2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie – 2 części”.
Beschreibung: I. 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 2 instalacji fotowoltaicznych oraz 6 instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii elektrycznej oraz 3 instalacji pomp ciepła realizowanych w ramach wniosków o dofinansowanie pn.: a) Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie b) Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie 2 c) Rozwój energetyki rozproszonej opartej o OZE dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie 3. 2. Przedmiot zamówienia został podzielonych na 2 części: A. Część nr 1: Dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 2 instalacji fotowoltaicznych oraz 6 instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii elektrycznej. B. Część nr 2: Dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 3 instalacji pomp ciepła . II. 2. Podstawy wykluczenia: Zamawiający wykluczy z postępowania Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1-6 ustawy (obligatoryjne przesłanki wykluczenia). Ponadto z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę w przypadkach, o których mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. DZ.U. z 2025 r., poz. 514). Do Wykonawcy podlegającego wykluczeniu w tym zakresie, stosuje się art. 7 ust. 3 wspomnianej ustawy. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia zawartych w art. 109 ust. 1 ustawy. Wykluczeniu z postępowania podlegają Wykonawcy, zgodnie z art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1). III. Wykonawca, którego oferta zostanie najwyżej oceniona (przed wyborem najkorzystniejszej oferty), w celu wykazania braku podstaw (przesłanek) wykluczenia z postępowania wskazanych w SWZ, na podstawie art. 126 ust. 1 ustawy zostanie wezwany do złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych (aktualnych na dzień ich złożenia – odrębnie dla każdej części) 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym: a) w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy, b) w art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, wystawionej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem; 2) oświadczenia Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2024 r. poz. 1616), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej; 3) oświadczenia wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez zamawiającego, o których mowa w: a) art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, b) art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, c) art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, d) art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, e) art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, dodanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 111 z 8.04.2022 r. str. 1) i art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. IV. CD OPZ (dot. cz. 1 i cz.2): VII. Mając na uwadze wymagania zawarte w art. 101 ust. 1 ustawy Pzp dotyczące dostępności wszystkich użytkowników, a w szczególności osób niepełnosprawnych Zamawiający wymaga, tam gdzie wymaga tego przedmiot zamówienia, przeprowadzenia montażu w sposób zapewniający możliwość wykonywania czynności obsługowych dla osób niepełnosprawnych. VIII. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji) dla Priorytetu: FESL.10.00-Fundusze Europejskie na transformację dla Działania: FESL.10.06-Rozwój energetyki rozproszonej opartej o odnawialne źródła energii
Vorherige Bekanntmachung: 613167-2025
Interne Kennung: ZP. 271.37.2025.AS
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09332000 Sonnenenergieanlage
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część nr 1: Dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 2 instalacji fotowoltaicznych oraz 6 instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii elektrycznej.
Beschreibung: Dostawa i montaż wraz z zaprojektowaniem i uruchomieniem 2 instalacji fotowoltaicznych oraz 6 instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynami energii elektrycznej 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowych 2 instalacji fotowoltaicznych oraz 6 instalacji fotowoltaicznych wraz z magazynami energii elektrycznej dla budynków użyteczności publicznej w Gminie Zawiercie, dostawa elementów instalacji i przeprowadzenie na miejscu montażu instalacji wraz z infrastrukturą towarzyszącą i przyłączeniem do wewnętrznej instalacji elektroenergetycznej w oparciu o wykonaną dokumentację projektową wraz z uruchomieniem instalacji i instruktażem. 2. Zakres prac obejmuje: a. inwentaryzację instalacji elektrycznej w zakresie niezbędnym do projektowania, b. wystąpienie niezbędne uzgodnienia, decyzje, w tym: wystąpienie o warunki przyłączenia na potrzeby przyłączenia źródła wytwórczego, pozwolenia na budowę, c. opracowanie dokumentacji projektowej i jej uzgodnienie z Zamawiającym, d. modernizację i wyposażenie w aparaty rozdzielnicy głównej budynku e. budowę instalacji fotowoltaicznej/ magazynów energii na dachach i gruncie o sumarycznej mocy mn. 342,24 kWp w następujących ilościach i lokalizacjach: Lokalizacja: 1. OSP w Skarżycach - Min. moc instalacji fotowoltaicznej:2,40 kWp, Pojemność min. nominalna magazynu energii elektrycznej: Nie dotyczy 2. Pałacyk nad Wartą - Min. moc instalacji fotowoltaicznej: 6,24 kWp, Pojemność min. nominalna magazynu energii elektrycznej: Nie dotyczy 3. Urząd Miejski w Zawierciu - Min. moc instalacji fotowoltaicznej: 144,96 kWp, Pojemność min. nominalna magazynu energii elektrycznej: Zewnętrzny magazyn energii 4. Szkoła Podstawowa nr 3 w Zawierciu - Min. moc instalacji fotowoltaicznej: 41,28 kWp, Pojemność min. nominalna magazynu energii elektrycznej : W budynku 5. Szkoła Podstawowa nr 6 w Zawierciu - Min. moc instalacji fotowoltaicznej: 31,68 kWp, Pojemność min. nominalna magazynu energii elektrycznej ; W budynku 6. Szkoła Podstawowa nr 7 w Zawierciu - Min. moc instalacji fotowoltaicznej: 55,68 kWp, Pojemność min. nominalna magazynu energii elektrycznej : W budynku 7. Cmentarz Komunalny w Zawierciu - Min. moc instalacji fotowoltaicznej; 17,28 kWp, Pojemność min. nominalna magazynu energii elektrycznej : W budynku 8. ZGM w Zawierciu - Min. moc instalacji fotowoltaicznej: 42,72 kWp , Pojemność min. nominalna magazynu energii elektrycznej: Wewnętrzny magazyn energii w istniejących pomieszczeniach technicznych. w tym: a) uzyskanie wszelkich pozwoleń administracyjno prawnych, uzgodnienia ppoż. b) montaż konstrukcji wsporczych dla modułów PV; c) montaż modułów PV na konstrukcjach wsporczych; d) montaż inwertera/ów; e) montaż magazynów energii w budynkach; f) montaż zewnętrznego magazynu energii z zintegrowanym systemem zarządzania energią; g) ułożenie okablowania po stronie DC i AC zastosowanie odpowiednich aparatów; h) wpięcie instalacji PV w elektryczną rozdzielnicę główną na potrzeby obiektu; i) objęcie ochroną odgromową instalacji fotowoltaicznej; j) dla instalacji fotowoltaicznych/magazynów energii montowanych na gruncie wykonanie ogrodzenia wraz wejściem technicznym (brama, furtka) dla potrzeb bieżącej konserwacji i napraw f. wykonanie uszczelnień, napraw po instalacyjnych; g. wykonanie prób sprawdzających prawidłowe działanie układu w tym również aparatury; h. uruchomienie układu i regulacje; i. oznakowanie rozdzielnicy, złącza kablowego informującego o instalacji PV i magazynie energii elektrycznej (jeżeli występuje); j. pomiary elektryczne; k. szkolenie obsługi zamawiającego i użytkownika; l. zgłoszenie mikroinstalacji do zakładu energetycznego; m. zgłoszenie zaopiniowanego przez rzeczoznawcę ppoż. projektu instalacji w właściwej jednostce PSP i uzyskanie potwierdzenia zgłoszenia; n. opracowanie dokumentacji powykonawczej. 3. Dostarczane urządzenia muszą być nieużywane i fabrycznie nowe (wyprodukowane nie później niż w 2025r.), pochodzić z seryjnej produkcji z uwzględnieniem opcji konfiguracyjnych przewidzianych przez producenta dla oferowanego modelu sprzętu oraz pochodzić z oficjalnego kanału dystrybucji. Zamawiający nie dopuszcza sprzętu będącego prototypem, a zastosowana technologia jak i jej poszczególne elementy powinny być sprawdzane w praktyce eksploatacyjnej. 4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia jak również opis sposobu wykonania części zamówienia znajduje się w Programie Funkcjonalno-Użytkowym (PFU), stanowiącym załącznik do SWZ. 5. Zgodnie z zapisami Projektowanych Postanowień Umowy Zamawiający przewidział rozliczenie ryczałtowe w rozumieniu art. 632 k.c. (za zaprojektowanie i wykonanie instalacji danego typu). 6. Zamawiający jednocześnie informuje, że zgodnie z zapisami Projektowanych Postanowień Umowy będzie wymagał od Wykonawcy wyłonionego w postępowaniu na czas realizacji umowy ustanowienia ochrony ubezpieczeniowej (według zasad określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy) oraz wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy, zgodnie z treścią niniejszej SWZ. 7. Zamawiający wymaga udzielenia przez Wykonawcę gwarancji na roboty budowlano-montażowe jak i dostarczone i zamontowane urządzenia: minimum 5 lat, liczonych od dnia podpisania przez Zamawiającego bezusterkowego protokołu odbioru końcowego. 8. Czas na usunięcie awarii – do 5 dni roboczych od momentu przystąpienia do usuwania awarii w dni robocze od 7:00 do 15:00. 9. Czas reakcji na zgłoszenie serwisowe – do 24 godzin od momentu zgłoszenia w dni robocze od 7:00 do 15:00 na zasadach wynikających z Umowy
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45111300 Abbauarbeiten, 31000000 Elektrische Maschinen, Geräte, Ausstattung und Verbrauchsartikel; Beleuchtung, 45100000 Baureifmachung, 45300000 Bauinstallationsarbeiten, 45310000 Installation von elektrischen Leitungen, 51000000 Installation (außer Software), 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 09331200 Photovoltaische Solarmodule/Solarzellen