See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa ciągnika rolniczego, maszyn i urządzeń rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 służących produkcji podstawowych produktów rolnych
Beschreibung: Dostawa ciągnika rolniczego, maszyn i urządzeń rolniczych wyposażonych w rozwiązania rolnictwa 4.0 służących produkcji podstawowych produktów rolnych: Zadanie częściowe nr 1: dostawa ciągnika rolniczego oraz maszyn i urządzeń rolniczych Zadanie częściowe nr 2: dostawa drona rozpoznawczego Zadanie częściowe nr 3: dostawa stacja pogodowej
Vorherige Bekanntmachung: 676522-2025
Interne Kennung: ZP/7/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W niniejszym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy eZamówienia pod adresem: 2. Osobami uprawnionymi przez https://ezamowienia.gov.pl/pl/ Zamawiającego do kontaktu z Wykonawcami są: - Michał Pękala – wyjaśnienia w sprawie procedury przetargowej w godzinach: poniedziałek – piątek: 8:00 - 15:00: tel. 783-501-212; 3. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski. 4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu „Wykonawca" na Platformie. Korzystanie z Platformy jest bezpłatne. Wykonawca posiadający konto na Platformie ma dostęp do formularzy: złożenia, wycofania oferty lub wniosku oraz do formularza do komunikacji 5. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont oraz zasady i warunki korzystania z Platformy, jak również minimalne wymagania techniczne sprzętu używanego w celu korzystania z Platformy oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy, dostępny na stronie internetowej oraz informacja zamieszczona w zakładce „Centrum Pomocy". 6. Wykonawca przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, akceptuje warunki korzystania z Platformy, określone w Regulaminie Platformy oraz zobowiązuje się, korzystając z Platformy, przestrzegać postanowień tego regulaminu. 7. Zamawiający informuje, że przedmiotowe postępowanie można wyszukać na stronie głównej platformy klikając w kafelek „Przeglądaj postępowania/konkursy”. 8. Za datę wpływu oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przesłanych za pośrednictwem Platformy, przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformy. 9. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce „Formularze” - „Formularze do komunikacji”. 10. Możliwość korzystania z „Formularzy do komunikacji” w pełnym zakresie wymaga posiadania konta „Wykonawcy” oraz zalogowania się na Platformie. Do korzystania z „Formularzy do komunikacji” służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie. 11. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania, w zakładce „Komunikacja”. 12. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem „Formularzy do komunikacji” wynosi 25 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza). 13. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformy. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będą dostępne na karcie głównej przedmiotowego postępowania „Informacje ogólne” w sekcji „Ogłoszenia i dokumenty postępowania utworzone w systemie”. 14. Sposób sporządzania i przekazywania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (zw. dalej „Rozporządzeniem w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych”). 15. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z 21 maja 2024 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych (zw. dalej „Rozporządzeniem KRI”), z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. 16. Zamawiający dopuszcza następujący format przesyłanych danych - pliki w formatach określonych w załączniku nr 2 do Rozporządzenia KRI, przy czym zaleca się wykorzystywanie plików w formacie .pdf, .doc, . docx, .xls, .xlsx, ze szczególnym wskazaniem na .pdf; - w celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z rozszerzeń: .zip lub .7Z; 17. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 Rozporządzenia w sprawie wymagań dla dokumentów: - w formatach danych określonych w przepisach Rozporządzenia KRI i (i przekazuje się jako załącznik), lub - jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. 18. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem postępowania 19. Zamawiający nie przewiduje sposobu komunikowania się z Wykonawcami w inny sposób niż przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, wskazanych w SWZ. Korespondencja przekazana zamawiającemu w inny sposób nie będzie brana pod uwagę. 20. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformy znajdują się na stronie głównej platformy w zakładce „Centrum Pomocy" w (https://ezamowienia.gov.pl) sekcjach: „Instrukcje Interaktywne” oraz „Filmy edukacyjne”. 21. W przypadku problemów technicznych i awarii związanych z funkcjonowaniem Platformy użytkownicy mogą skorzystać ze wsparcia technicznego dostępnego pod numerem telefonu (32) 77 88 999 lub drogą elektroniczną poprzez formularz udostępniony na stronie internetowej https://ezamowienia.gov. w zakładce „Zgłoś problem"
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 16000000 Landwirtschaftsmaschinen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 16700000 Traktoren, 16710000 Landwirtschaftliche Geh-Schlepper, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 35613000 Unbemannte Flugkörper
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zadanie częściowe nr 1: dostawa ciągnika rolniczego oraz maszyn i urządzeń rolniczych
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach zadania częściowego nr 1 jest: 1) dostawa fabrycznie nowego ciągnika rolniczego wyposażonego m. in. w system automatycznego prowadzenia RTK i ISOBUS z bramką telematyczną umożliwiającą wymianę danych, o mocy maksymalnej wg normy ECE-R120 140-150KM, jako źródło napędu i hub komunikacji z maszynami sterowanych przez ISOBUS; 2) System naprowadzania satelitarnego do posiadanego ciągnika umożliwiający dwukierunkową wymianę danych wraz z systemem do zarządzania gospodarstwem; 3) Siewnik punktowy z nawożeniem, działający w oparciu o współpracę z ciągnikiem ISOBUS, z funkcją zmiennego dawkowania normy wysiewu w oparciu o mapy zasobności gleby, 6 rzędowy; 4) Pielnik z prowadzeniem automatycznym sterowany standardem ISOBUS plewiący/pielący z kamerą/sensorami (czujnikami dotykowymi) do uprawy między-rzędowej, 6 rzędowy; 5) Próbnik glebowy z mapowaniem pola, głębokość poboru do 30 cm; 6) Skaner (czujnik NDVI) chlorofilu i biomasy; 7) 5 letnia licencja do platformy z mapami biomasy i nawożenia azotowego w celu pozyskiwania map zasobności i tworzenia map aplikacyjnych; 8) System naprowadzania satelitarnego do posiadanego kombajnu umożliwiający dwukierunkową wymianę danych z systemem do zarządzania gospodarstwem oraz czujnik plonu i wilgotności oraz 9) Czujnik do stacjonarnych pomiarów zawartości składników odżywczych w zbożach i kiszonce z kukurydzy; 10) Stacja bazowa sygnału RTK; 11) Oprogramowanie do zarządzania gospodarstwem rolnym
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 1: dostawa ciągnika rolniczego oraz maszyn i urządzeń rolniczych
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 16700000 Traktoren, 16710000 Landwirtschaftliche Geh-Schlepper
Los: LOT-0002
Titel: Zadanie częściowe nr 2: dostawa drona rozpoznawczego
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia w ramach zadania częściowego nr 2 jest Dron rozpoznawczy do skanowania pól maksymalny czas lotu 40-45 minut wraz z wieczystą licencją oprogramowania
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 2: dostawa drona rozpoznawczego
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke, 34711200 Unbemannte Luftfahrzeuge, 35613000 Unbemannte Flugkörper
Los: LOT-0003
Titel: Zadanie częściowe nr 3: dostawa stacja pogodowej
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 3: dostawa stacja pogodowej
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 3: dostawa stacja pogodowej
Zusätzliche Einstufung (cpv): 16600000 Maschinen für besondere land- oder forstwirtschaftliche Zwecke