See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Projekt i budowa obwodnicy Kołbieli w ciągu drogi krajowej nr 50
Beschreibung: Projekt i budowa obwodnicy Kołbieli w ciągu drogi krajowej nr 50
Interne Kennung: GDDKiA.O.WA.D-3.2410.10.2021
Zweck
Haupteinstufung (cpv): 45233120 Straßenbauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Beschreibung: Projekt i budowa obwodnicy Kołbieli w ciągu drogi krajowej nr 50 obejmuje w szczególności: 1) zaprojektowanie obwodnicy Kołbieli, o długości ok. 11,3 km wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu, tj. opracowanie dokumentacji projektowej w oparciu o wymagania Zamawiającego zawarte w SWZ; 2) opracowanie niezbędnej dokumentacji technicznej, umożliwiającej realizację robót odcinka drogi krajowej; 3) uzyskanie w imieniu i na rzecz Zamawiającego wymaganych prawem wszelkich opinii, uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji administracyjnych niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji; 4) wybudowanie drogi krajowej jw. wraz z obiektami inżynierskimi i towarzyszącą infrastrukturą; 5) opracowanie dokumentacji powykonawczej; 6) uzyskanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie drogi krajowej na odcinku jw.; 7) uzyskanie decyzji administracyjnych, pozwalających na użytkowanie inwestycji. Dla inwestycji objętej przedmiotem zamówienia należy zaprojektować i wykonać w szczególności następujące roboty budowlane: 1. budowę odcinka drogi krajowej w nowym przebiegu wraz z przynależną infrastrukturą techniczną, oraz urządzeniami bezpieczeństwa ruchu; 2. budowę i przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z drogą krajową; 3. budowę dróg obsługujących tereny przyległe do projektowanego pasa drogowego; 4. budowę dróg dojazdowych do urządzeń drogowych np. zbiorników retencyjnych; 5. budowę obiektów inżynierskich; 6. budowę bądź rozbudowę skrzyżowań; 7. budowę rond; 8. budowę chodników; 9. budowę zatok autobusowych; 10. budowę systemu odwodnienia korpusu drogowego (rowy drogowe, kanalizacja deszczowa, urządzenia podczyszczające, zbiorniki retencyjne, przepompownie i inne); 11. budowę urządzeń ochrony środowiska takich jak zabezpieczenia akustyczne, przejścia dla zwierząt, przepusty ekologiczne wraz z ogrodzeniem ochronno-naprowadzającym, zieleń, system odprowadzenia wód opadowych, zbiorniki retencyjne, urządzenia podczyszczające wody opadowe z jezdni; 12. budowę infrastruktury dla potrzeb obiektów zlokalizowanych w ciągu drogi krajowej, w tym sieci elektroenergetyczne, sieci wodociągowe, sieci i urządzeń oczyszczających ścieki sanitarne, kanalizację deszczową wraz z urządzeniami podczyszczającymi i inne; 13. przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury technicznej; 14. budowę i przebudowę oświetlenia drogowego; 15. remont i modernizacja Obwodu Drogowego w Kołbieli; 16. organizację ruchu (oznakowanie poziome i pionowe z wyposażeniem), urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego; 17. wzmocnienie podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia dróg i obiektów inżynierskich oraz zapewnienie stateczności skarp; 18. oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń melioracyjnych i odbiorników w celu skutecznego odprowadzenia wody z pasa drogowego; 19. wykonanie pełnej rekultywacji terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, place budowy, drogi na czas budowy i wszelkie inne tereny przekształcone przez Wykonawcę w czasie robót oraz w okresie usuwania wad; 20. przywrócenie dróg publicznych użytkowanych przez Wykonawcę w czasie budowy, do stanu nie gorszego niż przed rozpoczęciem budowy; 21. wszelkie roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań; 22. wszelkie roboty związane z przebudową i rozbiórką elementów kolidujących z inwestycją; 23. zapewnienie dojazdu do wszystkich działek sąsiadujących z projektowanym pasem drogowym przez cały czas trwania budowy; 24. wycinka istniejącej zieleni; 25. zagospodarowanie terenu zielenią; 26. wszelkie inne roboty jakie okażą się niezbędne dla zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Wartość szacunkowa zamówienia powyżej 20 000 000 EUR.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31527260 Beleuchtungssysteme, 34922100 Straßenmarkierungen, 35710000 Führungs-, Kommunikations- und Computersysteme, 44423400 Schilder und Zubehör, 45100000 Baureifmachung, 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten, 45221000 Bauarbeiten für Brücken, Tunnel, Schächte und Unterführungen, 45221100 Bauarbeiten für Brücken, 45221120 Bau von Viadukten, 45221121 Bau von Straßenviadukten, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen, 45232000 Bauarbeiten und zugehörige Arbeiten für Rohrleitungen und Kabelnetze, 45233000 Bauarbeiten, Fundamentierungsarbeiten und Oberbauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233100 Bauarbeiten für Fernstraßen und Straßen, 45233124 Bau von Fernstraßen, 45233125 Bau von Straßenkreuzungen, 45233140 Straßenarbeiten, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45316210 Installation von Verkehrsüberwachungseinrichtungen, 71220000 Architekturentwurf, 71240000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie planungsbezogene Leistungen, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71330000 Verschiedene von Ingenieuren erbrachte Dienstleistungen, 71420000 Landschaftsgestaltung, 77300000 Dienstleistungen im Gartenbau, 32570000 Kommunikationsanlage