867679-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brodnica w roku 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Brodnica w roku 2026
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art.6ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 28 września 1991r o lasach ( tekst. jedn.Dz.U. z 2021 r poz1275 z późn. zm.- "Ustawa o lasach") obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu,ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, a także prac szkółkarskich, nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw do wykonania na terenie Nadleśnictwa Brodnica w 2026r
Vorherige Bekanntmachung722104-2025
Interne KennungSA.270.3.2.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający informuje, iż w dniu 21.08.2025 opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczał terminu składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77210000 Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung
5. Los
LosLOT-0001
TitelPakiet 1 Leśnictwo Bachotek
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Bachotek w roku 2026
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 77211300 Rodung
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 12 do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).
LosLOT-0002
TitelPakiet 2 Leśnictwo Karbowo
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Karbowo w roku 2026
LosLOT-0003
TitelPakiet 3 Leśnictwo Ostrówki
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Ostrówki w roku 2026
LosLOT-0004
TitelPakiet 4 Leśnictwo Tęgowiec
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Tęgowiec w roku 2026
LosLOT-0005
TitelPakiet 5 Leśnictwo Górale
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Górale w roku 2026
LosLOT-0006
TitelPakiet 6 Leśnictwo Grabiny
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Grabiny w roku 2026
LosLOT-0007
TitelPakiet 7 Leśnictwo Małki
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Małki w roku 2026
LosLOT-0008
TitelPakiet 8 Leśnictwo Rytebłota
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Rytebłota w roku 2026
LosLOT-0009
TitelPakiet 9 Leśnictwo Szabda
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Szabda w roku 2026
LosLOT-0010
TitelPakiet 10 Leśnictwo Zarośle
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Zarośle w roku 2026
LosLOT-0011
TitelPakiet 11 Leśnictwo Borek
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Borek w roku 2026
LosLOT-0012
TitelPakiet 12 Leśnictwo Bryńsk
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Bryńsk w roku 2026
LosLOT-0013
TitelPakiet 14 Leśnictwo Długi Most
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Długi Most w roku 2026
LosLOT-0014
TitelPakiet 15 Leśnictwo Górzno
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Górzno w roku 2026
LosLOT-0015
TitelPakiet 16 Leśnictwo Nowy Świat
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna a także prac szkółkarskich nasiennictwa, zadrzewień, utrzymania obiektów turystycznych i ścieżki edukacyjnej oraz przygotowania drewna do kancelarii leśnictw , do wykonania na terenie Leśnictwa Nowy Świat w roku 2026