2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowe usługi pralnicze z dzierżawą pościeli i bielizny pościelowej oraz wdrożenie radiowego systemu do identyfikacji asortymentu dla SP ZOZ MSWiA w Krakowie
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowej usługi pralniczej bielizny szpitalnej będącej własnością Zamawiającego oraz stanowiącej przedmiot dzierżawy a także wdrożenie radiowego systemu do identyfikacji asortymentu. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia obejmuje załącznik nr 2 do SWZ. Formularz cenowy stanowi załącznik nr 2a do SWZ.
Interne Kennung: ZP-36/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kompleksowe usługi pralnicze z dzierżawą pościeli i bielizny pościelowej oraz wdrożenie radiowego systemu do identyfikacji asortymentu
Interne Kennung: Pakiet nr 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ustawy Pzp. a) Zamawiający przewiduje w ramach niniejszego zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji z uwagi na charakter i specyfikę usługi, tj. ścisłą zależność zakresu usługi od zaleceń zewnętrznych instytucji jak również zmieniające się faktyczne zapotrzebowanie z różnych oddziałów szpitala na usługę w okresie realizacji zamówienia, jak również możliwością przyłączenia nowych jednostek/oddziałów; b) w przypadku opisanym w punkcie a) powyżej, Zamawiający ma prawo do przedłużenia terminu umowy do 12 miesięcy oraz zwiększenie wartości przedmiotu umowy do 30%. Przedmiot umowy będzie realizowany w takim samym zakresie jak dla zamówienia podstawowego (tj. realizacja usługi prania) i na warunkach takich samych jak dla zamówienia podstawowego, w okresie do 12 miesięcy od uruchomienia prawa opcji, przy czym oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może złożyć z 7 dniowym uprzedzeniem w trakcie trwania zamówienia podstawowego. W takim przypadku 12 miesięcy zamówienia opcjonalnego będzie liczone od dnia złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji przez Zamawiającego. Skorzystanie z prawa opcji będzie możliwe po wykorzystaniu w całości zamówienia podstawowego. c) Wykonawca nie może odmówić realizacji prawa opcji z zastrzeżeniem, iż zostało ono uruchomione w sposób przewidziany w niniejszej umowie. Odmowa realizacji zamówienia z prawa opcji uruchomionego w terminie skutkuje częściowym odstąpieniem od umowy i naliczeniem kar umownych. Do zamówienia objętego prawem opcji stosuje się odpowiednio postanowienia niniejszej umowy jak dla zamówienia podstawowego. d) Wykonawcy nie będą przysługiwały żadne roszczenia z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji albo skorzystania w zakresie mniejszym niż maksymalna ilość określona formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1 do umowy. Skorzystanie przez Zamawiającego z prawa opcji będzie miało zastosowanie w ramach zawartej umowy według cen zadeklarowanych przez Wykonawcę w formularzu cenowym stanowiącym załącznik nr 1a do umowy, zgodnych z cenami dla zamówienia podstawowego i na warunkach jak dla zamówienia podstawowego. e) Zamawiający zastrzega, iż część zamówienia określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, w szczególności w przypadku nieuzyskania środków finansowych na ten cel, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia.