867539-2025 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonanie kompletnej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzenia robót budowlanych realizowanych w Nadleśnictwie Złotoryja w ramach projektu Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3)
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego dla zadań: Budowa zbiornika w leśnictwie Wilków, Zabudowa nieczynnych szlaków zrywkowych w leśnictwie Wojcieszów Dolny i Podgórki. Zamówienie realizowane w ramach projektu Kompleksowy projekt adaptacji lasów i leśnictwa do zmian klimatu – mała retencja oraz przeciwdziałanie erozji wodnej na terenach górskich – kontynuacja (MRG3) współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko (FEnIKS 2021-2027).
Interne KennungZG.270.13.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71320000 Planungsleistungen im Bauwesen, 71242000 Entwurf und Gestaltung, Kostenschätzung, 71248000 Projektaufsicht und Dokumentation
5. Los
LosLOT-0001
TitelWykonanie kompletnej dokumentacji projektowo kosztorysowej Budowa zbiornika w leśnictwie Wilków.
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej (zwanej dalej dokumentacją) wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa budowlanego opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, oraz pełnieniem nadzoru autorskiego. 1.W skład dokumentacji wchodzić będą: 1). Dokumentacja projektowa zawierająca: a) projekt budowlany w zakresie uwzględniającym specyfikę robót budowlanych, b) projekt techniczny 2). Dokumentacja kosztorysowa zawierająca: a) kosztorys inwestorski wykonany zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalnoużytkowym (Dz.U. 2021 poz. 2458), b) przedmiar robót, który powinien zawierać zestawienie przewidywanych do wykonania robót podstawowych w kolejności technologicznej ich wykonania wraz z ich szczegółowym opisem lub wskazaniem podstaw ustalający szczegółowy opis oraz wskazaniem właściwych specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych. Do przedmiaru należy dołączyć w formie załączników wyliczenie i zestawienia ilości jednostek przedmiarowych robót podstawowych wskazujące sposób obliczeń pozycji przedmiarowych 3). Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót (STWiOR), jako opracowanie szczegółowe dla danego zadania (obiektu budowlanego) i zawierające zbiory wymagań, które są niezbędne do określenia standardu i jakości wykonania roboty budowlanej, stosowania materiałów i technologii oraz zasad odbierania i oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. 4). Dokumentacja będzie przekazana w trzech egzemplarzach w wersji papierowej. Ponadto Wykonawca dostarczy dokumentację w wersji elektronicznej w formacie .pdf, formacie .dwg – dla części rysunkowej (zawierająca przynajmniej rysunki planu sytuacyjnego w układzie współrzędnych PUWG 1992) oraz .docx i .xlsx (dla części opisowej) na nośniku elektronicznym. 2. Katalog decyzji administracyjnych i innych dokumentów koniecznych do uzyskania: 1). Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji (łącznie z ewentualnym wykonaniem raportu odziaływania na środowisko), 2). Decyzja o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu (jeżeli wymagane), 3). Zgłoszenie prowadzenia robót na obszarach form ochrony przyrody (nie wymagane w przypadku opracowywania Raportu OOŚ), 4). Decyzja wodnoprawna, 5). Deklaracja organu odpowiedzialnego za monitorowanie obszarów Natura 2000 (tzw. Załącznik nr 1), 6). Deklaracja organu odpowiedzialnego za gospodarkę wodną (tzw. Załącznik nr 2), 7). Prawomocna decyzja o pozwoleniu na budowę lub potwierdzenie braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do złożonego zgłoszenia robót, 8). Inne, wymagane przepisami szczególnymi, pozwolenia, uzgodnienia lub opinie innych organów – niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia. 3. Nadzór autorski – sprawowanie nadzoru autorskiego na żądanie inwestora lub organu administracji architektonicznobudowlanej w zakresie: a) Stwierdzania w toku wykonywania robót budowlanych zgodności realizacji z projektem, b) Uzgadniania możliwości wprowadzenia rozwiązań zamiennych w stosunku do przewidzianych w projekcie, zgłoszonych przez kierownika budowy lub inspektora nadzoru inwestorskiego.
LosLOT-0003
Titelwykonanie kompletnej dokumentacji projektowo kosztorysowej Zabudowa nieczynnych szlaków zrywkowych w leśnictwie Wojcieszów Dolny i Podgórki.