867984-2025 - Ergebnis
Polen – Löffelbagger – Zakup fabrycznie nowych koparek dla Urzędu Gminy w Nowym Stawie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup fabrycznie nowych koparek dla Urzędu Gminy w Nowym Stawie w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa dwóch fabrycznie nowych, nie używanych i nie regenerowanych koparek. Zakup dotyczy dostawy koparki kołowej oraz koparki gąsienicowej wraz z osprzętem w ramach zadania Budowa efektywnego systemu ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie gminy Nowy Staw, jako część Zakupów inwestycyjnych w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi TOM II SWZ Opis Przedmiotu Zamówienia (dalej: OPZ).
Vorherige Bekanntmachung773629-2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensZamawiający korzysta z możliwości skrócenia terminu składania ofert w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego do 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu do publikacji w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Na dzień wszczęcia postępowania Gmina nie posiada jeszcze podpisanej umowy o dofinansowanie, jednak jest aktualnie w trakcie procedury pozyskiwania środków. Złożony wniosek określa ostateczny termin realizacji zadania do dnia 31 grudnia 2025 r., co oznacza, że całe postępowanie przetargowe wraz z dostawą koparek musi zostać przeprowadzone w czasie nie dłuższym niż około 45 dni od dnia rozpoczęcia procedury. Termin ten wynika bezpośrednio z harmonogramu narzuconego przez instytucję finansującą i nie był możliwy do zmiany przez Zamawiającego. Gmina Nowy Staw wystąpiła do Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku z wnioskiem o przyznanie dotacji celowej na zakup dwóch koparek w ramach zadania „Budowa efektywnego systemu ochrony ludności i obrony cywilnej na terenie gminy Nowy Staw”, realizowanego w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025–2026. Realizacja zadania ma bezpośredni związek z zapewnieniem gotowości i bezpieczeństwa ludności w okresie podwyższonej aktywności działań wojskowych. Tym samym należy tu wskazać na ważny inte-res publiczny, a także konieczność niezwłocznego przeprowadzenia postępowania w celu wykorzystania środków i uniknięcia ich utraty. Nieskorzystanie ze skrócenia terminu mogłoby uniemożliwić przeprowadzenie zamówienia w narzuconych ramach czasowych, a w konsekwencji pozbawić Zamawiającego możliwości realizacji zadania i wykorzystania środków budżetu państwa. Przedstawione okoliczności mają charakter obiektywny, niezależny od Zamawiającego, a także nie były możliwe do przewidzenia na wcześniejszym etapie planowania. W związku z powyższym Zamawiający uznaje zastosowanie skróconego terminu składania ofert za zasadne, proporcjonalne oraz konieczne dla zapewnienia terminowej realizacji zadania współfinansowanego ze środków budżetu państwa.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 43261000 Löffelbagger
5. Los
LosLOT-0001
Optionen
Beschreibung der OptionenBrak opcji i wznowień.