2. Verfahren
Verfahren
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych z terenu Gminy Dębowiec w okresie 01.01.2026 r. – 31.12.2026 r.
Beschreibung: Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Dębowiec, ich transport i zagospodarowanie odebranych odpadów tj. odzysk lub unieszkodliwienie, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, o których mowa w ustawie z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733). Zagospodarowanie odpadów tj. odzysk lub unieszkodliwienie powinno być zgodne z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (Dz.U. z 2023 r., poz.1587 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą o odpadach, ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 733) oraz obowiązującym Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego. Odpady należy odbierać wyłącznie z nieruchomości zamieszkałych (gospodarstwa domowe). Szacunkowa ilość odpadów komunalnych przewidziana do odebrania z terenu Gminy Dębowiec w okresie realizacji zamówienia tj. od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. wyniesie: 1) Odbiór, transport i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych (kod 200301): 796 t 2) Odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów ulegających biodegradacji w tym odpadów zielonych (kod: 200201): 2 t 3) Odbiór, transport i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych typu: szkło, papier, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe zmieszane odpady opakowaniowe (kod: 150106): 406 t 4) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów wielkogabarytowych (kod: 200307) : 160 t 5) Odbiór, transport i zagospodarowanie innych nie wymienionych frakcji zbieranych w sposób selektywny (kod: 200199) w wysokości: 2 t 6) Odbiór, transport i zagospodarowanie zużytych opon (kod: 160103): 20 t 7) Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów budowlanych i rozbiórkowych (kod: 170107): 3 t 8) Odbiór, transport i zagospodarowanie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (kod: 200136): 1 t 9) Odbiór, transport i zagospodarowanie tekstyliów i odzieży (kod: 200110, 200111): 0,5 t Zamawiający nie zapewnia realizacji zamówienia w podanej ilości odpadów, jest ona szacunkowa. Szacunkowa ilość nieruchomości objętych gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi wynosi ok.2897 (nieruchomości zamieszkałe). Szacunkowa liczba mieszkańców objęta gminnym systemem gospodarowania odpadami komunalnymi wynosi ok. 6800, a liczba zameldowanych 8852. W skład Gminy Dębowiec wchodzą następujące nieruchomości: Cieklin, Dębowiec, Dobrynia, Duląbka, Dzielec, Folusz, Łazy Dębowieckie, Majscowa, Pagórek, Radość, Wola Cieklińska, Wola Dębowiecka i Zarzecze. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w Załączniku nr 8 do SWZ Opis przedmiotu zamówienia.
Vorherige Bekanntmachung: 741010-2025
Interne Kennung: RG.271.16.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001