866370-2025 - Wettbewerb
Polen – Bauarbeiten – Wykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowym remoncie elewacji budynku VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV wraz z rozbudową o dźwig zewnętrzny (część I), w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku VIII LO im. Władysława IV wraz z adaptacją lokali mieszkalnych na sale dydaktyczne.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowym remoncie elewacji budynku VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV wraz z rozbudową o dźwig zewnętrzny (część I), w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku VIII LO im. Władysława IV wraz z adaptacją lokali mieszkalnych na sale dydaktyczne.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na kompleksowym remoncie elewacji budynku VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV wraz z rozbudową o dźwig zewnętrzny, w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja budynku VIII LO im. Władysława IV wraz z adaptacją lokali mieszkalnych na sale dydaktyczne”. Ze względu na brak pełnego finansowania celem kompleksowej realizacji zadania inwestycyjnego Zamawiający podjął decyzję o podziale zadania na części. Tym samym ww. przedmiot zamówienia stanowi CZĘŚĆ I zadania inwestycyjnego, a zakres prac dla CZĘŚCI I obejmuje wykonanie robót budowlanych na podstawie Pozwolenia na budowę Decyzja Nr 7/PPN/PB/2025 z 4 lutego 2025 r., w szczególności: 1) remont elewacji (naprawa uszkodzonych elementów elewacji tj. gzymsy, nadproża spękania, skucie i odtworzenie pasa cokołów) w tym ustalenie z konserwatorem zabytków wzoru stopni schodów klatki schodowej przeznaczonych do wymiany; 2) renowacja istniejących drzwi zewnętrznych (drzwi do wejścia głównego, wejście do klatki dyrektorskiej, wejście do klatki K3, wejście do klatki K1, wejście do klatki K2); 3) w miejscu istniejącego okna wykonanie kraty czerpni wentylacji mechanicznej z zachowaniem wielkości otworu oraz węgarków (70/155); 4) w miejscu istniejącego okna wykonanie okna z kratą czerpni powietrza w górnej kwaterze okna z zachowaniem wielkości otworu oraz węgarków (170/235/265); 5) odtworzeniowa wymiana okien na parterze oraz piętrze 2 w części mieszkalnej adaptowanej na sale lekcyjne (skrzydło wzdłuż ul. Jagiellońskiej) w tym demontaż istniejących krat okiennych przy wymienianych oknach na parterze; 6) renowacja krat w okienkach piwnicznych; 7) wykonanie izolacji przeciwwilgociowych i termicznych fundamentów budynku szkoły od strony ul. Jagiellońskiej i Al. Solidarności oraz pozostałych ścian zgodnie z dokumentacją projektową wraz z osuszeniem zawilgoconych ścian i wymianą tynków wewnątrz budynku w tym wykonanie iniekcji ścian fundamentowych od wewnątrz; 8) wzmocnienie fundamentów budynku w rejonie dobudowywanego szybu windowego przez wykonanie palisady w postaci kolumn „jet-grouting”, rozbudowa budynku szkoły o dźwig zewnętrzny wraz z dokonaniem rejestracji urządzenia zezwalającej na eksploatację wydanej przez właściwy organ dozoru technicznego i przekazaniem do użytkowania w drodze prawomocniej decyzji; 9) montaż daszku przy wejściu do windy; 10) roboty remontowe w wydzielonym pomieszczeniu w piwnicy pod rozdzielnię NN; 11) usunięcie drzew i krzewów oraz przesadzenie krzewów na podstawie dokumentacji oraz Decyzji Marszałka Województwa Mazowieckiego Nr 1066/2025/PE-ZD-II z dnia 28 lipca 2025 r. kolidujących z robotami związanymi z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowych termicznych fundamentów budynku szkoły, w tym pielęgnacja przesadzonego i nasadzonego zastępczo krzewu przez okres gwarancji według postanowień § 8 ust. 11-15 projektowanych postanowień umowy – załącznik nr 9 do SWZ; 12) montaż lub wymiana elementów sanitarnych na elewacji - nasada pożarowa, zawór czerpalny, skrzynka gazowa, czerpnia ścienna; 13) przebudowa przykanalików kanalizacji sanitarnej i deszczowej wraz z wymianą poziomu kanalizacyjnego w budynku w szczególności roboty ziemne, demontaż studzienek i przykanalików, montaż przyłącza kanalizacji sanitarnej, montaż studzienek kanalizacyjnych, wymiana fragmentu poziomu kanalizacyjnego kolidującego z budową szybu windowego; 14) wykonanie instalacji elektrycznych w pomieszczeniu rozdzielnicy głównej oraz oświetlenie elewacji (iluminacja) w tym montaż rozdzielnicy RG wraz z kablami zasilającymi. Kablami o odporności ogniowej E9O zasilane będą przyciski pożarowe. Wykonanie zasilania windy. Montaż nowej instalacji odgromowej wraz z iglicami a także ułożenie nowej bednarki ocynkowanej wokół budynku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, zakres robót, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru robót określają: a) Projektowane postanowienia umowy wraz z załącznikami – załącznik nr 9 do SWZ b) Opis przedmiotu zamówienia – załącznik nr 10 do SWZ c) Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru robót budowlanych – załącznik nr 11 do SWZ d) Dokumentacja projektowa - załącznik nr 12 do SWZ Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp. Zamawiający udostępnia przedmiar robót (załącznik nr 13 SWZ), stanowiący materiał informacyjny (pomocniczy) o zakresie przedmiotu zamówienia. Przedmiar robót należy traktować jako poglądowy, mogący pomóc przy opracowaniu oferty. Od Wykonawcy zależy w jakim stopniu go wykorzysta. Przekazane przedmiary nie mogą stanowić podstawy rozliczeń rzeczowo-finansowych zadania.
Interne KennungUD-XVII-WZP.271.35.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten, 45331200 Installation von Lüftungs- und Klimaanlagen, 45333000 Installation von Gasanlagen, 45332000 Installateurarbeiten und Verlegung von Abwasserleitungen, 45311000 Installation von Elektroanlagen
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenNIE DOTYCZY