See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa 11 szt. agregatów pompowych z podziałem na części
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa łącznie 11 sztuk agregatów pompowych z podziałem na części: Część 1: dostawa 5 sztuk agregatów pompowych o parametrach: • wydajność w przedziale 400 – 450 m3/h • minimalna wysokość podnoszenia – 30 m, • wolny przelot zanieczyszczeń wirnika: min. 75 mm. Szczegółowe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ. Część 2: dostawa 5 sztuk agregatów pompowych o parametrach: • wydajność w przedziale 400 – 450 m3/h • minimalna wysokość podnoszenia – 30 m, • wolny przelot zanieczyszczeń wirnika: min. 75 mm. Szczegółowe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ. Część 3: dostawa 1 sztuki agregatu pompowego o parametrach: • wydajność w przedziale 650 - 750 m3/h • minimalna wysokość podnoszenia – 40 m, • wolny przelot zanieczyszczeń wirnika: min. 80 mm. Szczegółowe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ. 2. Szczegółowy zakres usług, sposób realizacji zamówienia oraz obowiązki wykonawcy określają następujące dokumenty: - załącznik nr 4 do SWZ tj. Opis Przedmiotu Zamówienia załącznik wspólny dla wszystkich części - załącznik nr 3 do SWZ tj. Projektowane Postanowienia Umowy wraz z załącznikami – załącznik wspólny dla wszystkich części. 3. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania w oparciu o art. 257 ustawy pzp. 4. Wykonawca jest związany złożoną ofertą od dnia upływu terminu składania ofert (włącznie) do dnia 06.01.2026 r. tj. 90 dni.
Interne Kennung: ZP.261.29.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Pilna potrzeba udzielenia zamówienia oraz uzasadnienie skrócenia terminu składania ofert w przedmiotowej sprawie: 1) Zamówienie dotyczy realizacji zadania finansowanego ze środków budżetu państwa (dotacja celowa od wojewody) 2) Termin wykorzystania środków został ściśle określony – do końca roku budżetowego 2025. 3) Niewykorzystanie środków w tym terminie skutkuje ich utratą oraz niemożnością realizacji zadania z zakresu ochrony przeciwpowodziowej, co może mieć bezpośredni oraz negatywny wpływ na bezpieczeństwo mieszkańców i mienia. 4) Możliwość zakupu 11 sztuk agregatów prądotwórczych w planowanym do przeprowadzenia przetargu skróconym 15-dniowym, pozwoli na zabezpieczenie funkcjonowania pracy magazynu przeciwpowodziowego oraz skuteczne zarządzanie sytuacja kryzysową spowodowaną niezależnymi czynnikami hydrologiczno- meterologicznymi wpływającymi negatywnie na poziom bezpieczeństwa ludzi, mienia, infrastruktury w znacznych rozmiarach. Zastosowanie skróconego terminu w postepowaniu wpłynie w znacznym stopniu na możliwość wydatkowania środków w danym roku budżetowym. Tym samym, ze względu na ograniczony czas realizacji oraz konieczność pełnego rozliczenia środków w wymaganym terminie, zachodzi przesłanka pilnej potrzeby udzielenia zamówienia i skrócenia terminów ustawowych w zakresie składania ofert, o których mowa w art. 138 ust. 2 pkt 2 Pzp.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42122130 Wasserpumpen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część 1: dostawa 5 sztuk agregatów pompowych
Beschreibung: 1. Część 1: dostawa 5 sztuk agregatów pompowych o parametrach: • wydajność w przedziale 400 – 450 m3/h • minimalna wysokość podnoszenia – 30 m, • wolny przelot zanieczyszczeń wirnika: min. 75 mm. Szczegółowe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ. 2.Wskazana data dzienna początkowego obowiązywania umowy jest uzupełniona z uwagi na obligatoryjną pozycję w ogłoszeniu. Rzeczywisty początkowy termin obowiązywania umowy będzie uzależniony od daty zawarcia umowy.
Interne Kennung: ZP.261.29.2025 (Cześć 1)
Los: LOT-0002
Titel: Część 2: dostawa 5 sztuk agregatów pompowych
Beschreibung: 1. Część 2: dostawa 5 sztuk agregatów pompowych o parametrach: • wydajność w przedziale 400 – 450 m3/h • minimalna wysokość podnoszenia – 30 m, • wolny przelot zanieczyszczeń wirnika: min. 75 mm. Szczegółowe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ. 2. Wskazana data dzienna początkowego obowiązywania umowy jest uzupełniona z uwagi na obligatoryjną pozycję w ogłoszeniu. Rzeczywisty początkowy termin obowiązywania umowy będzie uzależniony od daty zawarcia umowy.
Interne Kennung: ZP.261.29.2025 (Cześć 2)
Los: LOT-0003
Titel: Część 3: dostawa 1 sztuki agregatu pompowego
Beschreibung: 1. Część 3: dostawa 1 sztuki agregatu pompowego o parametrach: • wydajność w przedziale 650 - 750 m3/h • minimalna wysokość podnoszenia – 40 m, • wolny przelot zanieczyszczeń wirnika: min. 80 mm. Szczegółowe wymagania zawiera załącznik nr 4 do SWZ. 2. Wskazana data dzienna początkowego obowiązywania umowy jest uzupełniona z uwagi na obligatoryjną pozycję w ogłoszeniu. Rzeczywisty początkowy termin obowiązywania umowy będzie uzależniony od daty zawarcia umowy.
Interne Kennung: ZP.261.29.2025 (Cześć 3)