2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Cyców”
Beschreibung: "Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Cyców” Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w SWZ
Vorherige Bekanntmachung: 667492-2025
Interne Kennung: Gr.271.7.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90533000 Verwaltung von Müllhalden, 90513100 Hausmüllbeseitigung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno- wypoczynkowe na terenie Gminie Cyców oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno- wypoczynkowe na terenie Gminie Cyców oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych Przedmiotem zamówienia jest odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych, domków letniskowych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno- wypoczynkowe na terenie Gminie Cyców z następujących sołectw: Adamów, Barki, Biesiadki, Bekiesza, Cyców, Cyców Kolonia Druga, Garbatówka, Głębokie, Kopina, Ludwinów, Ludwinów Kolonia, Małków, Malinówka, Ostrówek Podyski, Podgłębokie, Stawek, Stefanów, Nowy Stręczyn, Stary Stręczyn, Sewerynów, Szczupak, Świerszczów, Świerszczów Kolonia, Wólka Cycowska, Wólka Nadrybska, Zagórze, Zaróbka oraz z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych znajdującego się pod adresem Kopina 45A Przedmiot zamówienia obejmuje Odbiorem zostaną objęte odpady sprzed posesji indywidualnie od każdego gospodarstwa domowego, domku letniskowego oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe oraz Spółdzielni Mieszkaniowych w Cycowie i Głębokiem.: a) pozostałości po segregacji odpadów (zmieszane odpady komunalne) b) odpady komunalne zbierane w sposób selektywny „u źródła” z podziałem na frakcje: pa-pieru, metali, tworzyw sztucznych, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, szkła i bioodpadów, bez względu na warunki atmosferyczne. Odbiór odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych obejmuje odpady: a) papier i makulatura; b) metal; c) tworzywa sztuczne; d) szkło; e) opakowania wielomateriałowe; f) bioodpady; g) tekstylia i odzież; h) odpady niebezpieczne; i) przeterminowane leki i chemikalia; j) odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igły i strzykawki; k) zużyte baterie i akumulatory; l) meble i inne odpady wielkogabarytowe; m) zużyte opony; n) odpady budowlane i rozbiórkowe z gospodarstw domowych; o) popiół; Odpady należy zagospodarować zgodnie z hierarchią postępowania z odpadami, czyli przekazywać odpady selektywnie zebrane oraz odpady powstające w procesie sortowania w celu doczyszczenia selektywnie zebranych odpadów komunalnych w pierwszej kolejności do instalacji zapewniającej przygotowanie do ponownego użycia i recyklingu. Zmieszane odpady komunalne oraz pozostałości z sortowania, przeznaczone do składowania, należy dostarczyć do instalacji komunalnej. A. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje: • Wykonawca zobowiązany jest bez względu na warunki atmosferyczne do odbioru i transportu każdej ilości odpadów komunalnych przekazanych przez właścicieli nieru-chomości. Szacunkowa liczba nieruchomości, z których będą odbierane odpady komu-nalne w Gminie Cyców wynosi: ok. 2310 oraz 54 domki letniskowe oraz nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno- wypoczynkowe Wykonawca zobowiązany jest w sytuacjach wyjątkowych, na zgłoszenie Zamawiającego do odbioru odpadów poza usta-lonym harmonogramem, jeżeli odpady te zostaną zebrane i zgromadzone na nierucho-mości w terminach innych niż przewiduje termin ich odbioru, a zagraża to bezpieczeń-stwu życia i zdrowia mieszkańców. • Wykonawca zobowiązany jest do wyposażenia właścicieli nieruchomości zamieszkałych, od których odbierane są odpady komunalne gromadzone w sposób selektywny, w worki polietylenowe lub polipropylenowe o grubości zapewniającej wytrzymałość worków tj. co najmniej 60 mikronów, opisane nazwą danej frakcji o pojemności do 120 L oznaczone kolorami: niebieski- papier, zielony- szkło, żółty- metale i tworzywa sztuczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, brązowy- BIO, przeznaczone do gromadzenia poszczególnych frakcji. • Wykonawca jest zobowiązany do odbioru odpadów komunalnych gromadzonych w sposób selektywny w worku innym niż dostarczony przez niego pod warunkiem, że odpady będą odpowiednio posegregowane. • Worki należy przekazywać na bieżąco właścicielowi nieruchomości w systemie: za każdy odebrany napełniony worek danej frakcji odpadów wykonawca na posesji pozostawia worek pusty. • Wykonawca zobowiązany jest do odbierania bezpośrednio z terenu nieruchomości za-mieszkałych - odpadów komunalnych z częstotliwością: a) niesegregowane i segregowane – dwa razy w tygodniu przez cały rok - od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej, b) niesegregowane, bioodpady, odpady segregowane - raz na miesiąc - od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej, domków letniskowych oraz nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno- wypoczynkowe według harmonogramu dostarczonego przez Wykonawcę. • Odbiór odpadów wielkogabarytowych i problematycznych odbywał się będzie na pisemne wezwanie Zamawiającego z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, nie później niż w ciągu 7 dni od daty otrzymania zgłoszenia. • Wykonawca dostarczy do zarządcy nieruchomości budynków wielorodzinnych (Spół-dzielnia Mieszkaniowa CENTRUM w Cycowie oraz Spółdzielni Mieszkaniowej w Głębo-kiem), które zgłosiły zapotrzebowanie, pojemniki/kontenery na odpowiedni rodzaj od-padów, o pojemności co najmniej 1100 litrów. Ilość pojemników/konterenów powinna zapewnić nieprzepełnianie się pojemników w czasie między odbiorami. Przekazanie na-stąpi podpisaniem protokołu zdawczo-odbiorczego, w terminie 7 dni po otrzymaniu in-formacji od Zamawiającego. • Wykonawca dostarczy do każdej miejscowości na terenie gminy Cyców oznaczony kon-tener na popiół w okresie grzewczym. Pozostała część Opisu przedmiotu zamówienia dla Część 1została określona w treści SWZ.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z budynków Urzędu Gminy Cyców znajdujących się przy ul. Chełmskiej 42 i ul. Rolniczej 3, 21-070 Cyców, miejsc użyteczności publicznej, będących w dyspozycji Gminy Cyców.
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia dla części 2 jest wykonywanie usługi odbioru, transportu i zagospodarowania odpadów komunalnych pochodzących z budynków Urzędu Gminy Cyców znajdujących się przy ul. Chełmskiej 42 i Rolniczej 3, 21-070 Cyców, miejsc użyteczności publicznej, będących w dyspozycji Gminy Cyców w zakresie: a) pozostałości po segregacji odpadów (zmieszane odpady komunalne); b) odpady komunalne zbierane w sposób selektywny "u źródła" z podziałem na frakcje: papieru, metali, tworzyw sztucznych, odpadów opakowaniowych wielomateriałowych, szkła i bioodpadów. A. Gromadzone odpady pochodzą z budynków Urzędu Gminy Cyców znajdujących się przy ul. Chełmskiej 42 i Rolniczej 3, z terenów komunalnych, przystanków oraz obiektów użyteczności publicznej itp. B. Wykonawca zobowiązuje się odebrać odpady, nie rzadziej niż 1 raz w miesiącu, w terminie 3 dni od dnia zgłoszenia takiego żądania przez Zamawiającego. Szacuje się, że średnio w okresie 1 miesiąca w wyznaczonych miejscach gromadzi się odpady komunalne w kontenerach o pojemności 360l o łącznej ilości ok. 37 szt. (w zależności od pory roku). C. Zaleca się, aby Wykonawca przed złożeniem oferty zapoznał się z warunkami technicznymi i przestrzennymi odbioru odpadów. D. Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia z najwyższą starannością, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, normami technicznymi, standardami, zasadami sztuki technicznej, dokumentami opisującymi przedmiotowe zadanie. Zadanie winno być wykonane zgodnie z ww. dokumentami opisującymi przedmiot zamówienia. E. Wymagania Zamawiającego dotyczące posiadanych przez Wykonawcę pojazdów i urządzeń oraz bazy magazynowo-transportowej wraz z określeniem stawianych im wymagań: a) Wykonawca jest obowiązany posiadać bazę magazynowo-transportową, usytuowaną w odległości nie większej niż 60 km od granicy Gminy Cyców, na terenie, do którego posiada tytuł prawny, spełniającą wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013 r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości ( Dz. U. z 2013 r., poz. 122); b) teren bazy magazynowo- transportowej powinien być zabezpieczony w sposób uniemożliwiający wstęp osobom nieupoważnionym, c) miejsce przeznaczone do parkowania pojazdów, na terenie bazy magazynowo- transportowej powinno być zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu, d) posiadać na terenie bazy magazynowo - transportowej urządzenia do selektywnego gromadzenia odpadów komunalnych przed ich transportem do miejsc przetwarzania, e) należy zapewnić aby miejsce magazynowania selektywnie zebranych odpadów komunalnych były zabezpieczone przed emisją zanieczyszczeń do gruntu oraz zabezpieczone przed działaniem czynników atmosferycznych, f) teren bazy magazynowo- transportowej był wyposażony w urządzenia lub systemy zapewniające zagospodarowanie wód opadowych i ścieków przemysłowych, pochodzących z terenu bazy zgodnie z wymaganiami określonymi przepisami ustawy z dnia 20 lipca 2017r.- Prawo wodne, g) posiadać legalizowaną samochodową wagę najezdną- w przypadku gdy na terenie bazy następuje magazynowanie odpadów, h) Zapewnić, aby pojazdy były zarejestrowane i dopuszczone do ruchu oraz posiadały aktualne badania techniczne i świadectwa dopuszczenia do ruchu zgodnie z przepisami o ruchu drogowym i) trwale i czytelnie oznakować pojazdy, w widocznym miejscu, nazwą firmy oraz danymi adresowymi i numerem telefonu podmiotu odbierającego odpady komunalne, j) wyposażyć pojazdy do odbioru i przewozu odpadów w GPS, k) Zapewnić, aby konstrukcja pojazdów zabezpieczała przed rozwiewaniem i rozpylaniem przewożonych odpadów oraz minimalizowała oddziaływanie czynników atmosferycznych na odpady l) Zabezpieczyć pojazdy i urządzenia przed niekontrolowanym wydostawaniem się na zewnątrz odpadów, podczas ich magazynowania, przeładunku, a także transportu, ł) Dopuszcza się wyposażenie pojazdów w urządzenie do ważenia odpadów komunalnych. m) Zakazuje się Wykonawcy mieszania selektywnie zebranych odpadów komunalnych (segregowanych) ze zmieszanymi odpadami komunalnymi odbieranymi spod budynków Urzędu Gminy Cyców znajdujących się przy ul. Chełmskiej 42 i Rolniczej 3, pochodzącymi z terenów komunalnych, przystanków oraz obiektów użyteczności publicznej itp. n) Wykonawca, zobowiązany jest do przekazywania Zamawiającemu sprawozdań zgodnie z art. 9 n ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz. U. z2025r. poz. 733) o) W przypadku stwierdzenia, że usługi wykonywane są niezgodnie z obowiązującymi przepisami Zamawiający może odmówić zapłaty i żądać ich ponownego wykonania lub odstąpić od umowy z winy Wykonawcy z naliczeniem kary umownej
Interne Kennung: 2