2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Dopiewo
Beschreibung: 1. Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Dopiewo, polegająca na wymianie istniejących opraw oświetlenia sodowego na nowe oprawy w technologii LED. Wymianie podlegają nieenergooszczędne oprawy sodowe zlokalizowane wzdłuż ulic, dróg, parków, placów zabaw i innych miejsc publicznych. W wyniku wymiany obniżona zostanie moc zainstalowanych opraw, a tym samym spadnie zużycie energii elektrycznej. Wymienione oprawy należy uruchomić i oddać do użytkowania w ciągu 48 godzin od wymiany. W ramach programu przedmiotem inwestycji jest modernizacja istniejącego oświetlenia polegająca na wymianie istniejących nieenergooszczędnych opraw na nowe. Nowa oprawa ma gwarantować możliwość zdalnego sterowania nią bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać certyfikaty ENEC, ENEC+, ZD4i lub równoważne. Wykonawca wymieni oprawy na nowe wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub nowe oprawy dopuszczone do użycia na terenie Unii Europejskiej. Okres gwarancji co najmniej 60 miesięcy, okres trwałości inwestycji – 5 lat. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 10 do SWZ - Audyt oświetlenia drogowego. 2. Opis przedmiotu zamówienia wg kodu CPV: Główny kod CPV: 31520000-7 – Lampy i oprawy oświetleniowe Dodatkowe kody CPV: 45316100-6 – Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego, 45316110-9 – Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego 1. Oferta musi zawierać następujące oświadczenia i dokumenty: 1.1. Formularz ofertowy – zgodnie z załącznikiem nr 1 do SWZ, w przypadku gdy Wykonawca nie korzysta z przygotowanego przez Zamawiającego wzoru, w treści oferty należy zamieścić wszystkie informacje wymagane w Formularzu ofertowym. 1.2. Zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale XI ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy) – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 9 do SWZ. 1.3. Oświadczenie wykonawcy/wykonawców wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy PZP – załącznik nr 4.1. do SWZ. 1.4. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy PZP – załącznik nr 4.2. do SWZ. 1.5. Pełnomocnictwa upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik. 1.6. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (także spółki cywilne). 1.7. Oryginał gwarancji lub poręczenia, jeżeli wadium jest wnoszone w innej formie niż pieniądz. 1.8. Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego, centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru lub wskazania danych umożliwiających Zamawiającemu dostęp do tych dokumentów. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w niniejszym puncie, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.”
Interne Kennung: ROA.271.25.2024
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31520000 Leuchten und Beleuchtungszubehör
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45316100 Installation von Beleuchtungsanlagen im Freien, 45316110 Installation von Straßenbeleuchtungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Dopiewo, polegająca na wymianie istniejących opraw oświetlenia sodowego na nowe oprawy w technologii LED. Wymianie podlegają nieenergooszczędne oprawy sodowe zlokalizowane wzdłuż ulic, dróg, parków, placów zabaw i innych miejsc publicznych. W wyniku wymiany obniżona zostanie moc zainstalowanych opraw, a tym samym spadnie zużycie energii elektrycznej. Wymienione oprawy należy uruchomić i oddać do użytkowania w ciągu 48 godzin od wymiany. W ramach programu przedmiotem inwestycji jest modernizacja istniejącego oświetlenia polegająca na wymianie istniejących nieenergooszczędnych opraw na nowe. Nowa oprawa ma gwarantować możliwość zdalnego sterowania nią bez dodatkowej modyfikacji oprawy i jednocześnie posiadać certyfikaty ENEC, ENEC+, ZD4i lub równoważne. Wykonawca wymieni oprawy na nowe wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej lub nowe oprawy dopuszczone do użycia na terenie Unii Europejskiej. Okres gwarancji co najmniej 60 miesięcy, okres trwałości inwestycji – 5 lat. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 10 do SWZ - Audyt oświetlenia drogowego. 2. Opis przedmiotu zamówienia wg kodu CPV: Główny kod CPV: 31520000-7 – Lampy i oprawy oświetleniowe Dodatkowe kody CPV: 45316100-6 – Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego, 45316110-9 – Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego Ilość opraw podlegających wymianie: 1 303 sztuk Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia był objęty minimum 60 miesięcznym okresem gwarancji oraz 60 miesięcznym okresem rękojmi. W przypadku wydłużenia okresu gwarancji jednoczesnemu wydłużeniu ulega okres rękojmi. Maksymalny okres gwarancji i rękojmi zaoferowany przez Wykonawcę, może wynosić 84 miesiące. Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr Edycja9RP/2023/382/PolskiLad Zamówienie związane jest z realizacją zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja infrastruktury oświetleniowej na terenie Gminy Dopiewo”, wybranego do dofinansowania w ramach IX edycji rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – Rozświetlamy Polskę. Uwaga: Zamawiający zgodnie z art. 257 ustawy PZP zastrzega możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego o jakim stanowi art. 132 PZP, zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „odwróconej kolejności oceny ofert”, o której mowa w art. 139 ustawy Pzp. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełnienia warunków udziału w postępowaniu. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 PZP Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. a) Wykaz dostaw – załącznik nr 5 do SWZ. b) Wykazu osób- załącznik nr 6 do SWZ. c) Oświadczenie Wykonawcy o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (JEDZ) – załącznik nr 3. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie (JEDZ), składa każdy z Wykonawców. d) Jeżeli Wykonawca powołuje się na zasoby innych podmiotów – oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby własne o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby (JEDZ). e) Informację z Krajowego Rejestru Karnego sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem w zakresie: - art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy Pzp, - art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, dotyczącej orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego. f) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej– wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 do SWZ. g) Oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 Pzp, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego- wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 8 do SWZ. 5. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast: a) informacji z Krajowego Rejestru Karnego, o której mowa w rozdziale X ust. 4 lit g) b) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument dotyczy, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w rozdziale X ust. 5 lit a lub gdy dokumenty te nie odnoszą się do wszystkich przypadków, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 1, 2 i 4 ustawy Pzp, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą lub jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania lub miejsce zamieszkania ma osoba, której dokument miał dotyczyć nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy lub miejsce zamieszkania osoby, której dokument miał dotyczyć. Postanowienia dotyczące daty wystawienia dokumentów stosuje się odpowiednio. Zamawiający przeprowadza postępowanie samodzielnie.