See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Instalacje systemów odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Gmin Lądek, Ostrowite, Strzałkowo "
Beschreibung: 3. Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: 1) Część 1 – „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii dla budynków mieszkalnych” 2) Część 2– „Dostawa i montaż instalacji pomp ciepła dla budynków mieszkalnych” 4. Część I zamówienia „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii dla budynków mieszkalnych”: a. całość zadania, tj. zakresu rzeczowego realizowanego na terenie Gmin Lądek, Ostrowite, Strzałkowo, obejmuje prace, które realizowane będą w formule zaprojektuj i wybuduj, związane z: - opracowaniem kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej wszelkie prace określone w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii dla budynków mieszkalnych, - wykonaniem instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, - wykonaniem prac dodatkowych, określonych w programie w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii dla budynków mieszkalnych. b. Koszt dokumentacji projektowej brutto nie może przekraczać 4% kosztów budowlanych w ramach poszczególnych gmin-w ramach części. c. Ogólne właściwości zamówienia w tej części przedstawiają się następująco: Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Strzałkowo: • 105 kpl. mikroinstalacji fotowoltaicznych • 76 magazynów energii na energię elektryczną Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Lądek: • 41 kpl. mikroinstalacji fotowoltaicznych • 33 kpl. magazynów energii na energię elektryczną Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Ostrowite: • 18 kpl. mikroinstalacji fotowoltaicznych • 14 kpl. magazynów energii na energię elektryczną 5. Część II zamówienia „Dostawa i montaż instalacji pomp ciepła dla budynków mieszkalnych”: a. całość zadania całość zadania, tj. zakresu rzeczowego realizowanego na terenie Gmin Lądek, Ostrowite, Strzałkowo, obejmuje prace, które realizowane będą w formule zaprojektuj i wybuduj, związane z: - opracowaniem kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej wszelkie prace określone w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu pomp ciepła dla budynków mieszkalnych, - modernizacją systemu grzewczego, polegającą na zmianie wykorzystywanego obecnie źródła ciepła w systemie grzewczym i/lub przygotowania ciepłej wody użytkowej na instalację pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym lub typu powietrze-woda, - wykonaniem prac dodatkowych, określonych w programie w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu pomp ciepła dla budynków mieszkalnych. b. Koszt dokumentacji projektowej brutto nie może przekraczać 4% kosztów budowlanych w ramach poszczególnych gmin-w ramach części. c. Ogólne właściwości zamówienia w tej części przedstawiają się następująco: Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Strzałkowo: • 45 kpl. powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła wykorzystywanych do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Lądek: • 28 kpl. powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła wykorzystywanych do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Ostrowite: • 3 kpl. powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła wykorzystywanych do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej
Interne Kennung: ZP.271.1.9.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Istnieje pilna potrzeba udzielenia zamówienia ze względu na krótki termin realizacji, który uległby dodatkowemu skróceniu w sytuacji zastosowania standardowej procedury. Skrócenie jest uzasadnione, gdyż: 1) Dokumentacja postępowania pozostaje praktycznie nie zmieniona w stosunku do postępowania ZP.271.1.8.2025, którego dokumentacja została opublikowana w dniu 15.10.2025, a w którym dokonano otwarcia ofert w dniu 20.11.2025, co oznacza że potencjalni wykonawcy mogli się zapoznać z dokumentacją przez długi okres czasu. 2) Zgodnie z art. 262Ustawy Pzp wykonawcy, którzy złożyli oferty w poprzednim postępowaniu są informowani o nowym postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1) Część 1 – „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii dla budynków mieszkalnych”
Beschreibung: 4. Część I zamówienia „Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii dla budynków mieszkalnych”: a. całość zadania, tj. zakresu rzeczowego realizowanego na terenie Gmin Lądek, Ostrowite, Strzałkowo, obejmuje prace, które realizowane będą w formule zaprojektuj i wybuduj, związane z: - opracowaniem kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej wszelkie prace określone w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii dla budynków mieszkalnych, - wykonaniem instalacji fotowoltaicznej lub instalacji fotowoltaicznej z magazynem energii, - wykonaniem prac dodatkowych, określonych w programie w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu instalacji fotowoltaicznych i instalacji fotowoltaicznych wraz magazynami energii dla budynków mieszkalnych. b. Koszt dokumentacji projektowej brutto nie może przekraczać 4% kosztów budowlanych w ramach poszczególnych gmin-w ramach części. c. Ogólne właściwości zamówienia w tej części przedstawiają się następująco: Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Strzałkowo: • 105 kpl. mikroinstalacji fotowoltaicznych • 76 magazynów energii na energię elektryczną Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Lądek: • 41 kpl. mikroinstalacji fotowoltaicznych • 33 kpl. magazynów energii na energię elektryczną Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Ostrowite: • 18 kpl. mikroinstalacji fotowoltaicznych • 14 kpl. magazynów energii na energię elektryczną d. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji wszelkich prac, serwisów i przeglądów, które zapewnią ważność gwarancji poszczególnych urządzeń/elementów instalacji – zgodnie z wytycznymi stawianymi przez danego producenta urządzeń/elementów instalacji w tym zakresie – w całym okresie gwarancyjnym, zgodnie ze złożoną w toku postępowania ofertą. e. Urządzenia i wyroby budowlane stosowane przez Wykonawcę muszą: – być fabrycznie nowe, nie starsze niż 2025 r. (dot. instalacji fotowoltaicznych) oraz nie starsze niż 2024 r. (dot. magazynów energii elektrycznej), – posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim, – posiadać pisemną gwarancję producenta lub Wykonawcy w zakresie jakości, – być wprowadzone do obrotu handlowego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz. U. z 2022 r. poz. 1854), – posiadać deklarację zgodności z przepisami określonymi we wspólnotowym prawodawstwie harmonizacyjnym oraz przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG - oznaczenie „CE” lub posiadać krajową deklarację właściwości użytkowych wydaną na podstawie przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213) -oznaczenie „B”, - pozostałe wymogi dotyczące instalacji fotowoltaicznych i magazynów energii zostały określone w PFU.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage, 45261215 Solarzellendachdeckarbeiten, 71323100 Planung von Stromversorgungssystemen
Los: LOT-0002
Titel: 2) Część 2– „Dostawa i montaż instalacji pomp ciepła dla budynków mieszkalnych”
Beschreibung: 5. Część II zamówienia „Dostawa i montaż instalacji pomp ciepła dla budynków mieszkalnych”: a. całość zadania całość zadania, tj. zakresu rzeczowego realizowanego na terenie Gmin Lądek, Ostrowite, Strzałkowo, obejmuje prace, które realizowane będą w formule zaprojektuj i wybuduj, związane z: - opracowaniem kompleksowej, wielobranżowej dokumentacji projektowej, obejmującej wszelkie prace określone w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu pomp ciepła dla budynków mieszkalnych, - modernizacją systemu grzewczego, polegającą na zmianie wykorzystywanego obecnie źródła ciepła w systemie grzewczym i/lub przygotowania ciepłej wody użytkowej na instalację pomp ciepła z wymiennikiem gruntowym lub typu powietrze-woda, - wykonaniem prac dodatkowych, określonych w programie w programie funkcjonalno-użytkowym w zakresie dostawy i montażu pomp ciepła dla budynków mieszkalnych. b. Koszt dokumentacji projektowej brutto nie może przekraczać 4% kosztów budowlanych w ramach poszczególnych gmin-w ramach części. c. Ogólne właściwości zamówienia w tej części przedstawiają się następująco: Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Strzałkowo: • 45 kpl. powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła wykorzystywanych do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Lądek: • 28 kpl. powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła wykorzystywanych do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej Dokładny zakres rzeczowy instalacji Gminy Ostrowite: • 3 kpl. powietrznych oraz gruntowych pomp ciepła wykorzystywanych do centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej d. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji wszelkich prac, serwisów i przeglądów, które zapewnią ważność gwarancji poszczególnych urządzeń/elementów instalacji – zgodnie z wytycznymi stawianymi przez danego producenta urządzeń/elementów instalacji w tym zakresie – w całym okresie gwarancyjnym, zgodnie ze złożoną w toku postępowania ofertą. e. W ramach realizacji zamówienia należy wykonać system zarządzania oparty na technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK). System ma umożliwiać Użytkownikowi, Przedstawicielowi Serwisu oraz Zamawiającemu uzyskanie informacji w zakresie: i. Parametrów pracy urządzeń, w tym parametrów ustawionych przez Użytkownika, ii. Produkcji energii cieplnej, iii. Awarii i przerw w pracy urządzeń. Dostęp do systemu TIK należy zapewnić z poziomu przeglądarki internetowej oraz dedykowanej aplikacji. Zamawiający oraz Serwis muszą mieć możliwość generowania raportów danych archiwalnych dotyczących produkcji energii cieplnej z wybranego przedziału czasu. f. Urządzenia i wyroby budowlane stosowane przez Wykonawcę muszą: – być fabrycznie nowe, nie starsze niż 2025 r., – posiadać instrukcję obsługi i użytkowania w języku polskim, – posiadać pisemną gwarancję producenta lub Wykonawcy w zakresie jakości, – być wprowadzone do obrotu handlowego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 kwietnia 2016 r. o systemach oceny zgodności i nadzoru rynku (Dz. U. z 2022 r. poz. 1854), – posiadać deklarację zgodności z przepisami określonymi we wspólnotowym prawodawstwie harmonizacyjnym oraz przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 305/2011 z dnia 9 marca 2011 r. ustanawiającego zharmonizowane warunki wprowadzania do obrotu wyrobów budowlanych i uchylające dyrektywę Rady 89/106/EWG - oznaczenie „CE” lub posiadać krajową deklarację właściwości użytkowych wydaną na podstawie przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r., poz. 1213) - oznaczenie „B”, - pozostałe wymogi dotyczące źródeł ciepła zostały określone w PFU.
Haupteinstufung (cpv): 42511110 Wärmepumpen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen