See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup płyt drogowych typu MON i YOMB oraz geokrat do Braniewa i Bartoszyc II.
Beschreibung: 1. Przedmiot zamówienia jest: Zakup płyt drogowych typu MON i YOMB oraz geokrat do Braniewa i Bartoszyc II; Część zamówienia nr 1: Zakup płyt drogowych typu MON do Braniewa I; Część zamówienia nr 2: Zakup płyt drogowych typu YOMB do Braniewa II; Część zamówienia nr 3: Zakup płyt drogowych typu MON do Bartoszyc III; Część zamówienia nr 4: Zakup płyt drogowych typu YOMB do Bartoszyc IV; Część zamówienia nr 5: Zakup geokrat do Braniewa V; Część zamówienia nr 6: Zakup geokrat do Bartoszyc VI. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i nr 5.
Vorherige Bekanntmachung: 660734-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W celu realizacji zadań wynikających z programu „Narodowy Program Odstraszania i Obrony – Tarcza Wschód” w ramach rozbudowy inżynieryjnej odcinków granicy oraz wzmocnień przejść granicznych, wnioskuję o realizację zakupu materiałów na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2) Ustawy Pzp tj. zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej w przypadku jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia. Pilna potrzeba wykonania zamówienia wynika z konieczności wzmocnienia zapory, która w wielu miejscach okazała się nieszczelna i nieskuteczna oraz potrzebą utworzenia miejsc składowania. Działania podejmowane w ramach programu „Tarcza Wschód” mają na celu m.in. wzmocnienie zdolności Wojska Polskiego, w tym wzmocnienie systemów wykrywania, ostrzegania i śledzenia, przygotowanie wysuniętych baz operacyjnych, przygotowanie węzłów logistycznych oraz stworzenie odpowiedniej infrastruktury dla systemów antydronowych. Głównymi założeniami projektu „Tarcza Wschód” jest nowa infrastruktura oraz technologie, które mają na celu ochronę Rzeczypospolitej, utrudnianie przemieszczania się wojsk przeciwnika, ułatwianie poruszania się wojsk własnych, ochrona ludności i zapewnienie najwyższego bezpieczeństwa służbom strzegącym bezpieczeństwa państwa. Ze względu na skalę projektu „Tarcza Wschód” i jego znaczenie dla poprawy warunków obronności państwa, należy niezwłocznie go realizować gdyż znacząco wzmocni odporność państwa na zagrożenia militarne z kierunku wschodniego, ograniczy mobilność wojsk przeciwnika, jednocześnie zapewniając większa swobodę działania i zdolność przetrwania wojsk własnych, ale także ludności cywilnej. W związku z powyższym realizacja powyższego zadania w trybie przyspieszonym, wynika z konieczności ochrony państwa i wymaga natychmiastowego podjęcia działań niezbędnych do ograniczenia bezpośrednich skutków wystąpienia zdarzenia nieprzewidzianego, np. usunięcia bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia lub życia ludzkiego, w szczególności służb chroniących granicy. Jest to szczególnie istotne w czasie trwającego konfliktu zbrojnego na Ukrainie oraz niesłabnącego napięcia w relacjach z państwami trzecimi pozostającymi poza strukturami NATO (ochrona wschodniej flanki przed falą imigrantów z Afganistanu, Syrii i Czeczeni w tym islamskich ekstremistów). Każdy z trybów przewidzianych w ustawie Pzp wiąże się z określonymi prawami i obowiązkami po stronie Zamawiającego oraz Wykonawców. Oczywistym, zatem jest, iż z uwagi na konieczność natychmiastowego wykonania zamówienia nie istnieje możliwość udzielenia przedmiotowego zamówienia w trybach procedur zamówień klasycznych, a ze względu na konieczność zakupu w jak najkrótszym terminie skrócenie okresu składania ofert do 15 dni jest zasadne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44113800 Straßenbelagsmaterial
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zakup płyt drogowych typu MON do Braniewa I.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest : Zakup płyt drogowych typu MON i YOMB oraz geokrat do Braniewa i Bartoszyc. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 i 5 do SWZ.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamówienie będzie realizowane z wykorzystaniem prawa opcji. Opcja polega na powtórzeniu tego samego asortymentu dla ilości maksymalnych określonych w SWZ. Zamawiający informuje, ze jeśli ilość minimalna jest równa ilości maksymalnej oznacza to, że dla danej pozycji asortymentowej nie stosuje się prawa opcji.
Los: LOT-0002
Titel: Zakup płyt drogowych typu YOMB do Braniewa II.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 2
Los: LOT-0003
Titel: Zakup płyt drogowych typu MON do Bartoszyc III.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 3
Los: LOT-0004
Titel: Zakup płyt drogowych typu YOMB do Bartoszyc IV.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 4
Los: LOT-0005
Titel: Zakup geokrat do Braniewa V.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 5
Los: LOT-0006
Titel: Zakup geokrat do Braniewa VI.
Interne Kennung: Część zamówienia nr 6