2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów. Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo określony w tabeli oraz w załączniku nr 2 do SWZ. Zamawiający szacuje, że na dzień rozpoczęcia ochrony ubezpieczeniowej będzie użytkował 172 pojazdy – szczegółowy wykaz w załączniku nr 2a do SWZ. Z uwagi na charakter przewozów i brak powtarzalności nie ma ustalonych stałych tras, planowania przewozów oraz ich monitoringu. Wszystkie ambulanse w systemie PRM, rezerwowe i transportowe posiadają lokalizację GPS. Pojazdy do 5 roku eksploatacji naprawiane są z wykorzystaniem oryginalnych części. W naprawach pojazdów po 5 roku eksploatacji mogą zostać użyte zamienniki. Szkody z ubezpieczenia AC, jak i pokrywane z polisy OC ppm sprawcy naprawiane są w wybranym przez Zamawiającego warsztacie. Zamawiający posiada własny warsztat, w którym naprawiane są pojazdy po okresie gwarancji. Zamawiający zastrzega sobie prawo wyrównania okresów ubezpieczenia w ryzykach objętych ochroną. Wyrównanie okresów ubezpieczenia będzie miało zastosowanie zarówno dla polis ubezpieczeniowych czynnych w dacie zawarcia umowy generalnej, jak i polis ubezpieczenia pojazdów nowo nabywanych/przyjmowanych do użytkowania w okresie trwania umowy. W przypadku wyrównywania okresów ubezpieczenia składka zostanie naliczona wg stawek określonych w formularzu cenowym, w systemie pro rata temporis, wg sum ubezpieczenia i okresów wskazanych we wnioskach o wystawienie polis. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zawierania polis ubezpieczenia pojazdów nowo nabywanych zgodnie z faktycznie realizowanymi dostawami. W takim przypadku składka zostanie naliczona wg stawek określonych w formularzu cenowym, w systemie pro rata temporis, wg sum ubezpieczenia i okresów wskazanych we wnioskach o wystawienie polis. Wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
Vorherige Bekanntmachung: 622209-2025
Interne Kennung: 34/ZP/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: W zakresie nieuregulowanym ustawą Pzp lub SWZ do oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu zastosowanie mają w szczególności przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23.12.2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy, rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 3.08.2023 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 30.12.2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia. Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. Zamawiający nie przewiduje obowiązku odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej oraz sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. Zamawiający oczekuje, że Wykonawcy zapoznają się dokładnie z treścią SWZ. Wykonawca ponosi ryzyko niedostarczenia wszystkich wymaganych informacji i dokumentów oraz złożenia oferty nieodpowiadającej wymaganiom określonym przez Zamawiającego. Klauzula informacyjna RODO, zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, ogólne rozporządzenie o ochronie danych (Dz.U. UE L 119 z 4.5.2016, str. 1) znajduje się w rozdziale XII SWZ. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej Open Nexus. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami, w tym składanie oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji odbywa się elektronicznie za pośrednictwem ww. platformy zakupowej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowe ubezpieczenie komunikacyjne pojazdów. Opis przedmiotu zamówienia został szczegółowo określony w SWZ w tabeli oraz w załączniku nr 2 do Specyfikacji Warunków Zamówienia. Pojazdy podlegające, stosownie do przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym, rejestracji w RP oraz inne pojazdy napędzane umieszczonym na nich silnikiem zasilanym z własnego źródła energii, stanowiące własność lub będące w użytkowaniu Zamawiającego na podstawie umowy najmu, dzierżawy, leasingu itp. Z uwagi na charakter przewozów i brak powtarzalności nie ma ustalonych stałych tras, planowania przewozów oraz ich monitoringu. Wszystkie ambulanse w systemie PRM, rezerwowe i transportowe posiadają lokalizację GPS. Wszystkie wymagania określone w dokumentach zamówienia stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.