2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Jasło”
Beschreibung: 1) Odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Jasło i zagospodarowanie odebranych odpadów tj. odzysk lub unieszkodliwienie, w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, o którym mowa w ustawie z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. 2025r. poz. 733) zwanej dalej ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Zagospodarowanie odpadów tj. odzysk lub unieszkodliwienie powinno być zgodne z obowiązującymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (t.j. Dz. U. 2023r. poz. 1587 z późn. zm.) zwanej dalej ustawą o odpadach, ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami dla Województwa Podkarpackiego. 2) Odpady komunalne określone w punkcie 1 powinny być odbierane z następujących miejsc: z nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy; z nieruchomości na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne t.j. domy ludowe, budynki świetlicowe, budynki i obiekty rekreacyjne, szkoły, budynki OSP, cmentarze, ośrodki zdrowia, ośrodki rehabilitacji, podmioty gospodarcze (w tym m.in. sklepy, firmy itp.), a także z pojemników znajdujących się przy przystankach autobusowych i drogach; z nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno-wypoczynkowe; z miejsc dodatkowo wyznaczanych przez Zamawiającego w trakcie trwania umowy. 3) Dostarczanie właścicielom nieruchomości odpowiedniej ilości i wielkości (pojemności) urządzeń do gromadzenia odpadów komunalnych takich jak: pojemniki na odpady (dot. nieruchomości niezamieszkałych); worki na odpady komunalne (dot. nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych). 4) Prowadzenie kontroli odbieranych selektywnie odpadów komunalnych z terenów zamieszkałych jak i niezamieszkałych. Prowadzenie w tym zakresie szczegółowej ewidencji i dokumentacji. 5) Seryjne skanowanie kodów kreskowych ze wszystkich wystawionych do odbioru worków, pojemników na odpady komunalne oraz przekazywanie w terminie do 10 każdego miesiąca, transmisji danych z czytników Zamawiającemu – zakup czytników należy do Wykonawcy usług. 6) Sporządzanie sprawozdawczości statystycznej zgodnie z wymaganiami określonymi w powszechnie obowiązujących przepisach prawa. 7) Wykonywanie przedmiotu zamówienia bez względu na warunki atmosferyczne. Zamówienie musi być zrealizowane zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami, w szczególności: ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. 2025 poz. 733); ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t.j. Dz. U. z 2023 poz. 1587 z późn. zm.) rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 11 stycznia 2013r. w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości (Dz. U. z 2013 r., poz. 122); rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 16 czerwca 2009r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy gospodarowaniu odpadami komunalnymi (Dz. U. z 2009 r., Nr 104, poz. 868).
Interne Kennung: OŚiGK.271.1.2025.OK
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: "Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Jasło”
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513100 Hausmüllbeseitigung, 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen, 90512000 Transport von Haushaltsabfällen