See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: UDZIELENIE DŁUGOTERMINOWEGO KREDYTU BANKOWEGO
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest udzielenie i obsługa długoterminowego kredytu bankowego, udzielonego Gminie Legnickie Pole w złotych polskich, z przeznaczeniem na finansowanie planowanego deficytu budżetu jednostek samorządu terytorialnego oraz spłatę rat kapitałowych. 1) Kwota kredytu – do kwoty 4 256 000,00 zł (cztery miliony dwieście pięćdziesiąt sześć tysięcy złotych); 2) Zabezpieczenie kredytu – weksel in blanco wraz z deklaracją wekslową; 3) Okres kredytowania – 156 miesięcy (do grudnia 2038r.) licząc od wypłaty kredytu w wysokości określonej przez Zamawiającego. Pierwsza płatność odsetek od udzielonego kredytu i spłata rat kapitałowych- marzec 2026r. 4) Kredyt będzie wypłacony w 2 transzach: I transza – 2 000 000,00 zł do 08.12.2025r. II transza – 2 256 000,00 zł do 20.12.2025r. 5) Kredyt będzie wykorzystany do 31 grudnia 2025r. Uruchomienie kredytu nastąpi w 2 transzach na podstawie pisemnej dyspozycji Zamawiającego, złożonej 2 dni przed uruchomieniem za pośrednictwem faksu lub e-mail wskazany w umowie w sprawie niniejszego zamówienia publicznego. 6) Warunki spłaty kapitału w niżej określonych ratach kwartalnych, z terminem płatności na ostatni dzień kwartału: a) 8 rat (w latach 2026, 2027) w kwocie po 25 000,00 zł ( słownie: dwadzieścia pięć tysięcy złotych) b) 4 raty (w roku 2028) w kwocie po 62 500 zł (słownie: sześćdziesiąt dwa tysiące pięćset złotych ); c) 4 raty (w roku 2029) w kwocie po 87 500,00 zł (słownie: osiemdziesiąt siedem tysięcy pięćset złotych); d) 8 rat (w latach 2030, 2031) w kwocie po 12 500,00 zł (słownie: dwanaście tysięcy pięćset złotych); e) 8 rat (w latach 2032, 2033) w kwocie 162 500,00 zł (słownie: sto sześćdziesiąt dwa tysiące pięćset złotych) f) 12 rat (w latach 2034, 2035, 2036) w kwocie po 37 500,00 zł (słownie: trzydzieści siedem tysięcy pięćset złotych) g) 4 raty (w roku 2037) w kwocie po 200 000,00 zł (słownie: dwieście tysięcy złotych) h) 4 raty (w roku 2038) w kwocie po 201 500,00 zł (słownie: dwieście jeden tysięcy pięćset złotych) i) malejące odsetki. 7) Oprocentowanie kredytu będzie liczone w oparciu o WIBOR 3M z notowań na dzień 08.10.2025r. na potrzeby badania ofert. 8) Prowizja od udzielonego kredytu płacona jednorazowo w dniu uruchomienia kredytu. 9) Raty kapitałowe płatne będą w terminach określonych w harmonogramie spłaty kredytu, stanowiącym załącznik do oferty. 10) Raty odsetkowe naliczane od faktycznie wykorzystanej kwoty kredytu przypadającej na ostatni dzień miesiąca kalendarzowego. Raty odsetkowe płatne będą do końca ostatniego dnia miesiąca, z wyjątkiem ostatniej, która płatna będzie w terminie ostatniej raty kapitałowej. Kapitalizacja odsetek jest niedopuszczalna. 11) Warunki oprocentowania kredytu: oprocentowanie wg zmiennej stopy procentowej przez cały okres kredytowania oparte o stawkę WIBOR 3M z ostatniego dnia roboczego poprzedzającego dzień, w którym rozpoczyna się nowy kwartał + marża stała wyrażona procentowo, która w okresie kredytowania nie może ulec zmianie. 12) Do celów obliczenia oprocentowania przyjmuje się, że rok liczy 365 dni, a miesiąc rzeczywistą ilość dni. 13) Jeżeli termin spłaty kredytu, odsetek lub innych należności przypada na dzień wolny od pracy uważa się, że termin został dotrzymany jeśli spłata nastąpiła w pierwszym dniu roboczym po tym terminie. 14) Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmiany ilości wypłacanych transz, wysokości transz kredytu i terminu ich uruchomienia bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych opłat i prowizji. 15) Sposób uruchomienia środków – na rachunek bankowy Zamawiającego. Termin, w jakim bank udostępni środki z kredytu nie może być dłuższy niż 5 dni od dnia złożenia wniosku przez Zamawiającego, lecz nie później na rachunku niż na dzień zgodny z harmonogramem zawartym w pkt 4. 16) Zamawiający zastrzega sobie prawo wcześniejszej spłaty kredytu w całości lub części bez prawa naliczenia i poboru przez Wykonawcę – bank pozostałych do spłaty odsetek i dodatkowych opłat związanych z obsługą kredytu. Oprocentowanie naliczane będzie wówczas tylko za okres faktycznego korzystania z kredytu. 17) Prawne zabezpieczenie spłaty kredytu stanowić będzie: weksel in blanco podpisany wyłącznie przez wójta gminy, jako organ uprawniony do reprezentowania i zaciągania w imieniu gminy zobowiązań finansowych. 18) Zamawiający nie przewiduje innych opłat na rzecz Wykonawcy od udzielonego kredytu. 1.3. Wykonawca jest zobowiązany wraz z ofertą złożyć projekt umowy zawierający w/w warunki oraz warunki określone w SWZ.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Udzielenie długoterminowego kredytu bankowego
Interne Kennung: ORG.271.20.2025.U.PN