See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dynamický nákupní systém k poskytování laboratorních služeb a geologického průzkumu pro ČIŽP
Beschreibung: Předmětem plnění veřejných zakázek zadávaných prostřednictvím DNS je poskytování laboratorních služeb a geologického průzkumu. Laboratorní službou pro účely veřejných zakázek zadávaných prostřednictvím DNS se rozumí kvalifikovaný odběr plynných, pevných a kapalných vzorků podle kategorie DNS a dále jejich kvalifikovaná analýza nebo pouze kvalifikovaná analýza v rozsahu, které stanoví příslušné technické normy a právní předpisy pro vybranou kategorii DNS. Do kategorie DNS „Ochrana vod - odpadní a povrchové vody“ budou zahrnuty odběry odpadní a povrchové vody včetně sedimentu a kalů a dále odběry podzemní vody ze stávajících hydrogeologických objektů při statickém stavu hladiny podzemní vody, tzn. za použití vzorkovacího válce zavěšeného na laně bez čerpání. Do kategorie DNS „Ochrana vod - podzemní vody a horninové prostředí“ budou zahrnuty odběry podzemní vody ze stávajících i nově vystrojených hydrogeologických objektů při statickém i dynamickém stavu hladiny podzemní vody.
Vorherige Bekanntmachung: 21909-2022
Interne Kennung: DNS laboratoře
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71900000 Labordienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Chemické látky ve výrobcích
Beschreibung: Limity chemických látek v kategorii Chemické látky ve výrobcích stanoví zejména následující právní předpisy: - Látky omezené přílohou XVII nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek (REACH) - Látky uvedené v příloze XIV nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek (REACH) - Látky ve výrobcích uvedené v Seznamu látek vzbuzujících mimořádné obavy (https://echa.europa.eu/cs/candidate-list-table) vedeného dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 1907/2006 o registraci, hodnocení, povolování a omezování chemických látek (REACH) - Látky zakázané nebo omezené dle čl. 3 nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/1021 ze dne 20. června 2019 o perzistentních organických znečišťujících látkách (POPs) - Látky regulované nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2017/852 o rtuti - Zkoušky v rozsahu požadavků Evropského parlamentu a Rady (ES) č. 648/2004 o detergentech - Zkoušky složení výrobků pro potřeby kontrol dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 1272/2008 o klasifikaci, označování a balení látek a směsí (CLP) a č. 528/2012 o dodávání biocidních přípravků na trh a jejich používání (BPR)
Los: LOT-0002
Titel: Odpadové hospodářství
Beschreibung: Kvalifikovaný odběr vzorků a dále jejich kvalifikovaná analýza v kategorii Odpadového hospodářství dle následujících právních předpisů: - vyhláška č. 273/2021 Sb., o podrobnostech nakládání s odpady, příp. další právní normy v této oblasti (problematika nakládání s asfaltovými směsmi), - vyhláška č. 8/2021 Sb., o Katalogu odpadů a posuzování vlastností odpadů (Katalog odpadů), která stanovuje podrobnosti provádění vzorkování odpadů a způsob provádění laboratorních zkoušek, analýz a ekotoxikologických a mikrobiologických testů odpadů a dalších zkoušek odpadů, - metodický pokyn Ministerstva životního prostředí (dále jen „MŽP“) Indikátory znečištění - 2013, související s průzkumy, odstraňováním a monitoringem starých ekologických zátěží - indikátory znečištění pro horninové prostředí (zeminy).