866239-2025 - Ergebnis
Polen – Bau von Heizzentralen – Budowa wysokosprawnej jednostki kogeneracji o łącznej mocy elektrycznej i cieplnej powyżej 10 MW na gaz wraz z magazynem ciepła o pojemności 2000 m3
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen - Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelBudowa wysokosprawnej jednostki kogeneracji o łącznej mocy elektrycznej i cieplnej powyżej 10 MW na gaz wraz z magazynem ciepła o pojemności 2000 m3
BeschreibungPrzedmiotem Zamówienia jest: Budowa wysokosprawnej jednostki kogeneracji o łącznej mocy elektrycznej i cieplnej powyżej 10 MW na gaz wraz z magazynem ciepła o pojemności 2000 m3. Więcej informacji zawarto w pkt. 5.1.niniejszego ogłoszenia.
Vorherige Bekanntmachung523085-2025
Interne Kennung01/PN/NW/NL/2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des VerfahrensGłówne aspekty procedury: I.1) Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie art. 376 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U.2024.1320 z późn. zm.) zwanej w dalszej treści ustawą Pzp. 2) Zamawiający przewiduje możliwość zastosowania procedury, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Pzp (tzw. procedury odwróconej). 3) Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę na całość zamówienia. 4) Zgodnie z art. 20 ust. 2 ustawy Pzp postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim. 5) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 388 pkt 2 lit. b) i c) ustawy Pzp. 6) Dostęp do dokumentów zamówienia nie jest zastrzeżony. 7) Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej. 8) Wykonanie zamówienia nie musi odbywać się w ramach programów zatrudnienia chronionego. II. Finansowanie zadania pn. „Budowa wysokosprawnej jednostki kogeneracji o łącznej mocy elektrycznej i cieplnej powyżej 10 MW na gaz wraz z magazynem ciepła o pojemności 2000 m3”: zadanie dofinansowane w formie dotacji i pożyczki ze środków NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego – umowa dotacji nr 1844/2023/Wn16/OA-ew-FM/D z dn. 08.12.2023 i umowa pożyczki nr 1843/2023/Wn16/OA-ew-FM/P z dn. 08.12.2023 oraz ze środków własnych Zamawiającego.
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungenDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45251200 Bau von Heizzentralen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09323000 Fernwärme, 42110000 Turbinen und Motoren, 44160000 Rohrleitungen, Rohrleitungssysteme, Leitungen, Ummantelungen, Verrohrungen und zugehörige Artikel, 45000000 Bauarbeiten, 45111200 Baureifmachung und Abräumung, 45220000 Ingenieur- und Hochbauarbeiten, 45223000 Bau von Konstruktionen und baulichen Anlagen, 45223100 Zusammenbau von Metallkonstruktionen, 45223200 Bauliche Anlagen, 45231220 Bauarbeiten für Gasfernleitungen, 45231221 Bau von Gasversorgungsleitungen, 45232221 Umspann-Unterstation, 45233200 Diverse Oberbauarbeiten, 45233220 Oberbauarbeiten für Landstraßen, 45251000 Bauarbeiten für Kraftwerke und Heizkraftwerke, 45251200 Bau von Heizzentralen, 45251240 Bau von Deponiegas-Stromerzeugungsanlagen, 45251250 Bau von Fernheizzentralen, 45232100 Nebenarbeiten für Wasserrohrleitungen, 45262210 Fundamentierungsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 45311100 Installation von elektrischen Kabeln, 45311200 Elektroinstallationsarbeiten, 45315100 Elektrotechnikinstallation, 45315700 Installation von Schaltanlagen, 45316000 Installation von Beleuchtungs- und Signalanlagen, 45317200 Elektroinstallationsarbeiten für Transformatoren, 45321000 Wärmedämmarbeiten, 45330000 Installateurarbeiten, 45331000 Installation von Heizungs-, Lüftungs- und Klimaanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 50510000 Reparatur und Wartung von Pumpen, Ventilen, Hähnen und Metallbehältern, 50532000 Reparatur und Wartung von elektrischen Maschinen, Geräten und zugehörigen Einrichtungen, 50532100 Reparatur und Wartung von Elektromotoren, 50532200 Reparatur und Wartung von Transformatoren, 50532300 Reparatur und Wartung von Generatoren, 50532400 Reparatur und Wartung von Stromverteilungsanlagen, 71000000 Dienstleistungen von Architektur-, Konstruktions- und Ingenieurbüros und Prüfstellen, 71220000 Architekturentwurf, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 45223800 Montage und Errichtung von Fertigkonstruktionen, 45231000 Bauarbeiten für Rohrleitungen, Fernmelde- und Stromleitungen
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungPrzedmiotem Zamówienia jest: "Budowa wysokosprawnej jednostki kogeneracji o łącznej mocy elektrycznej i cieplnej powyżej 10 MW na gaz wraz z magazynem ciepła o pojemności 2000 m3”. Realizacja Zadania Inwestycyjnego polega na wybudowaniu elektrociepłowni gazowej wraz z magazynem ciepła, w tym przewidziano dostarczenie w pełni sprawnych i działających dwóch jednakowych agregatów kogeneracyjnych (dalej Jednostek Wytwórczych), w których jednostkami napędowymi mają być silniki spalinowe zasilane gazem ziemnym. Jednostki Wytwórcze mają zostać zainstalowane w dedykowanej Zabudowie Kontenerowej na terenie należącym w całości do Zamawiającego. Zakres inwestycji obejmuje prace projektowe, wszelkie uzgodnienia w celu uzyskania pozwolenia na budowę, dostawy, roboty budowlano-montażowe, uruchomienie wszystkich urządzeń i instalacji, rozruch oraz dopuszczenie do użytkowania kompletnego systemu wytwarzania w skojarzeniu energii elektrycznej i cieplnej z przeznaczeniem do pracy ciągłej i produkcji energii cieplnej na potrzeby miejskiej sieci ciepłowniczej. Pełen opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do SWZ - Program Funkcjonalno-Użytkowy. Realizacja zamówienia podlega prawu polskiemu. Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania usług projektowych oraz robót budowlanych zgodnie z prawem polskim, w szczególności z przepisami techniczno - budowlanymi, przepisami dotyczącymi samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie oraz przepisami dotyczącymi wyrobów, materiałów stosowanych w budownictwie. Przystępując do realizacji zadania należy mieć na uwadze, iż jego celem jest budowa modułu silników gazowych do skojarzonego wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w sposób, który pozwoli osiągnąć zakładane parametry gwarantowane, w tym deklarowane przez Wykonawcę w Ofercie. Tym samym Wykonawca winien dołożyć należytej staranności na etapie projektowania i doboru urządzeń i materiałów oraz rozwiązań konstrukcyjnych, technicznych, funkcjonalnych, które pozwolą osiągnąć zakładany efekt. Do budowy zostaną wykorzystane wyłącznie urządzenia wyprodukowane nie wcześniej niż w okresie 60 miesięcy przed datą podpisania Protokołu odbioru końcowego. Zamawiający wskazuje ponadto, że Wykonawca (lub Podwykonawca lub dalszy podwykonawca będący dostawcą silników) musi mieć autoryzację producenta silników na wykonywanie usług serwisowych dla oferowanych w postępowaniu o udzielenie zamówienia silników. Wykonawca sporządzając ofertę jest zobowiązany uwzględnić zarówno zapisy Programu Funkcjonalno – Użytkowego jak i zapisy Umowy Wykonawczej i Umowy Serwisowej – wraz z załącznikami do tych umów, jako dokumentów określających całość Przedmiotu Zamówienia. Wykonawca udzieli gwarancji i rękojmi na Roboty Budowlane, inne roboty, w tym Dostawy i Usługi oraz gwarancji i rękojmi na Serwis zgodnie z warunkami określonymi we wzorze Umowy Wykonawczej i wzorze Umowy Serwisowej. Przedmiotem Zamówienia, oprócz zaprojektowania i wykonania Robót Budowlanych, Dostaw i Usług związanych z budową zespołu agregatów kogeneracyjnych na terenie miasta Koszalin jest również usługa serwisu przeglądowo-naprawcza gwarantująca utrzymanie każdego z Agregatów Kogeneracyjnych w pełnej gotowości do pracy, przez okres wynoszący 60 miesięcy. Zamawiający wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych określonych w art. 106 ustawy Pzp. Wykonawca wraz z ofertą składa: Opis techniczny oferowanych agregatów kogeneracyjnych, karty katalogowe i DTR. Przedstawiane dokumenty mają w szczególności potwierdzać wartość deklarowanych przez Wykonawcę kryteriów, to jest: gwarantowaną moc elektryczną, gwarantowaną moc cieplną, gwarantowaną sprawność elektryczną oraz gwarantowaną sprawność cieplną. Jeżeli Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wzywa do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Przepisu powyżej nie stosuje się, jeżeli przedmiotowy środek dowodowy służy potwierdzeniu zgodności z cechami lub kryteriami określonymi w opisie kryteriów oceny ofert lub, pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści przedmiotowych środków dowodowych. Zamawiający informuje, że przed wszczęciem postępowania przeprowadził wstępne konsultacje rynkowe. Ciąg dalszy części treści opisanej w pkt 5.1.6. do zapisów dot. Umowy Serwisowej (wzór)- załącznik nr 13 do SWZ: 3)3. Informacje dotyczące obowiązku zatrudniania, o których mowa w art. 438Pzp:1)Wykonawca, jak również jego Podwykonawcy, zobowiązani są do zatrudnienia na podstawie kodek osób wykonujących następujące czynności:-prace instalacyjne i izolacyjne,-prace mechaniczne i elektryczne, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 k.p., tzn., jeżeli wykonywanie takich czynności polega na świadczeniu pracy: osobiście, dobrowolnie, odpłatnie, pod kierownictwem Wykonawcy lub Podwykonawcy w wyznaczonym miejscu i czasie, a także bez względu na rezultat.2)W trakcie realizacji Umowy Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane powyżej czynności. W trakcie realizacji Umowy Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych odnośnie spełniania przez Wykonawcę lub Podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w SWZ. 3)Postanowienia w zakresie sposobu dokumentowania zatrudnienia, kontroli spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymagań dot. zatrudnienia na podstawie umowy o pracę oraz postanowień dot. sankcji z tytułu niespełnienia wymagań określonych w art. 95 ust.1 zostały szczegółowo opisane we wzorze umowy. Ciąg dalszy w pkt 2.1.4
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen