2. Verfahren
Verfahren
Titel: Obecní dům Znojmo – Stavební úpravy a přístavba, Pontassievská 918/1, Znojmo – projektová dokumentace
Beschreibung: Předmětem plnění veřejné zakázky je projektová činnost. Zakázka není rozdělena na části (zadavatel neumožňuje dílčí plnění). Předmětem plnění veřejné zakázky jsou služby spočívající ve zhotovení projektové dokumentace pro následnou realizaci projektu „Obecní dům Znojmo – Stavební úpravy a přístavba, Pontassievská 918/1, Znojmo“ na pozemku parc. č. 1538/1 v k. ú. Znojmo-město. Projektová dokumentace bude také řešit úpravu nejbližšího okolí budovy, konkrétně se jedná o pozemky s parc. č. 1537, 1538/2, 1539 a 1540 vše v k. ú. Znojmo-město. Jedná se o objekt bývalého německého měšťanského spolkového domu z roku 1882, v češtině nazývaného později „Domeček“, který byl nástavbou roku 1930 rozšířen o hotelovou funkci a poslední přestavbou roku 1994 upraven na sídlo pobočky České spořitelny. Úkolem je architektonicky, provozně a kapacitně v souladu s platnou legislativou do objektu navrátit společensko-kulturní funkci a vytvořit zde obecní dům města Znojma s tím, že funkční i prostorovou dominantou domu se opět stane velký společenský sál doplněný o příslušenství a potřebné provozně-technické zázemí. Ve zbývajících prostorech budou umístěny provozy partnerů města (SVČ Znojmo, ZUŠ Znojmo) a prostory pro činnost spolků a pro uspořádání společenských setkání, oslav, recepcí nebo obchodních jednání. Projektová dokumentace bude ideově vycházet z dispoziční studie využití budovy s názvem: „Obecní dům Znojmo - koncepční studie využití budovy bývalého Hotelu Znojmo“ (autoři: Ing. arch. Martin Navrkal, PhD. a Ing. arch. Vratislav Zíka, květen 2021). Cílem je očistit původní dispozici hlavních prostorů domu a vytvořit podmínky pro variabilní a flexibilní využívání domu tak, aby dům vyhověl nejen současným, ale i budoucím požadavkům. Dále je nezbytné obnovit a posílit propojení domu s exteriérem. Je třeba, aby se vnitřní prostory propsaly i do exteriéru, je třeba oživit terasy a prostory kolem domu tak, aby se dům stal centrem okolního dění. Nezbytnou součástí projektu je vytvoření dostatečného počtu parkovacích stání pro potřeby Obecního domu Znojmo v prostoru stávajícího parkoviště na pozemku po bývalém kinu Hraničář (sklon terénu umožňuje umístění subtilního objektu s jedním podzemním a s jedním nadzemním podlažím). Předmětem plnění je: 1. Zabezpečení vstupních podkladů; 2. Vyhotovení architektonické studie ve dvou variantách; 3. Vyhotovení projektové dokumentace pro povolení stavby vč. související inženýrské činnosti; 4. Vyhotovení projektové dokumentace pro provedení stavby vč. soupisu prací, dodávek a služeb včetně výkazu výměr (dokumentace pro výběr dodavatele stavby); 5. Vyhotovení projektové dokumentace pro provedení interiérového vybavení stavby; 6. Poskytnutí licence ke zpracovaným stupňům projektové dokumentace a jejího hmotného zachycení, a to na celou dobu trvání ochrany majetkových práv plynoucích z autorství vybraného dodavatele. 7. Všechny stupně projektové dokumentace budou zpracovány v BIM (Informační model budovy). 8. Provádění autorského dozoru při realizaci stavby na základě projektové dokumentace dle § 14 písm. h) a §161 odst. 2 stavebního zákona (dále také jako „Výkon autorského dozoru“). Podrobný popis předmětu plnění a podklady pro vypracování projektové dokumentace jsou součástí přílohy č. 1 zadávací dokumentace.
Interne Kennung: VZ-ZVZ-2025-013-BAR-ITS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71221000 Dienstleistungen von Architekturbüros bei Gebäuden, 71220000 Architekturentwurf, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71250000 Dienstleistungen von Architektur- und Ingenieurbüros sowie Vermessungsdienste, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Objednatel si vyhrazuje právo nepožadovat po zhotoviteli poskytnutí plnění Autorský dozor, pro započetí plnění musí objednatel zhotovitele nejdříve písemně vyzvat. Objednatel upozorňuje, že část plnění Autorský dozor bude realizována pouze za předpokladu, že bude zajištěno financování a realizace samotné stavby. Pokud nebude výzva k zahájení poskytnutí plnění Autorský dozor zhotoviteli odeslána, je zhotovitel povinen tuto skutečnost akceptovat a souhlasí s tím, že mu s ohledem na tuto skutečnost nepřísluší nárok na úhradu nákladů případné škody nebo nárok na ušlý zisk.