny kończący się na ujściu rzeki Grabowej do rzeki Wieprzy. Warunki gruntowe niekorzystne - zgodnie z załączoną dokumentacją geologiczną – brak możliwości bezpośredniego posadowienia budowli. W związku z faktem, iż wielkość pola dopuszcza wprowadzenie jedynie 6000 znaków, opis przedmiotu zamówienia określony został w dziale "V. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA" specyfikacji warunków zamówienia.
Interne Kennung: ZP.271.6.2025 / EI.7013.2.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: OŚWIADCZENIA I DOKUMENTY, JAKIE ZOBOWIĄZANI SĄ DOSTARCZYĆ WYKONAWCY W CELU POTWIERDZENIA SPEŁNIANIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ WYKAZANIA BRAKU PODSTAW WYKLUCZENIA (PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE) 1. DOKUMENTY SKŁADANE WRAZ Z OFERTĄ Uwaga: ofertę składa się, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego). Wzór formularza oferty stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą należy złożyć: 1) oświadczenie na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia sporządzonym zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji Europejskiej 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16) zwanego dalej „JEDZ” według załącznika nr 3 do SWZ; *JEDZ należy przekazać zgodnie ze wzorem standardowego formularza w postaci elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Szczegółowe informacje związane z zasadami i sposobem wypełniania Jednolitego Dokumentu, znajdują się w wyjaśnieniach Urzędu Zamówień Publicznych dostępnych na stronie internetowej https://www.uzp.gov.pl/e-uslugi/jedz. Uwaga: oświadczenie składane jest pod rygorem nieważności w formie elektronicznej (tj. przy użyciu kwalifikowanego podpisu elektronicznego). Uwaga: W przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia ww. dokument składa każdy z tych wykonawców. Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania, w zakresie, w jakim powołuje się na ich zasoby, warunków udziału w postępowaniu, składa także JEDZ-e tych podmiotów. 2) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Wzór stanowi załącznik nr 11 do SWZ. Ww. dokument należy złożyć tylko wtedy, gdy wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotu udostępniającego zasoby. 3) oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, składane na podstawie art. 117 ust. 4 ustawy Pzp, dotyczące robót budowlanych, dostaw lub usług, które wykonają poszczególni wykonawcy. Wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 do SWZ. Oświadczenie w wyżej wymienionym zakresie należy złożyć jedynie w przypadku wspólnego ubiegania się wykonawców o udzielenie zamówienia. 4) oświadczenie o niezachodzeniu wobec Wykonawcy okoliczności uniemożliwiających udzielenie mu zamówienia na podstawie przepisów Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6a do SWZ. 5) oświadczenie o niezachodzeniu wobec podmiotu udostępniającego zasoby okoliczności uniemożliwiających udzielenie mu zamówienia na podstawie przepisów Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6b do SWZ. W przypadku przekazywania w postępowaniu dokumentu elektronicznego w formacie poddającym dane kompresji, opatrzenie pliku zawierającego skompresowane dokumenty kwalifikowanym podpisem elektronicznym jest równoznaczne z opatrzeniem wszystkich dokumentów zawartych w tym pliku kwalifikowanym podpisem elektronicznym (§ 8 Rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie).
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45221115 Bauarbeiten für Stahlbrücken
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen, 71315000 Haustechnik, 71326000 Nebendienstleistungen im Bauwesen, 71530000 Beratung im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001