2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania pn.: "Przebudowa ul. Święciechowskiej w Lesznie"
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest pełnienie nadzoru inwestorskiego dla zadania pn.: „Przebudowa ul. Święciechowskiej Lesznie”. Przedmiotowe zadanie inwestycyjne zostało dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych Nr Edycja8/2023/1224/PolskiLad. Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przez JST. Program realizowany jest poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez BGK. 2. Opis zadania inwestycyjnego: Zakres zamówienia, realizowany na rzecz: Miasta Leszna, obejmuje wykonanie rozbudowy ul. Święciechowskiej, w tym m.in.: a) roboty rozbiórkowe istniejącej nawierzchni jezdni i chodników, oznakowania pionowego, istniejącego oświetlenia oraz napowietrznych linii NN i SN kolidujących z inwestycją b) wycinka drzew i krzewów c) wykonanie koryta pod konstrukcję nawierzchnię drogi, d) ustawienie oporników na ławie z oporem, e) ustawienie krawężników na ławie betonowej z oporem, f) wykonanie ścieku z kostki betonowej (o różnej szerokości) na ławie betonowej, g) wykonanie nowej nawierzchni jezdni i chodników z kostki betonowej na podsypce cementowo-piaskowej z warstwami konstrukcyjnymi, h) wykonanie nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego z warstwami konstrukcyjnymi, i) wykonanie nowej zieleni wraz z nasadzeniami, j) budowa nowego oświetlenia drogowego, k) wykonanie kanału technologicznego, l) wykonanie oraz montaż obiektów małej architektury, m) wykonanie oraz montaż monitoringu miejskiego, n) wykonanie oraz montaż elementów kanalizacji deszczowej wraz z przyłączami, o) wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego. p) przebudowa sieci gazociągowej niskiego i średniego ciśnienia na odcinku od Ronda Zatorze do ul. Św. Franciszka z Asyżu ( nadzór pełniony przez PSG) q) przebudowa sieci gazociągowej niskiego i średniego ciśnienia na odcinku od ul. Świętego Franciszka z Asyżu do ul. Wolińskiej. Spółki Wodociągi Leszczyńskie obejmuje: a) wykopową przebudowę/budowę sieci wodociągowej b) wykopową przebudowę/przepięcia przyłączy wodociągowych c) wykopową przebudowę/budowę sieci kanalizacji ogólnospławnej d) bezwykopową naprawę sieci kanalizacji ogólnospławnej e) wykopową przebudowę/przepięcie przyłączy kanalizacji ogólnospławnej Uwaga: Przedmiot zamówienia nie obejmuje pełnienia nadzoru nad zakresem przebudowy sieci wod-kan w zakresie spółki Wodociągi Leszczyńskie (na całym zadaniu) oraz przebudowy sieci gazowej na odcinku od ronda Zatorze do ul. Św. Franciszka z Asyżu. Szczegółowy zakres robót budowlanych oraz sposób ich wykonania jest opisany w dokumentacji projektowej m.in. w: Projekcie Zagospodarowania Terenu, Projekcie Budowlano-Architektonicznym, , Projekcie Stałej Organizacji Ruchu, STWiOR . Wymienione dokumenty są załącznikami SWZ (Załącznik nr 10a i 10b do SWZ na roboty budowlane) i wraz z nią są zamieszczone na stronie internetowej https://platformazakupowa.pl/transakcja/1117490 w postępowaniu przetargowym o numerze sprawy INF-IN.271.13.2025.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71322100 Baukostenberechnung im Tief- und Hochbau, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71521000 Baustellenüberwachung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: PODMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE: Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia, które wymaga Zamawiający, tj.: 1) W celu potwierdzenia spełniania przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego sytuacji ekonomicznej, o którym mowa w Rozdziale 5 ust. 2 pkt 3) SWZ, Zamawiający żąda od Wykonawcy: dokumentów potwierdzających, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną ubezpieczenia nie mniejszą niż: 5 000 000,00 PLN (słownie: pięć milionów złotych 00/100). UWAGA: Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może załączyć dokumentów dotyczących sytuacji ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu. Ocena, że dokument taki w wystarczający sposób potwierdza spełnienie warunku udziału w postępowaniu należy do Zamawiającego, który może żądać udzielenia przez Wykonawcę wyjaśnień i uzupełnień w tym zakresie. UWAGA: Zgodnie z orzeczeniem KIO (wyrok KIO 707/16 z dnia 20 kwietnia 2017 r.) przedłożona, na wezwanie Zamawiającego, polisa ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności powinna być aktualna na dzień złożenia oferty i mieć charakter ciągły tj.: potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunku udziału w postępowaniu na dzień składania ofert. 2) W celu potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu dotyczącego zdolności zawodowej określonego w Rozdziale 5 ust. 2 pkt 4 SWZ, Zamawiający wymaga złożenia: a) wykazu usług wykonanych, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych również wykonywanych, w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane lub są wykonywane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane lub są wykonywane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy (Załącznik nr 10 do SWZ). b) wykazu osób skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (Załącznik nr 11 do SWZ). 3) W celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu, Zamawiający wymaga złożenia: a) oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1616 ze zm.), z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. b) odpis lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp - sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji; UWAGA! Zamawiający w celu potwierdzenia braku podstaw wykluczenia Wykonawcy z udziału w postępowaniu na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 4) ustawy Pzp, skorzysta z dokumentów znajdujących się w ogólnodostępnych i bezpłatnych bazach danych, pod warunkiem wskazania przez Wykonawcę w oświadczeniu (JEDZ) danych umożliwiających dostęp do tych dokumentów. c) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp; - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego; sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. d) oświadczenia Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, a o których mowa w: - art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp; - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego; - art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, dotyczących zawarcia z innymi Wykonawcami porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji; - art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy Pzp; - art. 109 ust. 1 pkt 5, 7, 8, 9, 10 ustawy Pzp. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71220000 Architekturentwurf, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71300000 Dienstleistungen von Ingenieurbüros, 71500000 Dienstleistungen im Bauwesen, 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen, 71540000 Bauverwaltungsleistungen, 71521000 Baustellenüberwachung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje wznowienia i opcji.