2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa materiałów jednorazowego użytku na potrzeby 1. WSZKZP SPZOZ w Lublinie Filii w Ełku
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa środków do dezynfekcji zgodnie z ofertą cenową i szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia stanowiącym Załączniki nr 2.1 - 2.35 do SWZ (Formularze cenowe)
Vorherige Bekanntmachung: 670209-2025
Interne Kennung: DZP/PN/72/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.), Zamawiający wskazuje poniższe uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert. Postępowanie prowadzone jest w trybie konkurencyjnego przetargu nieograniczonego. W dniu 16 września 2025 r. weszło w życie Zarządzenie Nr 24/MON Ministra Obrony Narodowej (Dz. Urz. MON, poz. 155) w sprawie utworzenia 118 Szpitala Wojskowego z Przychodnią Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Ełku. Na mocy tego Zarządzenia Szpital rozpocznie działalność statutową z dniem 1 stycznia 2026 r. W okresie od dnia wejścia w życie Zarządzenia do dnia 31 grudnia 2025 r. Komendant Szpitala zobowiązany jest do podjęcia wszelkich czynności faktycznych i prawnych niezbędnych do przygotowania jednostki do funkcjonowania, w tym do zapewnienia odpowiedniego poziomu zabezpieczenia medycznego żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz ludności cywilnej. Okoliczności te mają charakter nagły i nieprzewidziany, a ich realizacja pozostaje poza wpływem Zamawiającego. Brak niezwłocznego przeprowadzenia postępowania oraz zawarcia umów w wymaganym zakresie do końca 2025 roku spowodowałby realne zagrożenie dla ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych oraz bezpieczeństwa zdrowotnego osób objętych opieką. Ponadto, nowo utworzony podmiot – 118 Szpital Wojskowy z Przychodnią Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Ełku – nie dysponuje jeszcze pełnym zestawem danych identyfikacyjnych (m.in. NIP, REGON), co w praktyce uniemożliwia dokonanie rejestracji w systemie eNotices2 oraz na platformie zakupowej Zamawiającego i prowadzenie postępowania z zachowaniem standardowych terminów. Powyższe okoliczności dodatkowo potwierdzają nagły i wyjątkowy charakter sytuacji, a tym samym uzasadniają konieczność skrócenia terminu składania ofert. Mając na uwadze przedstawione przesłanki, Zamawiający uznaje skrócenie terminu składania ofert w niniejszym postępowaniu prowadzonym w trybie konkurencyjnego przetargu nieograniczonego za uzasadnione i zgodne z ustawą Prawo zamówień publicznych.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33696800 Röntgenkontrastmittel, 33169000 Chirurgische Instrumente, 33141323 Biopsienadeln, 33183100 Orthopädische Implantate, 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte, 33141310 Spritzen, 33141640 Dränvorrichtungen, 33199000 Medizinische Kleidung, 33171110 Anästhesiemasken, 33171100 Anästhesieinstrumente, 33141111 Klebeverband, 33141110 Verbandsmaterial, 33141100 Verbandsmaterial; Klemm-, Sutur- und Ligaturausstattung, 31711100 Elektronische Bauteile, 33141121 Chirurgische Suturen, 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie, 33141320 Nadeln für medizinische Zwecke, 33692200 Produkte für die parenterale Ernährung, 33141220 Kanülen, 33141127 Resorbierbare blutstillende Einlagen, 33123000 Herz-Kreislauf-Ausrüstung
5. Los
Los: LOT-0010
Titel: Część nr 10 Folia chirurgiczna
Beschreibung: Zgodnie z załącznikiem nr 2.10 do SWZ.
Interne Kennung: Część nr 10- Folia chirurgiczna
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141111 Klebeverband