See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iwierzyce w 2026 r.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu wszystkich rodzajów odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych powstających w gospodarstwach domowych - wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, w granicach administracyjnych Gminy Iwierzyce, w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od mieszkańców należy prowadzić w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów : przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, poziomu składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie w szczególności : 1) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2025.733 ze zm.), 2) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach ( Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), 3) uchwałą Nr XXI/135/2020 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 24 czerwca 2020 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Iwierzyce, wraz z obowiązującymi zmianami, (uchwałą: Nr LV/339/2023 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 6 września 2023 r., Nr IX/42/2024 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 17 października 2024 roku) 4 ) uchwałą Nr XV/88/2019 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 26 listopada 2019 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych od właścicieli nieruchomości w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wraz z obowiązującymi zmianami, (uchwałą : Nr LV/340/2023 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 6 września 2023 r., Nr IX/43/2024 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 17 października 2024r.) 4.2. Liczba gospodarstw domowych na terenie Gminy Iwierzyce, z których należy odebrać odpady, wg stanu na początek września 2025 r. wynosi 2031 gospodarstw, a liczba mieszkańców Gminy Iwierzyce objętych zorganizowanym systemem odbioru odpadów wynosi 6580. W poszczególnych miejscowościach liczba gospodarstw kształtuje się następująco: Będzienica - 118, Bystrzyca - 238, Iwierzyce - 276, Nockowa - 324, Olchowa - 373, Olimpów -148, Sielec -193, Wiercany -193, Wiśniowa - 168. Ze względu na charakter zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości punktów odbioru odpadów. 4.3. Na terenie Gminy Iwierzyce odbiór odpadów komunalnych bezpośrednio od mieszkańców odbywa się w systemie workowym zgodnie z harmonogramem. Do zbiórki wykorzystywane są wyłącznie worki o pojemności od 60 l do 120 l, posiadające nadruk zgodnie z opisem zamieszczonym w SWZ i oznaczone kodem kreskowym, nie przewiduje się wykorzystania innych worków i pojemników.
Vorherige Bekanntmachung: 604077-2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. WPROWADZENIE 1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ustawy z dnia 11.09.2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm.) zwanej dalej "ustawą Pzp” oraz niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia, zwaną dalej "SWZ". W zakresie nieuregulowanym poniżej stosuje się przepisy ustawy Pzp. 2. Postępowanie dotyczy usługi o wartości równej lub przekraczającej progi unijne, o których mowa w art. 3 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych. 3. Postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 ustawy Pzp. 4. Zgodnie z art. 139 ust. 1 ustawy Pzp tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 5. Postępowanie prowadzone jest za pośrednictwem Platformy Zamówień Publicznych ZETO PZP w formie elektronicznej. II. NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO Gmina Iwierzyce, Iwierzyce 80, 39-124 Iwierzyce, Powiat ropczycko – sędziszowski, województwo podkarpackie tel. (17) 745-59-50, fax (17) 22-21-444, NIP: 8181584835, REGON: 690581940 adres strony internetowej : www.bip.iwierzyce.pl, adres platformy zamówień publicznych za pośrednictwem, której prowadzone jest postępowanie: https://przetargi.iwierzyce.pl adres poczty elektronicznej: gmina@iwierzyce.pl III. INFORMACJE DODATKOWE 1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 2. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 3. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej, o której mowa w art. 311-315 ustawy. 4. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców w realizacji zamówienia. 5. Oferty należy sporządzić w języku polskim, pod rygorem nieważności w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym. 6. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej, o której mowa w art. 308 ust. 1 ustawy Pzp. 7. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów. 8. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postepowaniu. 9. Rozliczenia miedzy Zamawiającym a wykonawcą będą prowadzone w PLN. Zamawiający nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych . 10. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. 11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłączenie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90533000 Verwaltung von Müllhalden
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie Gminy Iwierzyce w 2026 r.”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na odbiorze, transporcie i zagospodarowaniu wszystkich rodzajów odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych powstających w gospodarstwach domowych - wytwarzanych przez właścicieli nieruchomości zamieszkałych, w granicach administracyjnych Gminy Iwierzyce, w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r., Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od mieszkańców należy prowadzić w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów : przygotowania do ponownego użycia i recyklingu odpadów komunalnych, ograniczenia masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji, poziomu składowania, zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie w szczególności: 1) ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U.2025.733 ze zm.), 2) ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach ( Dz.U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.), 3) uchwałą Nr XXI/135/2020 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 24 czerwca 2020 r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Iwierzyce, wraz z obowiązującymi zmianami, (uchwałą: Nr LV/339/2023 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 6 września 2023 r., Nr IX/42/2024 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 17 października 2024 roku) 4) uchwałą Nr XV/88/2019 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 26 listopada 2019 r. w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych oraz budowlanych i rozbiórkowych od właścicieli nieruchomości w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wraz z obowiązującymi zmianami, (uchwałą : Nr LV/340/2023 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 6 września 2023 r., Nr IX/43/2024 Rady Gminy Iwierzyce z dnia 17 października 2024r.) 2. Liczba gospodarstw domowych na terenie Gminy Iwierzyce, z których należy odebrać odpady, wg stanu na początek września 2025 r. wynosi 2031 gospodarstw, a liczba mieszkańców Gminy Iwierzyce objętych zorganizowanym systemem odbioru odpadów wynosi 6580. W poszczególnych miejscowościach liczba gospodarstw kształtuje się następująco: • Będzienica - 118, • Bystrzyca - 238, • Iwierzyce - 276, • Nockowa - 324, • Olchowa - 373, • Olimpów -148, • Sielec -193, • Wiercany -193, • Wiśniowa - 168. Ze względu na charakter zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany ilości punktów odbioru odpadów. 3. Na terenie Gminy Iwierzyce odbiór odpadów komunalnych bezpośrednio od mieszkańców odbywa się w systemie workowym zgodnie z harmonogramem. Do zbiórki wykorzystywane są wyłącznie worki o pojemności od 60l do 120l, posiadające nadruk zgodnie z opisem zamieszczonym w SWZ i oznaczone kodem kreskowym, nie przewiduje się wykorzystania innych worków i pojemników.
Interne Kennung: BID.271.6.2025.GM