See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Solrød Kommune - indkøb af forsikringer
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikring, kommunal bestyrelseKollektiv ulykkesforsikring, frivillig indsatsKommunal bestyrelsesansvarsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringPatientforsikring - kommunale sundhedsordningerPassageransvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Interne Kennung: 255650530
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Solrød Kommune ønsker tilbud på én eller flere af nedenstående delaftaler efter kriteriet om det økonomisk mest fordelagtige bud ud fra bedste forhold mellem pris og kvalitet:Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikringErhvervs- og produktansvarsforsikringAnsvarsforsikring for plejeanbragte børnMotorkøretøjsforsikringArbejdsskadeforsikring, katastrofedækningKollektiv ulykkesforsikring, kommunal bestyrelseKollektiv ulykkesforsikring, frivillig indsatsKommunal bestyrelsesansvarsforsikringKriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikringPatientforsikring - kommunale sundhedsordningerPassageransvarsforsikringDer henvises nærmere til de respektive kravspecifikationer i udbudsmaterialet. Se udbudsbetingelser for øvrige oplysninger.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66510000 Versicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Bygnings-, entreprise- og løsøreforsikring
Interne Kennung: 255654156-1
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Jf. udbudsmateriale
Los: LOT-0002
Titel: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Interne Kennung: 255654362-2
Haupteinstufung (cpv): 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Ansvarsforsikring for plejeanbragte børn
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor
Interne Kennung: 255654481-3
Los: LOT-0004
Titel: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring
Interne Kennung: 255655817-4
Haupteinstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring, katastrofedækning
Interne Kennung: 255656054-5
Haupteinstufung (cpv): 66512100 Unfallversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Kollektiv ulykkesforsikring, kommunal bestyrelse
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring, kommunal bestyrelse
Interne Kennung: 255656123-6
Los: LOT-0007
Titel: Kollektiv ulykkesforsikring, frivillig indsats
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kollektiv ulykkesforsikring, frivillig indsats
Interne Kennung: 255656904-7
Los: LOT-0008
Titel: Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kommunal bestyrelsesansvarsforsikring
Interne Kennung: 255656945-8
Haupteinstufung (cpv): 66516000 Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0009
Titel: Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Kriminalitetsforsikring inkl. netbankindbrudsforsikring
Interne Kennung: 255656999-9
Haupteinstufung (cpv): 66515410 Geldverlustversicherungen
Los: LOT-0010
Titel: Patientforsikring, kommunale sundhedsordninger
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Patientforsikring, kommunale sundhedsordninger
Interne Kennung: 255657323-10
Los: LOT-0011
Titel: Passageransvarsforsikring
Beschreibung: Solrød Kommune ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Passageransvarsforsikring
Interne Kennung: 255657354-11