2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie mienia, odpowiedzialności cywilnej oraz ubezpieczenia komunikacyjnego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej Sp. z o.o. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące części: 1. Część 1 (Zadanie Nr 1) Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej; 1.1. Ubezpieczenie mienia od wszystkich zdarzeń (w tym ubezpieczenie szyb oraz innych przedmiotów od stłuczenia, mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku). 1.2. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk. 1.3. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności oraz z tytułu posiadanego mienia. 2. Część 2 (Zadanie Nr 2) Ubezpieczenie komunikacyjne 2.1. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy i użytkowników pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów (OC). 2.2. Ubezpieczenie pojazdów od uszkodzeń i kradzieży (Autocasco). 2.3. Ubezpieczenie NNW. 2.4. Ubezpieczenie szyb. 2.5. Zadanie objęte „prawem opcji” Ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów leasingowanych w zakresie OC, NNW i AC.
Interne Kennung: ZP.P.24.U.2025.DK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (AD) w części IV JEDZ. 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie lub okoliczności wskazane w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (tekst jedn. Dz.U. z 2025r. poz. 172). 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)2) i 4)7) rozporządzenia MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art.257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 11. Dla przedmiotowego zamówienia Zamawiający nie przeprowadził wstępnych konsultacji rynkowych. Procedura przygotowania, składania, badania, oceny i wyboru najkorzystniejszej oferty jest uregulowana przepisami ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych, w szczególności w Dziale V Zamówienia sektorowe.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515300 Wetter- und Geldverlustversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1 Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialności cywilnej (Zadanie Nr 1)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Ubezpieczenie mienia od wszystkich zdarzeń (w tym ubezpieczenie szyb oraz innych przedmiotów od stłuczenia, mienia od kradzieży z włamaniem i rabunku). 2. Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego od wszystkich ryzyk. 3. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu prowadzonej działalności oraz z tytułu posiadanego mienia.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66515300 Wetter- und Geldverlustversicherungen, 66515400 Mit dem Wetter verbundene Versicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Część 2 - Ubezpieczenie komunikacyjne (Zadanie Nr 2)
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje: 1. Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy i użytkowników pojazdów mechanicznych za szkody powstałe w związku z ruchem tych pojazdów (OC). 2. Ubezpieczenie pojazdów od uszkodzeń i kradzieży (Autocasco). 3. Ubezpieczenie NNW. 4. Ubezpieczenie szyb. 5. Zadanie objęte „prawem opcji” - Ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów leasingowanych w zakresie OC, NNW i AC.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadanie objęte „prawem opcji” - Ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów leasingowanych w zakresie OC, NNW i AC. Zamawiający w ramach niniejszego postępowania przetargowego przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji. Zamawiający przewiduje zwiększenie przedmiotu zamówienia w ramach prawa opcji w przypadku wystąpienia następujących okoliczności: objęcia ubezpieczeniem pojazdów leasingowanych przez Zamawiającego, Ubezpieczyciel udzieli ochrony ubezpieczeniowej zgodnie z terminami w złożonych wnioskach i zwróceniem się z wnioskiem przez Zamawiającego do Wykonawcy o doubezpieczenie w przypadku wystąpienia wyżej wymienionej w okoliczności w związku z realizacją prawa opcji.