See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Suchedniów w roku 2026
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2024 r. poz. 530 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna oraz nasiennictwa i selekcji, turystycznego zagospodarowania lasu, użytkowania ubocznego i edukacji, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Suchedniów w roku 2026.
Vorherige Bekanntmachung: 711956-2025
Interne Kennung: SA.270.2.6.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Poprzedzona - Wstępny ogłoszeniem informacyjnym - Numer publikacji ogłoszenia: 550505-2025 art. 138 ust. 2 pkt. 1) ustawy Prawo zamówień Publicznych. Zamawiający informuje, iż w dniu 22.08.2025r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pakiet I - Gospodarka leśna w leśnictwach Bronkowice, Sieradowice, Kaczka, Kamionka
Beschreibung: Pakiet I - Gospodarka leśna w leśnictwach: Bronkowice, Sieradowice, Kaczka, Kamionka;
Interne Kennung: Pakiet I
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
Los: LOT-0002
Titel: Pakiet II - Gospodarka leśna w leśnictwach Michniów, Kleszczyny, Stokowiec
Beschreibung: Pakiet II - Gospodarka leśna w leśnictwach: Michniów, Kleszczyny, Stokowiec;
Interne Kennung: Pakiet II
Los: LOT-0003
Titel: Pakiet III - Gospodarka leśna w leśnictwach Rejów, Kruk, Ostojów, Osieczno
Beschreibung: Pakiet III - Gospodarka leśna w leśnictwach: Rejów, Kruk, Ostojów, Osieczno;
Interne Kennung: Pakiet III
Los: LOT-0004
Titel: Pakiet IV - Gospodarka leśna w leśnictwach Jastrzębia, Szałas
Beschreibung: Pakiet IV - Gospodarka leśna w leśnictwach: Jastrzębia, Szałas;
Interne Kennung: Pakiet IV
Los: LOT-0005
Titel: Pakiet V Gospodarka leśna w leśnictwach Dalejów, Odrowążek, Wilczy Bór
Beschreibung: Pakiet V - Gospodarka leśna w leśnictwach: Dalejów, Odrowążek, Wilczy Bór;
Interne Kennung: Pakiet V
Los: LOT-0006
Titel: Pakiet VI Pakiet specjalistyczny obejmujący ochronę przeciwpożarową nadleśnictwa
Beschreibung: Pakiet VI - Pakiet specjalistyczny obejmujący ochronę przeciwpożarową Nadleśnictwa.
Interne Kennung: Pakiet VI
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 75251120 Waldbrandbekämpfung